Sayfa 490/1312 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Evet geldik balonun zirt dedigi yere.
    https://twitter.com/ahmetbuyukduman/...cEUn1b9RfUVlVw

Konut fiyatlari reel olarak 35 yilin zirvesine gelmis, artik tabiri caizse dokunan yanar.
    Martta satislar yine yuksek fakat artik bunlar zirvedeki son panik alimlar.

Buradan alan cok uzun sure diger yatirim araclarina karsi zarar etmeye mahkum. Hatta bir sure nominal olarak dahi artmayacakir.( dusen yerler olacaktir)

bir sene sonra karsilastiririz omrumuz olursa ama ben birakin dovizi altini ve hisseyi, mevduata bile yenilecegini dusunuyorum.

Ytd.
    Hiperenflasyona girerken ev fiyatlari nominal olarak bile artmayacak demek?

Bence bir kere daha dusunun

2. Surada secimlere kalmis bir sene, belki daha once bile olacak.
    Secimden sonra kim gelirse gelsin siki para politikasi uygulayacak hatta belki imf ile anlasilacak. O zaman nominal olarak yatay, reel olarak uzunca sure dusen bir piyasa sasirtici olmaz.

Simdi panikle yatirimlik alanlar o zaman panikle satmaya calisacaklar alici bulurlarsa tabi.

Bu isin iyi yani oturumluk konut alacaklar icin daha iyi sartlar olacaktir, en azindan simdiye gore.

3.  Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Evet geldik balonun zirt dedigi yere.
    https://twitter.com/ahmetbuyukduman/...cEUn1b9RfUVlVw

Konut fiyatlari reel olarak 35 yilin zirvesine gelmis, artik tabiri caizse dokunan yanar.
    Martta satislar yine yuksek fakat artik bunlar zirvedeki son panik alimlar.

Buradan alan cok uzun sure diger yatirim araclarina karsi zarar etmeye mahkum. Hatta bir sure nominal olarak dahi artmayacakir.( dusen yerler olacaktir)

bir sene sonra karsilastiririz omrumuz olursa ama ben birakin dovizi altini ve hisseyi, mevduata bile yenilecegini dusunuyorum.

Ytd.
    Nerden alınırsa alınsın kar ediliyor hissedilen enflasyondan haberiniz varmı

4. Niye sadece Suriyeliler tartışılıyor? Asıl İranlı problemi var, adamlar İstanbul Etiler'i ele geçirdiler resmen. Nispetiye Caddesi'ndeki neredeyse her dükkan onların. iş yapmayan dükkanlara astronomik kiralar ödüyor, tüm binaları yıkıp yeniden yapıyorlar.

5. Kesinlikle iranlı akını var ama zengin kesimi geliyor. Bence her milletin belli kesiminin gelmesi problem değil.
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Niye sadece Suriyeliler tartışılıyor? Asıl İranlı problemi var, adamlar İstanbul Etiler'i ele geçirdiler resmen. Nispetiye Caddesi'ndeki neredeyse her dükkan onların. iş yapmayan dükkanlara astronomik kiralar ödüyor, tüm binaları yıkıp yeniden yapıyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Niye sadece Suriyeliler tartışılıyor? Asıl İranlı problemi var, adamlar İstanbul Etiler'i ele geçirdiler resmen. Nispetiye Caddesi'ndeki neredeyse her dükkan onların. iş yapmayan dükkanlara astronomik kiralar ödüyor, tüm binaları yıkıp yeniden yapıyorlar.
    Bundan şikayet etmeye kimsenin hakkı yok.. suriyelide para yok beceri yok hepsi mafyavari yapılaşma içinde..devletin tüm imkanlarını kullanıyor...tc vatandaşından daha avantajlı... diger araplar gelip vatandaşlık için ev alıyor ..vatandaşlıgı alıp arada sırada ugradıgı yazlık gibi kullanıyor boş tutuyor..bunun sonunda kiralık ev bulunamıyor ev fiyatları ucuyor..ama dediginiz gibi ise iranlı gelmiş parasını basmış mekanı almış yeniliyor ..iş yapıyorsa ekonomiye bir katma deger katıyor demektir ki..bu fayalı birşey keşke tm göçmenler oyle olsa..bizim insanımız iş yapmıyor ki..bugün sokaktan 100 kişi cevirin...size 10 milyon para versek ne yapasınız deyin...cahilide okumuşu da ev alırım der.. kimi tanesi 1 milyondan 10 tane ev alırım der.. kimi luks 5 milyonluk 2 tane ev alırım der...bir tane bile iş kurarım diyen çıkmaz...benim babam 1980 de emekli oldu biz ben 9 abim 12 yaşında idi ..çocuklara iş olsun diye dükkan açmıştı...büyüdügümüz zaman eger bir meslegimiz olmazsa işimiz hazır olsun diye...şimdinin babaları çocuklarının başlarını sokacak bir evleri olsun kaygısında...aslında o kaygıda degil. lafta oyle ..asıl problem tembelliginde...çalilmadan iki tane kira gelsin ...emek sarfetmesin...havadan para gelsin dertleri...ülke tamamen rant ekonomisine dönerse..olacagı buydu...sadece kendi cevremden konuşayım..ki esnaf oldugum için cevrem geniştir.. ben en az 30 kişi tanıyorum...15-20 ve üstü gayrimenkulu olan ..kimi 1,-2 milyonluk kimi 10 milyon ve üstü olan...siz piyasayı başıboş bırakırsanız ..birileri o baoşlugu doldurur....biz türkler olarak piyasayı boşalttık...rantta yöneldik ve birileri de o boşlugu dolduruyor...

7. Antalyada ortadirek bir mahallede kiralara bakin

8.  Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    şimdinin babaları çocuklarının başlarını sokacak bir evleri olsun kaygısında...aslında o kaygıda degil. lafta oyle ..asıl problem tembelliginde...çalilmadan iki tane kira gelsin ...emek sarfetmesin...havadan para gelsin dertleri...ülke tamamen rant ekonomisine dönerse..olacagı buydu...sadece kendi cevremden konuşayım..ki esnaf oldugum için cevrem geniştir.. ben en az 30 kişi tanıyorum...15-20 ve üstü gayrimenkulu olan ..kimi 1,-2 milyonluk kimi 10 milyon ve üstü olan...siz piyasayı başıboş bırakırsanız ..birileri o baoşlugu doldurur....biz türkler olarak piyasayı boşalttık...rantta yöneldik ve birileri de o boşlugu dolduruyor...
    Üretim ve ticaret risk işi. Bu riski arttırıp, rantın kaymağı katmerlendikçe, tercihin ranttan yana olması doğal değil mi? Sebebin tembellik olduğunu sanmıyorum. Araplara yönelik iş alanları açıldı, bu boşlukları da kendileri dolduruyorlar.

Sayfa 490/1312 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •