Sayfa 115/1004 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 913 - 920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIV

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Milli egitim bakanligin da 83000 uzman ogretmen var. bunlar 2007 civarinda yapilan bir sinavla uzman ogretmen ünvanini aldi ve bir daha o sinav hic yapilmadi... Sözde 3 4 yilda bir yapilacakti ama bircok atıl duruma gelen egitim politikasi gibi o da güme gitti.... Eger bu maaş farki dedikleri seviyeye gelirse cocuklarinizin ögretimine daha fazla para ayirmaya baslayacaginiz anlamina gelir... Çünkü o mertebede olmayan ogretmenlerin uzman unvanini alabilecegi bir sinav yok, yani o maaşi almak icin hicbir ümit yok... Verilecek o para sadece uzman ünvani olanlara verilecek.. Emin olun bu durum kalan butun ogretmenlerin muhalefete oy verecegi nin garantisi olur

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Genel bi twitter derlemesi yaptım sadece, 3000 istiyorlar, herkese 1000 verecekler gibi..doktorlarda 2500/5000 demişler..bilemiyorum.

Arkadaşlar doktora zam falan yok.Maaş kalemlerinden biri hastane bütçesinden ödenen sabit dönerdi o merkezi bütçeden ödenecek,total rakam değişmeyecek,tek iyi yön sabit döner emekliliğe yansımayan bir paraydı,artık emekliliğe yansıyacak o ödeme o kadar.Doktora zam falan yok ,yalan bunlar.

Bu zamların önemi yok,erken seçim yapamıyorlar,seçime kadar inanılmaz bir fakirleşme olacak,bunlar anlamsız.

4. Oyunu para (zam) alip almamasına göre belirleyen insan, kendini satılığa çıkarmış insandır...

Hele yılların birikimi son 2-3 ayda kasıtlı bir sekilde TL nin mahvedilmesi ve enflasyon ile cebinden çalınmışken alacağı zam eski halini bile mum ile aratacakken...

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ben , bir politikacı benim maaşıma zam yaptı diye oy verecek kafadaysam zaten bir cacık olmaz. Hak ettiğim bir şeyi verdiler diye takla atmak nedir ? Gerçek hak sahibi vatandaş olup, seçilmişler vekildir. Asil , vekilin insafına kaldıysa yandı demektir.
    Ben bu dusunceye katilmiyorum.

Siyasi Parti tanimlarindan biri de "Cikar Grubu"dur.

O yuzden siyaset tarihinde sinifsal bilinc ve cikarlar konusu cok yazilir cizilir.

Ozellikle emekli yurttaslar 19 sene oldu, artik kendi cebini dusunmeli bence.

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    1.1 milyon öğretmen var, ciddi oy potansiyeli 1000 TL zam...

Doktorlar az zati, toplamı koymaz, yurt dışına filan kaçmasınlar, 2500 TL uzmanına 5000 TL zam...

Hemşireler 200.000 kişi...az sayılmaz, çok da..yurt dışına da kaçamazlar, 500, 500 diyorum bakanım orantılı olaraktan, de..

Emeklilere bi 1000 lik salladık mı taban aylığına blok oy alırız, 1000 TL diyelim..

Asgari ücrete zam...bunu komisyonlara bırakalım ifinim sakata geliriz...
    Aklımdan bu geçmiyorsa.... benim oy garanti,hatta maaş zammı yerine 2x 5 kg lık ayçiçek yağı+10kg toz şeker+10 kg un verseler bi şeye basar gibi basarım oyumu..

Not:benden önce fikir beyan eden bazı forumdaşlar çok kızmış Sayın Achiles in canlandırmasına,biliyorum buradaki insanlar ironiden anlar ama ben yinede belirteyim de güme gitmeyeyim...

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Dün gece bir tartışma programı seyrettim.Hulki cevizoğlu vardı.Yazık cidden ,yıllarca ben o adamı adam diye tv lerde seyrettim.Ne olmuş yahu inanamadım.Ekonomi konuşuluyor,ekonomi açısından mgk ne alaka demiş kılıçdaroğlu,kılıçdaroğluna geçirmek için mgk ile alakası var mı dan çok kılıçdaroğlu ile ekonominin kötülüğü alakalımıdır ona bakmak lazım dedi.Neymiş kılıçdaroğlu yabancı yatırımcıyı tehdit etmiş ,e tehdit edildiği yere yabancı yatırımcı gelmezse elbet ekonomi kötü olurmuş falan.Yahu kılıçdaroğlu yeter bizi dolandırdığınız ,ballı ihalelerle kalyondu cengizdi onlarla ortak olup gene gelirseniz izin vermeyiz dedi,daha ne desin,alkışlanacak iş yaptı.Kendini onca yıldan sonra rezil etmeye değer mi yahu, sen koca cevizoğlu idin ,yıllarca ceviz kabuğunu seyrettik,seni adam sandık.
    O yüzden gencler hakli. Secilme hakki 60'da, secme hakkida 65'de son bulmali.
    Ehtiyarladikca cok pis bencllesiyoruz, vizyon mizyon kalmiyor cogumuzda.
    Gelecek zaten genclerin gelecegi, onlarda kendi yasliliklarini düsünmeden hareket ederlerse, hic olmazsa kendileri b.k etmis olurlar.

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    1.1 milyon öğretmen var, ciddi oy potansiyeli 1000 TL zam...

Doktorlar az zati, toplamı koymaz, yurt dışına filan kaçmasınlar, 2500 TL uzmanına 5000 TL zam...

Hemşireler 200.000 kişi...az sayılmaz, çok da..yurt dışına da kaçamazlar, 500, 500 diyorum bakanım orantılı olaraktan, de..

Emeklilere bi 1000 lik salladık mı taban aylığına blok oy alırız, 1000 TL diyelim..

Asgari ücrete zam...bunu komisyonlara bırakalım ifinim sakata geliriz...
    yurtdisina kacan cok hemsire taniyorum

hemde baya cok

Sayfa 115/1004 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165215615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •