Sayfa 80/777 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 633 - 640 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Zeytin borsaya dali dolarcilara

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Tamamda zaman skalamız ne..borsacı çocukların keyfi daha ne kadar gıcır olacak..
    çok sürmeyeceği görülüyor, XU100/USDTRY grafiğine bakın düşüş ben geliyorum diyor. 1 senedir yapay suni olarak zaman geçiriyorlar bu süreçte devlet aşırı borçlanmak zorunda kaldı bu beyleri mutlu etmek için. sebest piyasaymış!YERSEN vergi zulmüyle ve aşırı borçlanarak olduğundan farklı görünmeye çalışıyorlar.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    çok sürmeyeceği görülüyor, XU100/USDTRY grafiğine bakın düşüş ben geliyorum diyor. 1 senedir yapay suni olarak zaman geçiriyorlar bu süreçte devlet aşırı borçlanmak zorunda kaldı bu beyleri mutlu etmek için. sebest piyasaymış!YERSEN vergi zulmüyle ve aşırı borçlanarak olduğundan farklı görünmeye çalışıyorlar.
    Esas başlama düdüğünü Trump çaldı aslında..

Pek bir yerlerde haber olarak gözükmüyor:

ABD Başkanı Donald Trump, ithal çamaşır makineleri ve güneş panellerine yönelik gümrük vergilerinin artırılmasını onayladı.

ABD Ticaret Temsilcisi Robett Lightizer, dün yaptığı açıklamada, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu'nun her iki ithal ürünün yerel üreticilere ciddi şekilde zarar verdiğine dair karar alındığını hatırlattı.

Yeni gümrük vergisiyle, ilk yıl ithal edilen 1,2 milyon çamaşır makinesi için yüzde 20 vergi uygulanacak. Bunun üzerine ise yüzde 50 vergi olacak. Üçüncü yılda ise vergiler azaltılacak.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı açıklamada, Çin'in ticaret alanında fikri mülkiyet hırsızlığı yaptığı yönündeki soruşturma kapsamında Çin'e büyük bir ceza vermeyi düşündüğünü söyledi.

Reuters'a konuşan Trump ve ekonomi danışmanı Gary Cohn, Çin'in ülkede iş yapmak isteyen ABD şirketlerini fikri mülkiyetlerini Çin'e taşımaya zorladığını belirtti. ABD'nin konuyla ilgili soruşturma başlattığı belirtilirken, Cohn bu konuda kısa süre içinde bir karar alacaklarını kaydetti.

Trump da, "Fikri mülkiyetle ilgili çok büyük bir ceza yakında gelecek" dedi. ABD Başkanı, "Çok büyük bir zarardan bahsediyoruz. Rakamları tahmin bile edemezsiniz" diye konuştu.

Çin'le iyi ilişkiler kurmak istediklerini ancak bunun için Pekin yönetiminin adil davranması gerektiğini kaydeden Trump, Çin'e karşı ticaret alanında alacakları yeni önlemleri bu ay sonunda Ulusa Sesleniş konuşmasında açıklayacağını da belirtti.

Ticaret savaşı sertleşiyor

ABD'de 1974 tarihli ticaret yasasına göre, ABD soruşturma sonucunda Çin'e yönelik yeni gümrük yaptırımlarını ve ticari önlemleri yürürlüğe koyabilir.

Trump yönetimi, iki ülke arasında Çin lehine giderek büyüyen ticaret açığını sert bir dille eleştiriyor ve bu konuda bazı önlemler alacağını uzun süredir vurguluyor. Trump'ın yeni açıklamaları da, Çin'e karşı ticaret savaşının sertleşeceğinin göstergesi olarak yorumlandı.

ABD yönetimi, bazı ABD şirketlerinin Çin'de iş yapabilmek için fikri mülkiyet ve yazılım konusunda ellerindeki bilgileri Çin'e taşımak zorunda kaldığı için teknoloji alanında milyarlarca dolar ve milyonlarca kişilik istihdam olanağını kaybettiğini savunuyor.

Epeydir devam eden ucuz dolar furyası ABD'de ithal malları pahalılaştırmaya başladı..Eh dünyanın en büyük dış ticaret açığını veren bir ülke için normal bir sonuç..petrol fiyatlarının yükselmesi de katkı verince ABD'de enflasyon kıpırdanmaya başladı..altının yada 10 yıllıkların fiyatladıkları bir unsurda bu enflasyon sanırım..

Şimdi bu ithal vergileri Trump'ın katkılarıyla daha da yoğunlaşırsa, ABD'de enflasyonun artması kaçınılmaz olur..örneğin yukarıdaki çamaşır makinası ve güneş panellerine konulan ithal vergileri kararı Samsung ve LG firmlarının tepkisini çekmiş:

Samsung ve LG gibi üreticiler ise karara tepki göstererek artırılan vergilerin halka yansıyacağını belirtti.
    Tabiki aynı kapsamda büyüme konusu ele alınması gereken ciddi ve kapsamlı bir konu..heleki bu borçların seviyesi düşünülünce..

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Dediğin gibi epeydir gidecek yer yok..

Kenef çukurunda olmak için son kalan %10'uda dolara çevirdim bugün..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Kenef kağıdı imiş..

Anaaaaaaaaa MB'ları kenef kağıdına sarılmış yatıyorlar..

Yazık bu zekai'lere ya..

6.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Dediğin gibi epeydir gidecek yer yok..

Kenef çukurunda olmak için son kalan %10'uda dolara çevirdim bugün..
    dolardan başka gidecek kapı yok, borsalar şişkin, coinler patinajda, eur/gbp epey arttı. en ucuz dolar kaldı,faizide iyi. ben böyle devam ederim. zaten 2 aydır ciddi bir dolar alımım yok çünkü elime geçen Tl ler hep başka harcamalara gitti. dolarda 4.35 faize yatmaya devam.... Trump başganda ABD nin içine kapanmasının fişeğini yakmış görünüyor yani bol dolar zamanı tamamen bitecek. TR nin dolar için kapı kapı dileneceği günler yakın.

7. Şu MB nın 3.70 dolar satarım zamazingosu ne zaman sona eriyor???

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Şu MB nın 3.70 dolar satarım zamazingosu ne zaman sona eriyor???
    1 şubat

SM-G920F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dürüstlük bitmeyen sermayedir.

Sayfa 80/777 İlkİlk ... 3070787980818290130180580 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •