Sayfa 930/1012 İlkİlk ... 430830880920928929930931932940980 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 7,433 - 7,440 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustadlar
    Birsey anlamak istiyorum
    Ingbank ON a 23.5 veriyorken sizler burda aylik 22 lerden bahsedip bir de bagladiginizi soyluyorsunuz. Neden ing dusunulmuyor. Guvenmi yok. Yada bizim anlamadigimiz bir kar mi var?
    Kullandik zaten direk 23.5 vermiyor birde 750 harcama vs var mesela ben faizndisinda hic bir odeme vb sey yapmadim ingden yani standart takilan bircok kisi var ben standart orana bakarim herzaman . . dün 21 e düşmüştü asistan msj yollamış.

2.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Yaşarlar ne yapar eder o borcu öder.. Biz zamanında çok uyardık ama ekstradan tahminim urfadaki fabrika 500 milyona mal olacaksa 1,5 milyara mal oldu.. Şirketler yaklaşık 8 sene barclaysa çalışacak. 5 şirket kefil zaten.. Dyonun elindeki arsaları satsa öder.. Şimdi borsada tepeden sattıkları malları dipten topluyorlar 2020 mayıs ödeme gününe kadar sürünmece bırakırlar..
    İşte mantıksızlıkta burada. Neden Mayıs 2020'deki 250 milyon dolar olan borcunu 2.el piyasaya girip şu anda 100-120 milyon dolara kapatmıyor. Eğer yıllık getirisi %75'i vurduysa bu aynı zamanda 16 ay sonra ödeyeceği para şu anda yarı bedel ile kırdırılıyor demektir. Ben ciddi varlıklı bir sanayici olsaydım ödeyeceğim borcun çeki yarı yarıya kırdırılıyorsa piyasaya girer kendim satın alırdım. Bunu neden yapmıyor orasını çözemedim.

Aklıma gelen nedenler:

1- Varlıklı ama elinde nakit az. Varlıklarını elden çıkartmakta zorlanıyor ya da likitleştirmekte zorlanıyor.
    2- Bahsettiğimiz eurobond işlemleri sığ ve çok düşük hacimli gerçekleşiyor. Örneğin 100kUSD'lık bir satıcı acil çıkış yapmak istiyor ama karşıda alıcı oluşmuyor. Bu durumda da çok düşük meblağda bir işlemle sığ ve dar hacimde yıllık %75 getiri oranını görüyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ticaret en çok yoran şey. Müşteri olarak bin türlü insan denk geliyor. Çileden çıkartıyorlar adamı.
    Epi topu 3-4 yıl bilgisayar ticareti yaptım, insanlara karşı tahammülüm tükendi, lanet olsun dedim.
    Kriz bahanesine malları üçe beşe satıp kurtulunca rahatladım.

Kirada dairelerim var, az kişiyle uğraşıyorum, kafa rahat.
    Sahilde balık tutuyorum. Asla çalışmam artık.

Yani ticareti micareti boşverin abi, paranızla hasta olursunuz.

Bir tek istisna var, o da ekmek parasına muhtaçsanız.
    Ekmek parası için müşteri kaprisi mecburen çekilir.
    Kiracılarla ugrasmakta zor kiradan 1 alirsin mevduattan 5 kiracıya enflasyon kadar zam yapamazsin hic biri %20-25 zammı kabul etmez .

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    16.25 veriyordu bir kere kullandım gel gel yapmış işte günlükte

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Ben hiç kullanmadım ama şubedeki mt'ye kıl olmaya başladığım için dijitale geçeceğim. Dijitalde de güldüren oluyor mu tam bilmiyorum. Dijitalde de güldüren açılabiliyorsa bir ara denemek lazım, özellikle burgan garip bir şekilde 250k sınırında ısrar ederse.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İşte mantıksızlıkta burada. Neden Mayıs 2020'deki 250 milyon dolar olan borcunu 2.el piyasaya girip şu anda 100-120 milyon dolara kapatmıyor. Eğer yıllık getirisi %75'i vurduysa bu aynı zamanda 16 ay sonra ödeyeceği para şu anda yarı bedel ile kırdırılıyor demektir. Ben ciddi varlıklı bir sanayici olsaydım ödeyeceğim borcun çeki yarı yarıya kırdırılıyorsa piyasaya girer kendim satın alırdım. Bunu neden yapmıyor orasını çözemedim.

Aklıma gelen nedenler:

1- Varlıklı ama elinde nakit az. Varlıklarını elden çıkartmakta zorlanıyor ya da likitleştirmekte zorlanıyor.
    2- Bahsettiğimiz eurobond işlemleri sığ ve çok düşük hacimli gerçekleşiyor. Örneğin 100kUSD'lık bir satıcı acil çıkış yapmak istiyor ama karşıda alıcı oluşmuyor. Bu durumda da çok düşük meblağda bir işlemle sığ ve dar hacimde yıllık %75 getiri oranını görüyor.
    Alıcı barcyles.. Yaşarlar için 250 milyon dolar çerez parası.. Sıkıntı borçlanırken euro 2,32 di... Sanırım ingilterede Bi kriz çıkıp barclays İn elinden çok kelepir fiyata alıcak..bunu beklediğini düşünüyorum.. 5 10 milyon dolara bu işi kapatmaya çalışıyor olabilir.. Yaşar bu oteline yaptırdığı kapının nikelaj parasını bile ödemek istemez.. Belki biz battık devlet ödesine de getirebilirler.. Yüzlerinde deri yok çünkü.. Yüzde 300 kur dan ettiği zarar için yüzde 50 iskonto yaşarı kurtarmaz
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,932
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Dudu bize canadayi anlatsebze ucuz mu.?
    Onlara gore ucuz bize gore pahali...
    Mesela en ucuz domates kilosu 4 CAD yani 16 TL ama tadi cok guzeldi bu yaz yedigim salkim domateslerin..
    Meyvenin kilosu 3 dolardan baslar muz haric 7-8 dolara kadar cikar..
    Muz en ucuz meyve kilsou 1 dolara kadar iner..
    Ingiliz salataligi dedikleri esek .aragi gibi hiyarlar var 40-50 cm onlardan 2 dolara aldim son gidisimde..
    Zeytin 1kg 16 dolar..
    Et bize gore ucuz en kral et bonfile ayarinda 40 dolara kadar cikar ama 20 dolara da iyi et var..
    Halal et istersen X2 gecirirler..
    100 cesit peynir var ama bizim Ezine peyniri gibi bir peyniri ancak bir iran dukkaninda bulabildim.
    Yogurt da oyle tatsiz geldi bana hepsi ve oyle bizdeki gibi 2-5kg lik ambalajlar yok.. Kucuk en buyugu 1kg ambalaj ve 4-5 dolar..
    Biz genelde Metro adindaki yerden alisveris yapiyorduk.
    Isin en guzel tarafi kis ortasinda karpuz yedik..
    Eger fiyatlari cok merak ediyorsan suraya bakabilirsin.

https://www.redflagdeals.com/flyers/...6-2019-128778/

Sunu da unutmadan ekleyeyim, Kanada'da etiket fiyatinin uzerine kasada HST denen %13.5 kadar bir vergi gelir.
    100 dolar alisveris yaptim sanirsiniz ama kasada 113.50 dolar odersiniz..
    Temel gida maddelerinde bu vergi yoktur veya cok dusuktur ama.

Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 11-01-2019 saat: 23:42.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Alıcı barcyles.. Yaşarlar için 250 milyon dolar çerez parası.. Sıkıntı borçlanırken euro 2,32 di... Sanırım ingilterede Bi kriz çıkıp barclays İn elinden çok kelepir fiyata alıcak..bunu beklediğini düşünüyorum.. 5 10 milyon dolara bu işi kapatmaya çalışıyor olabilir.. Yaşar bu oteline yaptırdığı kapının nikelaj parasını bile ödemek istemez.. Belki biz battık devlet ödesine de getirebilirler.. Yüzlerinde deri yok çünkü.. Yüzde 300 kur dan ettiği zarar için yüzde 50 iskonto yaşarı kurtarmaz
    Ben daha çok eurobond satış ve alışlarının toplam borcun ufak bir kısmı hacminde gerçekleştiğini düşünüyorum. Derinlikli ve hacimli bir işlem değil bence. Eğer işlemler hacimli ve derinlikli ise bu kontratları şu anda geri almamak (yeterli gücü olduğu varsayımı ile) ihraççı açısından çok büyük hata. Zira zaman daralıyor.

8. Sn dudu briSA devam mi

SM-J330F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 930/1012 İlkİlk ... 430830880920928929930931932940980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •