Sayfa 20/363 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon
Arama sonucu : 2902 madde; 153 - 160 arası.

Konu: BRKO - Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat

1. Bugün bedelli artırım süreci başladı, bu ayın 22 sine kadar rüçhan hakkı pazarı açık kalacak..ayın 26 sı bedelliye katılım için son tarih..

Bu dönem içinde ilginçtir ayın 21 inde de Genel Kurul olacak.

Yönetim Genel Kurul'da şirketin geçirdiği dönüşümü iyi anlatabilirse (ya da anlatırsa) ve 445 000 m2 arsa için planlanan projelerle ilgili aydınlatma bilgilendirme yaparsa, hissedarlar için semaye artırımı dönemi sonlanmadan çok iyi olur.

Yönetimi bu konularda gerektiğince şeffaf bulmuyorum. Düzgün bir yönetim olsaydı eğer, şu an için hissedarları tek ve asıl ilgilendiren konu olan "arsa" konusunda OSB den çıkmış haline taze bir ekspertiz yaptırılırdı ve izahnameye de konulurdu, genel kurulda da esas gündem bu olurdu.

Yönetim bu hayati konuda salağa yatmaya devam ediyor, benim görebildiğim bu. Yatırımcı bu konuda uyanık olmalı..

2. Emir iptali yapıla yapıla kağıtta sahipleri gibi yalama oldu

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by oldwolf Yazıyı Oku
    Bugün bedelli artırım süreci başladı, bu ayın 22 sine kadar rüçhan hakkı pazarı açık kalacak..ayın 26 sı bedelliye katılım için son tarih..

Bu dönem içinde ilginçtir ayın 21 inde de Genel Kurul olacak.

Yönetim Genel Kurul'da şirketin geçirdiği dönüşümü iyi anlatabilirse (ya da anlatırsa) ve 445 000 m2 arsa için planlanan projelerle ilgili aydınlatma bilgilendirme yaparsa, hissedarlar için semaye artırımı dönemi sonlanmadan çok iyi olur.

Yönetimi bu konularda gerektiğince şeffaf bulmuyorum. Düzgün bir yönetim olsaydı eğer, şu an için hissedarları tek ve asıl ilgilendiren konu olan "arsa" konusunda OSB den çıkmış haline taze bir ekspertiz yaptırılırdı ve izahnameye de konulurdu, genel kurulda da esas gündem bu olurdu.

Yönetim bu hayati konuda salağa yatmaya devam ediyor, benim görebildiğim bu. Yatırımcı bu konuda uyanık olmalı..
    Herseyde önce şirketin faliyet alanında aktif kalması ve burdan karlılık üretmedi önemli. Faliyeti devam edecek olan hali ünitesi nasıl yapılandırılacak? Farklı bir yerde yeni bir arsa üzerinde yeni bir fabrika kurulumu planlanıyor mu? Bu taşınma maliyeti ne olacak? Öncelikle şirketin ana faliyet alanda aktif kalarak karlılık üreten bir yapıya kavuşması önemli.

Sonrada arsa değerlendirilmesi sürece sokulur. Arsa nın katkısı çok önemli elbette ama sektörel koşullardan dolayı değerlendirilmesi ertelenebilinir. Şuan İstanbul'da dahi gayrimenkul sektörü belirgin bir düşüş trendinde. Niğde koşulları nasıl bilemiyoruz.

4. bu beceriksiz yöneticiler bu fiyattan kimsenin bedelliye katılmak istemeyeceğinin farkında mı acaba?

Borsa tarihinin en aciz yönetiminde ilk 5 e rahar rahat girerler.

5.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Herseyde önce şirketin faliyet alanında aktif kalması ve burdan karlılık üretmedi önemli. Faliyeti devam edecek olan hali ünitesi nasıl yapılandırılacak? Farklı bir yerde yeni bir arsa üzerinde yeni bir fabrika kurulumu planlanıyor mu? Bu taşınma maliyeti ne olacak? Öncelikle şirketin ana faliyet alanda aktif kalarak karlılık üreten bir yapıya kavuşması önemli.

Sonrada arsa değerlendirilmesi sürece sokulur. Arsa nın katkısı çok önemli elbette ama sektörel koşullardan dolayı değerlendirilmesi ertelenebilinir. Şuan İstanbul'da dahi gayrimenkul sektörü belirgin bir düşüş trendinde. Niğde koşulları nasıl bilemiyoruz.
    Herşeyden önce şirket yönetiminin hissedarlar için değer yaratması önemli, bunun da artık halı işiyle olmayacağını herkes anladı. O yüzden şimdilik halı işi zarar üretmeden az da olsa görüntüde devam etsin yeter, arsanın değerlendirilmesi esas büyük lokma..

Benim de şahsi düşüncem böyle..

6. Hissedarlar rüçhanları kullanmasın diye baskı olacak benim gördüğüm..
    Bu tezgahın sonunda kullanılmayan rüçhanları kim "kapatacak" iyi izleyin, bütün oyun bunun üzerine dönüyor..

7. Rüçhanların şu anki değeri 0,01 yani bedava. Satsam da zaten alan olmaz. Kullanmasam da 52 den almayanı dövüyorlar zaten.
    Muhtemelen son gün bir oyun yapacak şahşiyet yoksunu karaktersizler

8. Bugün arkadaslar birko'ya gitmişler.bana dedikleri 300 milyon arsası eder.başka bir,iki şey daha dediler onu burada yazmak istemiyorum.isteyen olursa ozel'den yazarim.

Sayfa 20/363 İlkİlk ... 1018192021223070120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •