Sayfa 219/1000 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Akademik camiada konuşulan bir şeydir....

1980 sonrası Prof olanları yarım (12 Eylül de akademik camia da kıyım yaşanmış ,yetersiz tipler prof yapılmıştır)
    1990 sonrası Prof olanları çeyrek
    2000 sonrası Prof olanları hiç say denir...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2. Akademik camia da konuşulan başka birşey de şudur:
    1920 sonrası bir olay nedeniyle kaçan "YAHUDİ PROFLAR" ın ünüversitelerimiz de istihdamı sayesinde 1920-30-40 larde Türk Akedemik camiasının ALTIN YILLARINI yaşadığını sonra yavaş yavaş içinin boşalatıldığı söylenir...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3. Bak CPA kardeş yanlış yapan yanlışta ısrar ediyorsa kaçmak lazım. Akp denen parti kalmadı 2011 kadar beni de kandırdılar. Ben 1994 yetel seçimler de refah partisi müşahidiydim. Nereden nerelere geldikleri ve önemlisi nasıl geldikleri malum. Düşün öyle bir hale geldi ki ülke suçlu ya suçunu söylemek suç olmuş sen geçmişten doğruluk payı olmakla beraber örnekler veriyorsun. Ama ülkenin halini görmüyorsun. Yapma bu kadar. Dün bir tipik akpliye uçak mevzusunu açınca sinirlendi bana verilen parayı gördüm mü oradamıydın falan dedi.ben görmeden imanmam dedi. Aklınca delil istiyor. Oo dedim. Sen müslümansın değil mi. Evet dedi sen Allah ı peygamberi gördün mü? Tık yok. Ya bu kadar da olmaz yazıktır ayıptır günahtır.

Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    La bi git, esekten anlion anladik adami nasil anlion onu da mi elleyerek? Rehanin ilk aski sen misin yoksa? Kuyruk olma adam ol. Siz yazmadikca yazmam merak etme,

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    doalrla ilgili bir fikrin varsa yaz yoksa insanları rahasız etme çek git doalrdan bi bok olmaz başlığında eğlen müthiş rahatsız ediyorsun başlığı normalde yönetim bu tür saçma sapan topikle sıfır alaka ergenlik çağı muhabbetlerine müsade etmez ama uyuya kaldılar bugün. ne bu ya telefonunu adresini istemediğin gel görüşelim erkeksen çık ortaya yiyorsa maçan gel gibi benim 19-20 yaşından sonra terk ettiğim cümleleri kullanınca ruhunda matürbasyon mu yapmış oluyon
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Bak CPA kardeş yanlış yapan yanlışta ısrar ediyorsa kaçmak lazım. Akp denen parti kalmadı 2011 kadar beni de kandırdılar. Ben 1994 yetel seçimler de refah partisi müşahidiydim. Nereden nerelere geldikleri ve önemlisi nasıl geldikleri malum. Düşün öyle bir hale geldi ki ülke suçlu ya suçunu söylemek suç olmuş sen geçmişten doğruluk payı olmakla beraber örnekler veriyorsun. Ama ülkenin halini görmüyorsun. Yapma bu kadar. Dün bir tipik akpliye uçak mevzusunu açınca sinirlendi bana verilen parayı gördüm mü oradamıydın falan dedi.ben görmeden imanmam dedi. Aklınca delil istiyor. Oo dedim. Sen müslümansın değil mi. Evet dedi sen Allah ı peygamberi gördün mü? Tık yok. Ya bu kadar da olmaz yazıktır ayıptır günahtır.
    Inan ki onlara da yaranamiom chp li saniorlar beni. Katiliorum sana

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

STANBUL, 19 Eylül (Reuters) - Piyasalar yarın açıklanacak olan Orta Vadeli Program'ı (OVP) beklerken, dolar/TL gelişmekte olan ülke para birimlerindeki olumlu havanın da etkisiyle aşağı yönlü bir seyir izleyerek 6.25'in altına geriledi.

Bu sabah saat 0858'de 6.3900/6.3950 seviyesinde olan dolar/TL TRYTOM=D3 , 6.2485 seviyesine kadar geriledi. Dolar/TL saat 1620'de 6.2488/6.2530 seviyesinde bulunuyor.

Sepet bazında TL aynı saatte 6.7715/6.7763, euro/TL ise 7.3012/7.3038 seviyesinde.

Piyasalar içeride yarın açıklanacak olan Orta Vadeli Program'a odaklanırken, TCMB'nin adımı ardından uygulanan para politikası ile ne derece uyumlu ve etkili bir maliye politikasının açıklanacağı izleniyor.

Analistler daha yakalanabilir büyüme oranları, kur ve enflasyon hedeflemesi beklendiğini belirtirken, sorunlu kredilerle ilgili kurtarma planlarına yönelik olası gelişmelerin yanı sıra hükümet eliyle yapılması planlanan projelerin ne yönde ilerleyeceği de izlenecek. Analistler hükümetin doğru sorunlara işaret ettiğini ancak bunun sözle kalmayıp gerçek uygulamalara dökülmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

UBP gelişmekte olan piyasalar stratejisti Koon Chow, "Önümüzdeki birkaç yıl için tutarlı yüksek enflasyon ve düşük büyüme gibi oldukça muhafazakar ekonomik tahminler görmek isterim. Ayrıca şirketlerde olası temerrüde düşme durumunu ve bankacılık sektöründeki sorunlu kredileri dikkate aldığını ve gerektiğinde yardım için kullanılabilecek para konusunda bir acil durum planı görmek isterim" dedi.

Yetkililerin bankacılık sisteminin güçlü olduğu ve sorunlu kredilerin daha fazla artmayacağı görüşünü kabul etmesinin anlaşılabileceğini söyleyen Chow, "Ancak yine de tersi bir durum riskini planlamanız gerekiyor. Devam eden hızlı büyüme ve oldukça güçlü sermaye giderleri beklentileri ile önceki planların tekrarını görmek istemem" dedi.

Öte yandan gelişmekte olan piyasalara yönelik olumlu havanın da TL'deki değer kazancında etkili olduğu ancak yarınki OVP'ye yönelik olumlu beklentilerin daha ağırlıklı olduğu belirtiliyor.

Dolar/TL'de 6.40 seviyesinin üstünün sınırlı olduğunu söyleyen bir bankacı, "Rand, ruble ve pesoda birkaç haftaya yayılabilecek pozitif teknik görünümler var. OVP'nin hayal kırıklığı yaratmaması durumunda mevcut piyasa şartları dolar/TL'de 6.10 etrafında bir konsolidasyona, bant hareketine işaret ediyor. Kısa pozisyonlar için risk 6.40 üstü. Dolar/TL'de 6.50'nin üzeri ise piyasanın yukarı yönde emin olduğu bir fiyatlama anlamına gelebilir" dedi.

Tahvil-bono piyasasında ise PPK öncesi yüzde 20'nin üzerinde işlem gören 8 Mart 2028 itfalı 10 yıllık gösterge tahvilde bileşik getiri Cuma günü yüzde 18.34'e kadar geriledi. Dün valörde son işlemde yüzde 19.02 seviyesinde olan tahvilin getirisi bugün spot kapanışta ortalama yüzde 18.73, valörde saat 1621'de son işlemde yüzde 18.65 seviyesindeydi.

İki yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi ise dün spot kapanışta son işlemde yüzde 25.32 seviyesindeydi. Bugün ise spot kapanışta son işlemde yüzde 25.32 seviyesinde.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    doalrla ilgili bir fikrin varsa yaz yoksa insanları rahasız etme çek git doalrdan bi bok olmaz başlığında eğlen müthiş rahatsız ediyorsun başlığı normalde yönetim bu tür saçma sapan topikle sıfır alaka ergenlik çağı muhabbetlerine müsade etmez ama uyuya kaldılar bugün. ne bu ya telefonunu adresini istemediğin gel görüşelim erkeksen çık ortaya yiyorsa maçan gel gibi benim 19-20 yaşından sonra terk ettiğim cümleleri kullanınca ruhunda matürbasyon mu yapmış oluyon
    Kufure hakarete tepkini ver haklisin diyim benim esek lafina tepkim gel yuzume sole demek oldu, napmami bekliosun cocuk gibi sensin esek mi diyim

Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    Inan ki onlara da yaranamiom chp li saniorlar beni. Katiliorum sana

Gitmedin mi hala ? Neden birilerine yaranmak zorunda hissediyorsun kendini ? Yalaka mısın sen?
    Eğlendik seninle bitti eğlence artık. Sıkıldık senden. Bu kadar da nankörüz işte. Git
    Erman07 elini kirletmeye değmez. Salla gitsin şunu.

Sayfa 219/1000 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •