Sayfa 195/930 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    yılın ilk arzı olan safkar 1,98 den piyasaya açıldı 2 günde 3,38 i gördü buda nerden baksanız yüzde yüz kazandırdı demek oluyor.hani borsada halka arzan karlı çıkan olmazdı.herzaman derim burası borsa neyin ne olacağı hiç belli olmaz .işyatta 99 mu olayım 1 tl mi olayım diye kafayı kaşıyıp duruyoır )) safkar alan parayı 2 ye katladı .
    benim arkadaş iddaa oynadı 1 koyup 5 aldı. şimdi ne yapalım tüm parayı iddaa'ya mı yatıralım?

2.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    benim arkadaş iddaa oynadı 1 koyup 5 aldı. şimdi ne yapalım tüm parayı iddaa'ya mı yatıralım?
    hoppala idda dediğin oynadığın maç saatine göre 1 günde bitiyor yani düşüp kalkan bişey değil ,nasıl bir karşılaştırma bu anlamadım .iddada gittimi gider ama borsada şirket batmadıktan sonra herzaman bir umut vardır .

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
     Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    hoppala idda dediğin oynadığın maç saatine göre 1 günde bitiyor yani düşüp kalkan bişey değil ,nasıl bir karşılaştırma bu anlamadım .iddada gittimi gider ama borsada şirket batmadıktan sonra herzaman bir umut vardır .
    Ne farkı var ki. İddia oynayanlar da analiz yapıyo. Güçlü bi takıma 10 kere oyna en az 7-8 inde kazanırsın. Güçlü hissede de durum böyle. Mesela ben 3 hisseye girdim bu battı diğerleri çıktı.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by alirza Yazıyı Oku
    Ne farkı var ki. İddia oynayanlar da analiz yapıyo. Güçlü bi takıma 10 kere oyna en az 7-8 inde kazanırsın. Güçlü hissede de durum böyle. Mesela ben 3 hisseye girdim bu battı diğerleri çıktı.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    topun analizi olmaz dostum kim bjk nin potoyu yenicegi analizini yaptı yada monocoyu .yok öyle bir şey element uydurmayın )) ayrıca yazımdada belirttim 1,5 saatte tamamdır topta ama borsada bir ömür boyu sürer aynadıgın maç

5. kapış kapış gidiyor.trabzon liman diye bir yazı yazdım bir ülkeyi batırmadığınız kaldı neler yazdınız neler ama bakın ilk halka arz ve durumu.şimdi bu alanlar işi bilmiyor ( hani batacakya ülke, durum iyi değilya ,halkka arzadan kazanılmıyorya ) bi akıllı kim ? ))... yazıdaki yorumlarıda okuyun adam 2 günde 6 bin tl kazanmış bu küçük yatırımcı olsa gerek

http://www.borsagundem.com/haber/bor...atacak/1269477

6. Yıla 200 küsür milyon portföyle başlamış ve haftalık yayınlanan raporlara göre kabaca yanlış hatırlamıyorsam bu portföyü 1 yılda %15-16 büyütmüş bir fondan bahsediyoruz.

Tek esprisi, hisseyi (fonu) temettü sonrası uygun yerden alır ve bir sonraki temettüye kadar bekler, o temettüyü de alıp onlarla yeniden hisse alırsan yıllar geçtikçe belli oranda bir kazanç sağlıyorsun.

Ama şu kadar temettü alırım, ikinci bir maaş alırım diyebilmen için bu hisseye çok lotla girmen gerek. 100 bin lot aldım 85.000 liraya. 15 krş temettüden toplam 15.000 lira verdi. Böl 12 ye, ayda 1.200 lira ek maaş ohh diyemezsin. 85 binin %12-13 enflasyon farkı kadarıyla yeniden hisse alman gerek. Yani geriye 5 bin lira temettü kalır sana. Aylık 420 lira.

Ama 1 milyon lotun varsa 85 kuruş maliyetli, 850 bin lira yatırır 150 bin lira temettü alırsın. 100 binini yeniden hisseye yatırırsın, kalan 50 bin / 12 = Ayda 4.200 lira güzel bir maaş olur.

Sıkıntı şurda. 1 mn lota şimdiden gücüm yettiği kadar İşyat alıp, temettülerini hiç yemeden yeniden hisse alarak mı çabuk ulaşırım,

yoksa başka hisselerde, özellikle kendini geçmiş yıl kazançlarıyla uzun vadede 15-20 yıldır ispatlamış olan ve yıllık ortalama %30-40 getirisi olan hisselerden alarak mı?

Diyelim ki Toaso, Soda, Asels, Tuprs, Hekts vs vs hisselerden aldım 7-8 yıl boyunca ve maliyetlerim sudan ucuza indi ve hatırı sayılır bir portföy büyüklüğüne ulaştım.

O zaman da ikinci sorun başlar. Ben bu portföyü satıp İşyat'a mı çevirsem daha akıılıca bir davranış olur yoksa 4-5 hisseli ve maliyetleri yerlerde olan portföyümle devam etsem mi?

7. TAŞIDIĞIN ŞEYİN AĞIRLIĞINI BİLECEKSİN!..

8.  Alıntı Originally Posted by besonderes Yazıyı Oku
    Bu haber ISMEN ile ilgili.

Sayfa 195/930 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •