Sayfa 335/1230 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435835 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,673 - 2,680 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Iki gün önce iştahımı öyle kabarttılar ki yüklü girdim. Seçime, %65 hisse %15 tl %20 altın ile giriyorum not düşelim, kırmızı günlerde masa titrerken forum sayfalar dolusu küfür akarken herkes her şeye sinirliyken eli mal almaya gitmeyen bu işleri bıraksın diye de ekleyelim madem. Herkese bol kazançlar.
    Aldığın hisseleri de yaz bari, sen yaş tahtaya basmazsın,,,

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Aldığın hisseleri de yaz bari, sen yaş tahtaya basmazsın,,,
    5 tane var hissem,

Arsan, brsan, knfrt, ykbnk, cemts. Hepsini ucuz diye aldım pahalı oldukları zamana kadar bekleyip satacağım inşallah.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ne güzel araştırmış, deneme işlemleri yapmışsın.

Önemli olan işin özüdür arkadaşlar... Bıçağı düzgün kullanmazsan tehlikeli olabilir...ama kullanmasını bilirsen, ufak bir risk akarak çok faydalı bir tool olarak kullanabilirsin.

Eğer kişi kumarbaz gibi işlem yapıyorsa, yatırım değil kumar oynuyorsa, hiç başka enstrümanlara bulaşmadan tek hissede de büyük kumar oynayabilir.. öte yandan, vadeli işlemleri düzgün kullanarak daha güvenli bir portföy getirisi sağlanabilir.

Yani, işin özü kişinin tarzında saklı. Kabahat enstrümanlarda değil, bu enstrümanları kimin nasıl kullandığında bitiyor herşey.
    çok haklısınız sayın cautionary.... sizin ve sayın dudu gibi tecrübeli üyelerin yorumlarını, görüşlerini dikkatle takip ediyoruz... saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
    Boş zamanlarımda veya borsanın geçen haftaki gibi sert düşüş yaşadığı günlerde bu başlığı açıp kaldığım yerden okumaya devam ediyorum.

Herkesin eline sağlık, çok değerli bilgiler mevcut.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
    https://www.youtube.com/watch?v=9XK5ocXPhTg

Muthis bi video cekmis amcam...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. herkese merhabalar

uzun vadeli hisse yatırımı yaparken

1. bilançosunda zarar eden firmaya yatırım yapılır mı ? (parsan gibi). portföyde parsan gibi yatırım yapan finansal borcu bundan dolayı olan kaç hisseye yer vermeliyiz en fazla?

2. uzun vadeli portföyün temettü etkisini kaç yıl sonra görebiliriz ?

7.  Alıntı Originally Posted by temettü2023 Yazıyı Oku
    herkese merhabalar

uzun vadeli hisse yatırımı yaparken

1. bilançosunda zarar eden firmaya yatırım yapılır mı ? (parsan gibi). portföyde parsan gibi yatırım yapan finansal borcu bundan dolayı olan kaç hisseye yer vermeliyiz en fazla?

2. uzun vadeli portföyün temettü etkisini kaç yıl sonra görebiliriz ?
    Bilanço uzun vade hisse seçimi ve çıkış için en önemli kriterlerden biri...ancak bence zarar eden firmaya uzun vade yatırım yapılmaz diye bir koşul yok benim için...belki temettü ödemesini ön koşul kabul edenler için engel teşkil edebilir.

Şahsen şirketin temettü ödemesini değerli bulan, ama olmazsa olmaz demeyen biriyim....aslında bu konuda bence önemli olan şirketin yaklaşımı, şirket işler iyi giderken karını ortaklarıyla paylaşma eğiliminde mi? Yoksa hep kendine mi yontuyor... yani temettü geçmişi, yani temettü politikası önemli konu.

İkinci madde tamamen temettü verimine ve anflasyona bağlı...ezbere bir şey denemez,

8. Uzun vadeli planlama icin ongoruler

Merhaba

Uzun vadeli yatirim/erken emeklilik planim icin yillik nakit akisi tablosu hazirliyorum. Bunun icin farkli yatirim kalemlerin yillik ortalama getirileri ve vergi/stopaj rakamlarini hesaplamaya calisiyorum.
    Bu konuda fikir verebilecek, yol gosterbilecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Asagida su anda kullandigim tablo var. Oranlar enflasyondan arindirilmamis rakamlar. Gider kalemlerini ayri tabloda yillik %10 enflasyon ongorusu ile hesapliyorum.

oranlar.JPG

Sayfa 335/1230 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •