Sayfa 258/367 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

abi,papaz 2 yıldır hapiste
    ne oldu ki bukadar kuduruyorlar
    izmir gibi yerde serbes de bırakmişlar
    sanki adam mehti...
    la olum onlardan çok var zati

bence iran için oyun kuruyorlar
    ambargoyu uygulayamazsa çok pereztij kaybeder
    ab,ruzya,çin,turkiya...

trump,işleri kibirli amrikalı olarak iyi götürdü
    çok düşman kazandı
    içerde dışarda
    bi yerde patlıyacak...

long kolay para deel bence...
    gerçi bende dogan da bekliyom
    kısmetimizde ne varsa alırız...

bol şans abi...

2. Bu günler için hazırlandılar. Nizam,intizam,disiplin hepsi temam. Silah da var, uzun menzilli balistik füzeleri de var. Halk açlığa, yokluğa alışık, devletine sonuna kadar bağlı.

Önümüzdeki süreçten en az zararla çıkacak ülke budur. Zarar yanlış, tabii ki karlı çıkacaklar.

Güney Kore çok şey kaybedecek, Taiwan da çok şey kaybedecek. Bunlar Kapitalist sistemin, orta gelir tuzağından güya çıkabilmiş 2 ülkesidir. Güya diyorum çünkü gelişmekte olan bir ülkenin, gelişmiş ülke olması mümkün değildir. Batı izin verdiği için orta gelir tuzağından çıkabildiler. Önümüzdeki süreçte taş devrine geri dönecekler.

Güney Kore yine de şanslı, çünkü Kuzey Kore gibi bir kardeşi var. Gomonist ülke deyince hep bir batı ülkesi aklıma gelir. Komünizm bir batı ideolojisidir. Güney Kore nasıl bir batı ülkesiyse, Kuzey Kore de batı ülkesidir.

Diyelim ki 2 ülkenin de başında milliyetçi,muhafazakar başkanlar var ve bunlar masaya oturup,uzlaşmaya çalışacaklar. 15 dakika sürmez, tekme tokat birbirlerine girerler.

Emme milliyetçi,muhafazakar Trump ile Kuzey Kore'nin gomonist tosunu çok güzel anlaşıverdiler.

Trump ne diyor ki abi? Remimbiyi düşük tutup, benim sanayimi yok edemezsin diyor. Böyle serbest ticaret mi olur ulla?
    Adam haklı, Trump'la anlaşmak çok basittir.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,215
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    abi,papaz 2 yıldır hapiste
    ne oldu ki bukadar kuduruyorlar
    sanki İSA'yı rehin aldık ?

4.  Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku

Bu günler için hazırlandılar. Nizam,intizam,disiplin hepsi temam. Silah da var, uzun menzilli balistik füzeleri de var. Halk açlığa, yokluğa alışık, devletine sonuna kadar bağlı.

Önümüzdeki süreçten en az zararla çıkacak ülke budur. Zarar yanlış, tabii ki karlı çıkacaklar.

Güney Kore çok şey kaybedecek, Taiwan da çok şey kaybedecek. Bunlar Kapitalist sistemin, orta gelir tuzağından güya çıkabilmiş 2 ülkesidir. Güya diyorum çünkü gelişmekte olan bir ülkenin, gelişmiş ülke olması mümkün değildir. Batı izin verdiği için orta gelir tuzağından çıkabildiler. Önümüzdeki süreçte taş devrine geri dönecekler.

Güney Kore yine de şanslı, çünkü Kuzey Kore gibi bir kardeşi var. Gomonist ülke deyince hep bir batı ülkesi aklıma gelir. Komünizm bir batı ideolojisidir. Güney Kore nasıl bir batı ülkesiyse, Kuzey Kore de batı ülkesidir.

Diyelim ki 2 ülkenin de başında milliyetçi,muhafazakar başkanlar var ve bunlar masaya oturup,uzlaşmaya çalışacaklar. 15 dakika sürmez, tekme tokat birbirlerine girerler.

Emme milliyetçi,muhafazakar Trump ile Kuzey Kore'nin gomonist tosunu çok güzel anlaşıverdiler.

Trump ne diyor ki abi? Remimbiyi düşük tutup, benim sanayimi yok edemezsin diyor. Böyle serbest ticaret mi olur ulla?
    Adam haklı, Trump'la anlaşmak çok basittir.

bu özelliklerin hepisi bizim milletimiz içinde geçerli değilmi ?nizam intizam disiplin biraz gevşek olsada açlık yoksulluk devletine bağlılık tamam
    şimdi bizde karla çıkabilirmiyiz
    syg,hürmetler

5. Kuzey Kore ve İran'ın, Abd'nin en önemli müttefikleri olduğunu defalarca yazmışımdır. İran'ın mevcut hükümeti yani reformistler, mevcut Abd yönetiminin müttefiği değiller. İran'da Ahmed-i Necat veya Rafsancani gibi biri olsa uyum sağlanmış olur. Diğer taraftan Devrim Muhafızları, Pentagon'un kadim dostudur.

Olacak olan şudur: Yaptırımlar neticesinde İran Hürmüz'ü kapatacak. Suud, önce Katar'a sonra da İran'a furacak. İran'ın kuzeyinde Kürtler ve Beluciler hareketlenecekler. İran'da reformist hükümet gidecek, büyük ihtimal Ahmed-i Necat yeniden gelir.
    Fakat İran'ın kuzeyinde aynen Suriye ve Irak'ta olduğu gibi fedaratif yapılar oluşacak. Sadece Kürtler degil Beluciler ve Azeriler de kantonlar oluşturacaklardır. Bunlar mevcut reformist hükümet döneminde olacaklar.

Muhafazakarlar iktidara geldikten sonra İran, Pentagon'un da desteğiyle kuzeyle uğraşmayı bırakıp, güneye yani körfez ve Suud'a dönecektir. İran, körfez emirliklerine el koyduktan sonra, bunlara bağlı üzerinde 3 milyon Şiinin yaşadığı,Suud'un petrol bölgesine de el koyacaktır. İlla işgal olarak düşünmek, bu bölgelerin İran'ın vilayetleri olacağını düşünmemek gerekiyor. Nasıl Kuzey Irak ve Suriye'de Abd nufuzunda(ileride Fransa'nın+Turkiya'nın nufuzuna bırakılacaklar) kantonlar oluşuyorsa, körfez ve Suud'un petrol bölgeleri üzerinde yaşayan Şii çoğunluk sebebiyle, o bölgelerde de İran nufuzu oluşacaktır.

Bu sebeplerden ötürü Abd, hem Turkiya hemide İran'ı hedefe koyamaz. Böyle bir şey mümkün değil. Hedefin İran olduğu çok açık.
    Turkiya batının bir parçasıdır ve gelecekte de öyle kalacaktır. Turkiya'da laikliğin bir daha tartışılamayacak ölçüde güçleneceğini söylemiştik. Ateist, deist hareketler de güçlenecektir.

Seçimler öncesi, seçimlerden sonra tvlerde nereye bakarsanız Atatürk göreceğinizi yazmıştım. Dikkat edin reklamlarda, dizilerde sürekli Atatürk fotoları görünüyor. Ayrıca Tayyip Agamın da yorgun, yaşlı bir adam görünümünde olacağını da yazmıştım. Tayyip Agam ayaklarını sürüyor abi...

6.  Alıntı Originally Posted by vurgun Yazıyı Oku
    bu özelliklerin hepisi bizim milletimiz içinde geçerli değilmi ?nizam intizam disiplin biraz gevşek olsada açlık yoksulluk devletine bağlılık tamam
    şimdi bizde karla çıkabilirmiyiz
    syg,hürmetler
    Hayır...Turkiye bölünmüş ülke görüntüsü veriyor. %50-50 ortadan bölünmüş ülke...Burada sadece iktidara değil, muhalefete de çok iş düşüyor.

Mesela Yeltsin dönemi Rusya da aynen bizim durumumuzda idi. %50-%50 bölünmüş ülkeydi. Bu durumdan Putin gibi bir liderle ve ortodoks-Rus milliyetçiliği ile çıkabildiler.

Bizde aslında anamuhalefet partisi Chp kilit rolde. Hem Kılıçdaroğlu hemi de Muarrem'in defolup gitmesinden yanayım. Mesela Haluk Pekşen genelbaşkan olsun...Ama öyle bir ayar çekiyorlar ki ya Kılıçdaroğlu ya da Muarrem'e getirip dayıyorlar. Buna da diyalektik diyorlar. Mesela ben burada Haluk Pekşen dediğimde beni kimse dinlemez.
    Böyle olunca Kılıcdaroğlu mu Muarrem mi den başka seçenek yoksa, kesinlikle Kılıçdaroğlu derim. Muarrem bir kere adam değil abi.
    ''Seçimler sonrası kurultay kelimesini ağzıma almacem'' deye bütün meydanlarda çığırdı.
    630 delegeden imzayı topladıysan koyarsın ortaya, ulla imza varsa vardır yoksa yoktur. Bu kadar rezillik olur mu? Muarrem'in partiden atılması lazım.

Kılıçdaroğlu muhalefeti konsolide etmeye çalışıyor. Türkiyede bir iktidar, bir muhalefet olmalı. Aynen Abd'de olduğu gibi bunlar ana şemsiyelerdir. Pek çok fraksiyon bunların içine girer.

Tabii bizde olan at pazarlığı, kim daha fazla olacak, kim iktidar nimetlerinden daha fazla sebeplenecek tartışmaları bunlar.

Seçimler öncesi gösterilen adaylar, Kılıçdaroğlu'nun bu konuda samimi olduğunu gösteriyor. Mehmet Bekaroğlu, Abdüllatif Şener, İlhan Kesici milletvekili secildiler. Görüldüğü gibi milli görüşten de Demokrat Parti zihniyetinden de elemanlar var. Terörü reddeden Hdpliler de nasıl olacak bilmem emme Meral Abacık da bir şekilde aynı parti içinde konsolide olmalılar.

Bu olduğunda iktidar hemen orada...Tabii %51 falan değil, %70-80'lik bir sonuçla Türkiye ''bölünmüş ülke'' durumundan çıkmıştır deriz...

7. Bu sebeplerden ötürü Abd, hem Turkiya hemide İran'ı hedefe koyamaz. Böyle bir şey mümkün değil. Hedefin İran olduğu çok açık.
    Turkiya batının bir parçasıdır ve gelecekte de öyle kalacaktır.
    Şayet yukarıda yazdığım gibi İran ve Suud kapışırsa(tabii bunları 5 sene önce yazdık) Türkiye kimi destekleyecek?

İşte bu soru sebebiyle, seçimler öncesi Türkiye'yi yönetecek olan başkanın ülkücü olması gerektiğini yazmıştım.

Türkiye'nin önünde 100 yılda bir gelecek fırsatlar var, bunları kullanabilmek için öncelikle ''bölünmüş ülke'' durumundan çıkmalıyız.

Sonra nufusumuzun %70-80'ini ortak bir ideolojiye kilitlemeliyiz. Bunu yapamazsak zarar görürüz.

Aynı şekilde Mısır'ı da ciddi zarar görecek bir ülke olarak görüyorum. Çogunluk Sunni taban sebebiyle Suud'u desteklemek zorunda kalacaktır. Mısır'daki darbenin asıl sebebi budur. Darbe'nin Mısır'ın çıkarları açısından, Mısır'a faydalı olduğunu yazmak zorundayım.
    Son düzenleme : ayvagobeknuri; 07-08-2018 saat: 18:04.

8. Ben yukarıdaki sebeplere dayanarak long devam ediyorum...

Pozisyonu açmadan önce de sebepleri yazdım, şimdi de yazıyorum...

Ayvagobek analazleri bunnar, ayvagobeklinin sırtını yere getirmek heç goley değil..

Tabii bura er meydanı, sırtımı yere getiren olursa da napim abi?

Sayfa 258/367 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •