Sayfa 359/1000 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    kooperatif uyeleri toplanıp parselasyon yapmanız lazım tapuda dogru yol ve yontem budur. Koperatiften ayrı bir işlem olmaz . kendi bireysel olarak ayırsanız bıle kanunen ayırım olmaz dıger uyelerde mulkunuzden hak ilan eder. bu bilgiler 20 sene once okulda okudugum kadar bılgılerdır koperatifler kanunlarını okuyun işinize yarar bir şey bulabılırsınız belki. bildigim su gk toplanıp uyelerle bırlıkte karar almalısınız cogunluk sızde ise kararı cıkarmanız zor degil.
    Çoğunluk üye ek maliyet oluşturacağı için kat mülkiyeti tapusunun alınmadan sürecin tamamlanması yönünde karar almış. Söylediğinize göre ben de çoğunluğa uymak zorundayım.
    Detaylı bilgi için teşekkürler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by reber Yazıyı Oku
    Aman dikkat bu konuda yanlış yönlendirebilirler (Çok vatandaşın parası bu şekilde yandı ve iade olayı da kesinlikle yok) ve vermiş olduğunuz para yanabilir. Yapı kayıt belgesi aldıktan sonra olay bitmiyor. Para yatırılıyor, çevre şehirciliğe başvuru yapılıyor, proje çiziliyor ve evraklar kadastro müdürlüğü üzerinden tapuya geçiyor. Tapuda işlem bitmeden çevre şehircilikten bir mesaj tarafa ulaşıyor, aşağı yukarı aynı meblağ çevre ve şehircilikten tekrar tahsilatı yapılıyor ve tapudaki işlem o zaman sonlanıyor. Yani barış son yatırılan para sonrasında oluyor. Bu işlem içinde tapudaki masraf bağımsız bölüm başı 200-400 tl ve döner sermaye harcıdır. Açıkçası ilk başvuru harcından sonrası ikinci harcı yatırmamak açıkçası ya kötü niyetli ya da işi bilmemekten. Alının Yapı kaydın hukuki boyuta ulaşması son yatırılan harçtan sonra geçerli olacaktır. Bu işlemde kat mülkiyeti için sadece fazladan proje çizim masrafıdır ki bunu herkesin isteyeceğini düşünüyorum.
    İkinci sorunuza gelince hayır malesef çıkartamazsınız.
    Konunun teknik ve bürokratik kısmına hakim değilim ama umarım devlet te bu hengamede bizi yanlış bir yola sevk etmez.
    Bize yapı kayıt işleminin 12.000TL tuttuğu ve bunun iş yerlerinin ruhsat ve iskan alması için yeterli olduğunu söylediler. Bu işlemle de tüm dükkanların metrekaresi ölçülüp ayrı ayrı kayıt altına alınacağını söylediler.

Bu işlemden sonra ,
    eğer kat mülkiyeti tapusu da alırsak bir 12.000TL daha ödemeniz gerekli gibi bir şey söylediler.
    Dolar başlığını fazla meşgul etmek istemem. Eğer bu konuyla ilgili bilginiz varsa aşağıdaki başlıkta paylaşabilir misiniz?

http://www.hisse.net/topluluk/showth...31#post2971531

Verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkürler ederim.
    Son düzenleme : rxpu; 19-12-2018 saat: 16:59.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Konunun teknik ve bürokratik kısmına hakim değilim ama umarım devlet te bu hengamede bizi yanlış bir yola sevk etmez.
    Bize yapı kayıt işleminin 12.000TL tuttuğu ve bunun iş yerlerinin ruhsat ve iskan alması için yeterli olduğunu söylediler. Bu işlemle de tüm dükkanların metrekaresi ölçülüp ayrı ayrı kayır altına alınacağını söylediler.

Bu işlemden sonra ,
    eğer kat mülkiyeti tapusu da alırsak bir 12.000TL daha ödemeniz gerekli gibi bir şey söylediler.
    Dolar başlığını fazla meşgul etmek istemem. Eğer bu konuyla ilgili bilginiz varsa aşağıdaki başlıkta paylaşabilir misiniz?

http://www.hisse.net/topluluk/showth...31#post2971531

Verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkürler ederim.
    Rica ederim. Umarım faydanıza olur... Diğer taraftan devam edeyim...

4. 5,30 altına gelsin 5,15 5,10 5,20 allah ne verdiyse alırım...

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,408
     Alıntı Originally Posted by tavan150 Yazıyı Oku
    Umit olmasa insan yasayamaz zaten))

y.t.degildir..

doğru söylüyorsun canım kardeşim. bu grafik senin için
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK

6. ABD, SURİYE'DEN ASKERLERİNİN TAMAMININ ÇEKİLMESİNİ DEĞERLENDİRİYOR - ABD'Lİ YETKİLİLER

korktular bizim askerlerden ve yapılacak operasyondan...sabır...inşallah...maaşallah...ve süphanallah...

7.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    şuanki emekli maaşım 2 150 liradır neredeyse çalışıyo olsaydımın yarısına düşmüş halbuki 2002 senesi öncesi benim gibi vasıfsız memur emeklisinin maaşı çalışanın % 95 şi civarındaydı, velhasıl bunlar memur emeklisinin anasını bellemişlerdir bunlara memur emeklilerinden tek bir oy çıkmamalı ama demekki % 50 oyunu veriyor,
    bu ülkede huzurlu yaşamak için, tansiyon, stres ve kanser olmamak için kaçma- karışma- çalışma prensibini uygulayacaksın. Bilgi sahibi olmaya değil, cahil dostlar edinmeye çalışacaksın. Bilgili olursan, vicdanlı olursan hak ararsın, kötü adam, karıştırıcı insan, hatta terörist dahi ilan edilebilirsin.
    Ben emekli olduğumda maaşımı hesap ettim ( işim zaten bu idi ) ama ilk 6 ay aldığım para her ay 200 tl. eksik oldu. Belki düzeltirler diye bekledim. Düzelmeyince SGK ya dilekçe ile başvurdum. 2004 yılında SGK demek ki fetöcülerin elindeydi ki, bana -senmisin itiraz eden diye 120 tl. fazla ödendiğini belirterek kesintiye giden bir yazı gönderdiler. Ben çok kızdım ve şahsen müracaat ettim. Bizzat hesabı yapan badem ile oturdum ve muhasebeleştirmesini yaptım. Benim hesap doğru idi. Ama '' kusura bakmayın bunu düzeltemeyiz, dava açın '' diyerek düzeltmedi. Bir son ikaz yazısı yazdığımda ise 75 tl. daha kesintiye gittiler ve ben pes ettim. Artık her maaş aldığımda ALLAH DEVLETE ZEVAL VERMESİN diyorum. Ama devleti kullananlara her saat ah ediyorum.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,408
     Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    ABD, SURİYE'DEN ASKERLERİNİN TAMAMININ ÇEKİLMESİNİ DEĞERLENDİRİYOR - ABD'Lİ YETKİLİLER

korktular bizim askerlerden ve yapılacak operasyondan...sabır...inşallah...maaşallah...ve süphanallah...
    inanmam kesin bizi kandırıyodur
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK

Sayfa 359/1000 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •