Sayfa 326/649 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon
Arama sonucu : 5188 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

18.01 tarihli spk bülteni de smartiks açısından bir anlam içermiyor ! bu gidişle ocakta yalan oldu gibi

# yatırım tavsiyesi değildir #

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    18.01 tarihli spk bülteni de smartiks açısından bir anlam içermiyor ! bu gidişle ocakta yalan oldu gibi

Dostum lütfen elma ile armutu ayırın önce büyük beklenti içine girmişiniz.

Aşağıda tarihi verdigim haber 3 mayis 2016 kafein yazılım halka arz haberi... bu muhterem 7 kişilik dev firma o gün bu gündür dokumantasyon hazırlıyoruz diye haber gonderiyor. milleti resmen yemliyor SPK goz yumuyor bu dolandırı firmanın BIST dısına atılması gerek bu yemleme haberlerden dolayı. aradan 1 yıl gectikten sonra ise arz yapacak aracı kurumu degistirdik diyorlar. sonra yine aynı hikaye....

diger sirketleri smartiks icinde ayn masallar... Siz daha mayis 2016 daki halka arz edecegiz dediginiz şirketi bile arz etmemisken smartiksin daha once nasıl arz edilecegine inanıyorsunuz ???

03.05.2016
    İşte şirketin KAP'a yaptığı o açıklama;

Şirketimizin %39 oranında iştiraki olan Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.'nin Yönetim Kurulu 03.05.2016 (bugün) tarihli toplantısında özetle; halka açılmasına, bu kapsamda gerekli işlemlere başlanılmasına, ilk aşamada esas sözleşme değişikliği ve Kayıtlı Sermaye sistemine geçiş için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına karar vermiştir.

sn. hisse-gerçekleri görüşlerinize saygı duyuyorum ve birçok çekincenize de katılıyorum

ancak, sonuçta herkesin (elma ve armudu ayıracak) bir bilgisi ve fikri var.

yaptığım bir yatirim var, maliyetlerim de 2 aylik alternatif getiriyi de dusunerek asagi yukari kafa kafaya.

bir zaman verdim bu yatirima, yanlış olduğuna kanaat getirdiğim noktada pozisyonumu kapatirim, problem etmiyorum.

ama sahsi olarak hala smartiks konusunda halka arz olabilecegi konusunda olumlu dusunuyorum.

simdilik bu kadar😊

her zaman ifade ettiğim gibi "bol değil hayırlı kazançlar diliyorum herkese"

4.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    sn. hisse-gerçekleri görüşlerinize saygı duyuyorum ve birçok çekincenize de katılıyorum

ancak, sonuçta herkesin (elma ve armudu ayıracak) bir bilgisi ve fikri var.
    Sn. Hayek.. Sizin araştırmacılığınız ve temel analizleriniz konusundaki bilginiz şüphe goturmez.. Elma armut meselesinde şahsınıza ait bir ifade kullanmadım. Genel olarak ifade etmek istedim. Demek istediğim şu;

bu şirket ilk önce Kafein için halka arz haberleri gonderdi. Ne zaman ?

03.05.2016 tarihinde.. yani o tarihten gunumuz 2018 tarihine kadar halen dokumantasyon calısması yapıyorlar..

trabzon limanı yada yeni arz olan klimacı firma arz olacaz dedi 1 ay sürdü sadece.

Daha henüz 2016 yılında gonderdikleri şirketi halka arz edemedikleri halde 2017 yazında haberini gonderdikleri smartiks halka arzı bana hayal gibi geliyor.

Sizin analizleriniz şirketin gönderdiği haberlerin doğru olabilecegi esasına gore yapıldıgından katılıyorum. boyle bir halka arzda şirkete para girecek falan filan ama onumuzde bir tehlikeli zaman var bilnacoda gecen yıla kıyasla inanılmaz fark gelecek. bu olumsuzlugu ve yapamadıkları arzları fiyatlandırıldıgı icin buralarda sürünüyor zaten...

Ayrıca bu gun sonu işlemler sürekli olarak karşılıklı.... yüksek hacimlerle 5-6 kademe zor cıkarken gun sonunda işlemler karsılıklı...
    düşük hacimlerle 10 kademe duserken işlemler yine karsılıklı...

yani verus neden 14 den 24 oldu neden vertu 3 den 2 oldu yukarıda yazdıklarımda gizli birazcık.

sevgiler

Alıntı Originally Posted by hisse-gercekleri Yazıyı Oku
    Sn. Hayek.. Sizin araştırmacılığınız ve temel analizleriniz konusundaki bilginiz şüphe goturmez.. Elma armut meselesinde şahsınıza ait bir ifade kullanmadım. Genel olarak ifade etmek istedim. Demek istediğim şu;

bu şirket ilk önce Kafein için halka arz haberleri gonderdi. Ne zaman ?

03.05.2016 tarihinde.. yani o tarihten gunumuz 2018 tarihine kadar halen dokumantasyon calısması yapıyorlar..

trabzon limanı yada yeni arz olan klimacı firma arz olacaz dedi 1 ay sürdü sadece.

Daha henüz 2016 yılında gonderdikleri şirketi halka arz edemedikleri halde 2017 yazında haberini gonderdikleri smartiks halka arzı bana hayal gibi geliyor.

Sizin analizleriniz şirketin gönderdiği haberlerin doğru olabilecegi esasına gore yapıldıgından katılıyorum. boyle bir halka arzda şirkete para girecek falan filan ama onumuzde bir tehlikeli zaman var bilnacoda gecen yıla kıyasla inanılmaz fark gelecek. bu olumsuzlugu ve yapamadıkları arzları fiyatlandırıldıgı icin buralarda sürünüyor zaten...

Ayrıca bu gun sonu işlemler sürekli olarak karşılıklı.... yüksek hacimlerle 5-6 kademe zor cıkarken gun sonunda işlemler karsılıklı...
    düşük hacimlerle 10 kademe duserken işlemler yine karsılıklı...

yani verus neden 14 den 24 oldu neden vertu 3 den 2 oldu yukarıda yazdıklarımda gizli birazcık.

sevgiler
    hakkimizda hayirli olur insallah😊

6. Bu hisseden kazanç hayırmıdır şermidir hergün beddua kimse tilki olarak yaşamıyor standart kaideleri bile ihlal sözkonusu,umarım bize yaşatılanların misli yaşatanların başına gelir.Huzurlu!haftasonları spek ve mürettebatı!

7.  Alıntı Originally Posted by emekli777 Yazıyı Oku
    Bu hisseden kazanç hayırmıdır şermidir hergün beddua kimse tilki olarak yaşamıyor standart kaideleri bile ihlal sözkonusu,umarım bize yaşatılanların misli yaşatanların başına gelir.Huzurlu!haftasonları spek ve mürettebatı!
    Bu kağıdı son altı ayda ne zaman alsamözarar yazdım ama hep aldım acaba suç bende mi yoksa spekte mi.sanki benim almamı bekliyor alıyorum düşüyor satıncada yükseliyor.beni gözlüyor resmen.

8. Beceriksiz yönetim 2016 yılından bu yana kopyala yapıstır ile KAP'a halka arz haberleri gondererek Yatırımcılarını yanıltmıştır. Sahsen SPK'ya şikayettde bulundum bi kenarda kalsın. Ayrıca 2016 yılından bu yana gercekleştiremedikleri arzların yanında 4 tane sıcagı sıcagına yeni halka arz geliyor veya geldi. yani halka arz furyasının baslayacagı bu zamanlardaki fırsatı da kaçırdı resmen..

Safkar Ege Soğutmacılık
    Trabzon limanı
    enerjisa
    Medikal hastaneleri

soyleyin hangisi bu kadar suruncemede kaldı arz edecegiz dediler 1 ay icinde ediyorlar ki Enerjisa nın buyuklugu goz onunede alınmalıdır.

özetle artık halka arz etsen ne olur etmesen ne olur.. fırsatların kacıyor.. imkanını sana yatrım yapanlarla paylaşmadıktan sonra şirket olssan ne olur olmasan ne olur..

kısacası Gereli elinden kacıran, aldıgı anel hisselerini batıran, halka arzları beceremeyen, yaptıgı yanlıs yatırımlar ile yatırımcısına deger vermeyen, yatırımcı departmanı diye actıkları bolumden bilgi alınamayan bir şirket var..

goreceksiniz bilancoda zaten 2016 2017 karsılastırmasını yapınca..

Sayfa 326/649 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •