Sayfa 857/964 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 7711 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. millette para var arkadaş. dışarda eğleniyorlar.
    beşiktaşlı yok. ixir zaten sponsorlu. volbor bilmiyom bi dünya. herkes eğlenirken biz evde doğalgaz hesabı yapıyoruz.
    ağlamayın o zaman. küfür de etmeyin. beşiktaşlı.

2. Fesih davasının duruşma günü de yaklaştı. Haftaya Perşembe saat 2 de tüm kervancılar Çağlayan adliyesinde buluşacak inşallah.
    Duyduğuma göre, şirket ve taifesi yatırımcılara siz bu davayı kazanamazsınız diyorlarmış.
    Şirket avukatları bu davadan iyi para kaldırdılar ki garanti bile vermişler anlaşılan.
    Artık nasıl bir paradokssa şirket yönetimi hissedarlarına dağıtması gereken parayı onlara karşı avukat tutmakta kullanmakta.
    Ama sonuçta kararı şirket avukatları değil değil yüce Türk Adaleti verecek.
    Ben avukatımız Nail beyin dava dilekçesi ile cevap dilekçesini emekli hakim bir akrabama incelettim.
    Kendisi, davada şirket aleyhine delillerin çok fazla olduğunu,
    ilk duruşmada taraf teşkili sağlanırsa hakimin tedbir taleplerini uygulamak zorunda olduğunu,
    Ayrıca dava dilekçesinde, şirket yönetimi aleyhinde bir çok suç isnadı olduğunu,
    Avukatımızın bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunduğu takdirde,
    tüm yönetim hakkında kamu davası açılıp kesinlikle ceza alacaklarını söyledi.
    Avukatımıza durumu anlattığımda bu konu üzerinde çalıştığını,
    Duruşmadan sonra gerekli işlemlere başlayacağını ifade etti.
    Ben artık bu hissede para kazanmaktan da zararımı kurtarmaktan da vazgeçtim.
    Benim ömrümden giden 5 yılını hiçbir para telafi edemez.
    Bir gün bunların yaptıkları tüm suçlar ortaya çıkar da hakim önüne sanık sıfatıyla çıkarlarsa işte o zaman bize yaptıkları için pişmanlık duyacaklar ama iş işten geçmiş olacak.

3. Benim ömrümden giden 5 yılını hiçbir para telafi edemez.

işte sayın cebecinin bu lafı dava açanların haklı sebebidir.

benim davacıların aleyhinde olan korkum kervn şirketine bakan düzeyinde kirli ellerin karışması ihtimalidir. böyle bir ihtimal danıştay davası neticesinde vuku bulmuştur, bi takım kuşkuları da beraberinde getirmiştir. elbette davacılar bir takım satılmışların düşünceleri haricinde yüzde yüz haklıdır. benim temennim çıkan karar olumsuz olursa eğer, davacıların bu işin peşini bırakmamalarıdır. çünkü yukarda da belirtildiği gibi geçen uzun senelerin telafisi sadece ve sadece intikamdır. para bu işi temizlemez.

nacizane düşüncem.
    İnsan borsaya kızarak fazla yol alamaz.
    Edvin Lefevre

4. Sn.simsar bu aile alışmış hep almaya, başkalarının sırtından geçinmeye.
    Bunların lügatlarında vermek diye bir kelime yok.
    Hatırlayın ne diyordu SS; Beni daraağıcına çıkarıp boynuma ipi geçirmeden çağrıyı yaptıramazlar.
    O zaman isteseler bu çağrıyı çok kolay yapabilecekken, üstelik bu işten kendileri de kazançlı çıkacakken,
    Sırf küçük yatırımcı kazanmasın diye yapmadı.
    Şimdi ablası da aynı kafada.
    Danıştay davasını kazandılar, Uludağ Otel'i geri aldılar hatta 25 Aralıkta açılış bile yapacaklar.
    Muhtemelen Kundu Oteldeki sorunları da hallettiler.
    Ama hala hiçbir KAP haberi yok.
    Avukatları fesih davasında verdikleri cevap dilekçesinde borçları yapılandırdıklarını, ödediklerini söylemiş.
    Hani KAP haberi.
    Hisseye yeni yatırımcı gelmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar.
    Eskiler de nasıl olsa yavaş yavaş ihtiyaç oldukça satıyor.
    Hepsi kasıtlı....
    Hisse yükselmesin yatırımcı kazanmasın...
    İnanın kendi yatırımcısından bu kadar nefret eden başka bir şirket yoktur BİST tarihinde.

5.  Alıntı Originally Posted by cebeci Yazıyı Oku
    Fesih davasının duruşma günü de yaklaştı. Haftaya Perşembe saat 2 de tüm kervancılar Çağlayan adliyesinde buluşacak inşallah.
    Duyduğuma göre, şirket ve taifesi yatırımcılara siz bu davayı kazanamazsınız diyorlarmış.
    Şirket avukatları bu davadan iyi para kaldırdılar ki garanti bile vermişler anlaşılan.
    Artık nasıl bir paradokssa şirket yönetimi hissedarlarına dağıtması gereken parayı onlara karşı avukat tutmakta kullanmakta.
    Ama sonuçta kararı şirket avukatları değil değil yüce Türk Adaleti verecek.
    Ben avukatımız Nail beyin dava dilekçesi ile cevap dilekçesini emekli hakim bir akrabama incelettim.
    Kendisi, davada şirket aleyhine delillerin çok fazla olduğunu,
    ilk duruşmada taraf teşkili sağlanırsa hakimin tedbir taleplerini uygulamak zorunda olduğunu,
    Ayrıca dava dilekçesinde, şirket yönetimi aleyhinde bir çok suç isnadı olduğunu,
    Avukatımızın bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunduğu takdirde,
    tüm yönetim hakkında kamu davası açılıp kesinlikle ceza alacaklarını söyledi.
    Avukatımıza durumu anlattığımda bu konu üzerinde çalıştığını,
    Duruşmadan sonra gerekli işlemlere başlayacağını ifade etti.
    Ben artık bu hissede para kazanmaktan da zararımı kurtarmaktan da vazgeçtim.
    Benim ömrümden giden 5 yılını hiçbir para telafi edemez.
    Bir gün bunların yaptıkları tüm suçlar ortaya çıkar da hakim önüne sanık sıfatıyla çıkarlarsa işte o zaman bize yaptıkları için pişmanlık duyacaklar ama iş işten geçmiş olacak.
    Takdire değer bir yaklaşım ve durum anlatımı.
    Umarız bu defa hukuk en adil şekilde işler,

SPK nın tespit ettiği ve henüz edemediği ortaklık aleyhine yapılmış bütün düzennazlıklar hileler gerçekten karşılığını bulur umarız. Yaptıkları bütün usulsüz dümen dolap işlerle şirketi uğraştıkları büyük zararlardan dolayı sorumlu yöneticilere göstermelik geçiştirmeli cezalar değilde, sahici cezalar verilir umarız.

Ve sadece %10 hissesine sahip olduğu halde, şirketinş birleştirerek borsadaki şirkette ortaklığını %90 ın üstüne çıkaran zt, şirket yönetiminde akrabam var diyerek çağrıdan muaf tutan hukuk yönetimdeki aynı akrabalarının yaptığı bütün hille hurda işlerden de zt yi sorumlu tutar umarız. Hukuğun eşitlik ve kıstas ilkeleri doğru işler umarız.

6. Sn.1prometheus
    Emin olun fesih davasında,
    Şirket defterleri,
    banka hesapları ve hareketleri,
    Tapu bilgi ve hareketleri,
    Şirket gelirlerinin nerelere aktarıldığı,
    Kimlerle al gülüm ver gülüm yapıldığı incelenip, ortaya çıktıktan sonra,
    Bunların da bütün kirli çamaşırları dökülüp Yüce Türk Yargısı tarafından gereği yapılacaktır.

7. Daha önce yazdığım gibi eğer hukuk kervn da olduğu gibi aynı koşullarda borsa ve borsa dışı şirket birleşimlerinde diğer büyük yatırımcıların kurumsal yatırımcıların fonların olduğu diğer borsa şirketlerde de zorunlu hisse geri alım muhafiyetine hükmedebiliyorsa, ozanan herseye amena denir.

Yani kervn da olan aynı şirket birleşimi koşulları aynı mali ile finansal sonuçlar üretecek şekilde, borsa dışındaki bir şirketi getirilip borsadaki Kordsa, Aygaz, Soda, Ford, Trkcm, Pegasus gibi şirketlerde mümkün olabilir miydi, veya adil bir fiyattan çağrı yapmadan mümkün olabilir miydi? Veya hukuk bu birleşme işini becerenleti zorunlu hisse alımından muaf tutabilir miydi?

Yani diyelim mali yapı olarak flnasal olarak özsermaye olarak oldukça artıda olan yukarıdakş bu borsa şirketlerde, hakim ortaklar ellerindeki hisseleri piyasaya satarak mevcut ortaklık oranlarını %10 düşürsünler. Sonrada flnasal olarak rezalet durumdaki borsa dalındaki şirketlerini getirip borsadaki bu şirketlerle birleştirsinler, birleşen bilançoda borsadaki şirket finansal borç batağına düşsün ve birleşen bilançoda özsermaye 3 kat erimiş görünsün. Ve baş oyuncu ortaklık oranının %10 dan %90 üstüne çıkarsın bir taşla bir kaç kuş vurmuş olsunlar) sonra hukukta gelecek evet bu işi yapan çağrıdan muaf olmalıyım diyecek, Ve hukukta evet sen bu muafiyeti hakediyorsun diyecek! Mümkün mü?

Hele hele bu yatırımcıların çok aleyhine olan bu şirket birleşine ek olarak; borsa dışındaki şirketin üst hakı kullanımı hukuksal olarak kaybetme oladılığı olan bazı tesis veya hotelleride de değerlendirmeye katıp, getirip borsaya şirket ile birleşirecek ve de karşılığında kendine hisse ihraç edecek? Üstüne üstelik bu tesislerin üs hakkı kulunaımının hukuksal olarak sorunlu olduğu birleşme sürecinde yatırımcıya açıklamayacak, Ve sonuç olarak şirket birleşimi sonrası bu varlıklar yıllarca kapalı kalacak ortaklığa yıllarca hiç bir katkı sağlamayacak, sadece borçlarını ve maliyetlerini ortaklığa borsadaki şirkete yükletecek.. ve bunu yapan çağrıdan muaf tutacak.

Nerden bakarsan adaletsizlik.. Nerden bakarsan hukuksuzluk..

8. Fiyatı yükseltmelisiniz artık patron tahtacı artık her kimsen

Sayfa 857/964 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •