Sayfa 426/1000 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by uzay44 Yazıyı Oku
    Ülkemizde mermer rezervi bulunmuş dolarla hesapliyorlar nerde kaldı millilik
    yarın akşama akdar birçok lojmanda oturan kişiden sözlü oalrakmlojmanınız satılırsa alırmısınız diye ön yoklama yapıldı
    umarım dolar arttı diye lojman fiyatlarınıda arttırmazlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Vallahi ben okuduklarımdan anladığım ile bir sonuca varıyorum ama illaki böyledir bu da evrensel doğrudur da diyemem.

Ama şunu söyleyebilirim ki eğer sizin dediğiniz gibiyse, bu denge çok fazla uzun zaman sürdürülemez. Hatta sürdürülemezdi de. Bu denge uzun bir zamandır sürdürülebildiğine göre yine ben kendi düşüncemi kendi mantığım içinde onaylayabiliyorum.
    Monopol oynunu düşünün tüm paralar tek elde toplandığında oyun biter.O yüzden o oyuncu diğer oyunculara borç verir oyun devam eder.Şu anda finansal oyun bitti.Oyunu kazanan yeni oynun kurallarını dikte edecek herkese.Bu denge sürdürülemez diyorsunuz.Alın işte venazuela yeni bir denge kuruldu sürünerek o dengeyi yaşıyorlar,keza küba,keza arjantin,keza biz yeni tatsız dengeleri kuracağız ve alışacağız.Aksi durumda murphy nin 2 kanununu unutmamak lazım.Birincisi murphy nin altın kuralı, altını olan kuralı koyar)))))))))İkincisi bir smith wesson her zaman kare astan iyidir)))))))))

3.  Alıntı Originally Posted by crayon07 Yazıyı Oku
    ...keşke gerçeklerde sizin kadar iyi niyetli olsa..
    Her şey doğada bir dengededir. Kötü niyetli ise hiç bir zaman uzun bir süre denge noktasında kalamaz.

Hep bir istikrarsızlık içindedir.

O nedenle de geçmişe baktığımızda uzun süredir ayakta kalanlar aslında sınanmışlardır.

Bu sınamadan geçenler ise bünyelerinde çok daha az kötü niyet barındırır.

Ben olayları bu felsefe ile yorumladığım için neredeyse 100 yıldır bir dengede bulunan bir kuruluşun (FED) bu denli bir arka planı olabileceğini düşünemiyorum.

Ama dikkat ederseniz subjektif görüşlerime göre bunu bağlıyorum.

Eğer bu gerçekte böyle değilse , o zaman yukarıda belirttiğim sadece iyi olanın uzun süreli bir istikrarı yakalayabileceği felsefesini de yanlışlamak gerekecek. Halbuki bu felsefe bugüne kadarki hayat tecrübemde beni hiç yanıltmamıştır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Rxpu
    Son iki cumle fazla ucuk olmus. Bunu daha once hic duymamistim. Link varmi?
    Bizdeki FETÖ gibi Irak ordusunda çok etkili olan Kesnizani tarikatının direnilmemesini teslim olunmasını istediğini biliyorum... Generallere para dağıtıldıysa kesinlikle bu tarikat eliyle dağıtılmıştır..
    http://www.21yyte.org/tr/arastirma/o...tulu-operasyon
    https://www.aydinlik.com.tr/kose-yaz...ikat-kesnizani

Ha ırağın ,,libyanın ,suriyenin yeni dengelerini yazmaya elim varmadı.Artık devlet bile sayılmazlar.Afrika ise herhalde çiftlik falan gibi kabul ediliyordur bu global parababaların gözünde.Kümes çiftliği,domuz çiftliği gibi etinden sütünden yumurtasından yararlanılan çiftlik kategorisindedir onlar.Acı ama maalesef dünyanın gerçekleri bunlar gibi geliyor bana.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Her şey doğada bir dengededir. Kötü niyetli ise hiç bir zaman uzun bir süre denge noktasında kalamaz.

Hep bir istikrarsızlık içindedir.

O nedenle de geçmişe baktığımızda uzun süredir ayakta kalanlar aslında sınanmışlardır.

Bu sınamadan geçenler ise bünyelerinde çok daha az kötü niyet barındırır.

Ben olayları bu felsefe ile yorumladığım için neredeyse 100 yıldır bir dengede bulunan bir kuruluşun (FED) bu denli bir arka planı olabileceğini düşünemiyorum.

Ama dikkat ederseniz subjektif görüşlerime göre bunu bağlıyorum.

Eğer bu gerçekte böyle değilse , o zaman yukarıda belirttiğim sadece iyi olanın uzun süreli bir istikrarı yakalayabileceği felsefesini de yanlışlamak gerekecek. Halbuki bu felsefe bugüne kadarki hayat tecrübemde beni hiç yanıltmamıştır.
    Niye ki şeytan da insanlık tarihi boyunca varlığını sürdürdü.Bolca da müridi vardır emin olun.Müritlerinin maddi açıdan da durumları sanmam ki kötü olsun.İyiliğe çok güvenmeyin.Irak halkı suriye halkı libya halkı kötümüydü ki başlarına bu kadar bela geldi.Ülkeleri yandı yıkıldı.

Devletler ,insanlar ,şirketler için asıl önemli olan güçlü olmaktır.Doğru yanlış kavramları sonra gelir.Maalesef olay doğadan farklı değil.Kurt kuzuyu yemek zorunda yoksa kendi aç kalır ,çocukları ölür ,nesli biter.E kurt kötü mü olur bu durumda.

8.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Bizdeki FETÖ gibi Irak ordusunda çok etkili olan Kesnizani tarikatının direnilmemesini teslim olunmasını istediğini biliyorum... Generallere para dağıtıldıysa kesinlikle bu tarikat eliyle dağıtılmıştır..
    http://www.21yyte.org/tr/arastirma/o...tulu-operasyon
    https://www.aydinlik.com.tr/kose-yaz...ikat-kesnizani
    Evet Kesnizani tarikatının aslında neredeyse tamamiyle kabala öğretileri üzerine kurulu olması ve kadirilerden sistematik bir biçimde koparılması bunun Amerika ve İsrail planlamasında olduğuna dair işaretler veriyor.

20 sene önce Amerikan ordusunun Irak'a girişinden hemen önce Iraklı komutanlara türbesine göre banknot olarak dolar dağıtıldığını ve anlaşma sağlandığını okumuştum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 426/1000 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526926 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •