Sayfa 837/1000 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,689 - 6,696 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Benim bildiğim sgk da tavan emekli maaşı 5300 tl falan.Yani dolar 2 gün daha şeetseydi 1000 dolar baya mümkün olurdu)))))))
    Mebus emeklisi falan değilim....işçi statüsünde çalıştım...
    maaşımla 1026 dolar alabiliyorum...
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

2. dolar endeksi de çaktırmadan 96 ya dayandı..

3. dış borç almadan önce dolar/tl'yi düşürdüler ki cds düşsün ve daha düşük faizle borç alabilsinler. ama yabancı bu numarayı yemedi ve dolar/tl düşmesine rağmen cds çok düşmedi...

dolar/tl'yi indirmek için piyasaya verdikleri dolarlardan oldular...

bu arada şu sıralar dolarını satıp tl'ye geçip %25 civarı faiz alanlara aldığım dolarlarımı bir yıl sonra %35'ten daha düşük getiriyle geri satmam, demedi demeyin ona göre
    yatırım tavsiyesi değildir.

USDTRY - SAATLIK - (UPDATED)

Grafik guzel calisiyor. Guzel yerden donus yapti.

5.62 - 5.70 noktalarini takip edecegiz

5.70 uzerinde hedef 5.90 seviyesi

Burasi ayrica 50 gunluk ussel hareketli ortalama seviyeleri

[IMG][/IMG]

P.S Onumuzde ki 4-5 gun forumda olamayacagim. Biraz Porto sarabinin tadina bakalim.

Bol kazanclar.

5. Merhaba arkadaşlar,

Bir sorum olacak. Son zamanlarda ons altının, euro/dolar paritesinin ocak şubata kadar ciddi değer kaybedeceği, buna karşın dxy ve usdtry nin de değer kazanacağını okuyorum. Bunu grafiklerle de destekliyor fikirlerine değer verdiğim kişiler. Eğer dolar/tl artacak ve onsta da (800 dolarlara kadar düşüş bekleniyor!) düşüş olursa gram-tl bazında yerimizde saymış hatta eksiye bile geçmiş olacağız. Birkaç arkadaşım altından dolara döndü, sebebi bu onstaki düşüş sonrası ocak şubat gibi daha fazla gram altın alabilmek. Fikriniz nedir? Portfoyde yüzdece hatırı sayılır gram altın var.

Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,

Bir sorum olacak. Son zamanlarda ons altının, euro/dolar paritesinin ocak şubata kadar ciddi değer kaybedeceği, buna karşın dxy ve usdtry nin de değer kazanacağını okuyorum. Bunu grafiklerle de destekliyor fikirlerine değer verdiğim kişiler. Eğer dolar/tl artacak ve onsta da (800 dolarlara kadar düşüş bekleniyor!) düşüş olursa gram-tl bazında yerimizde saymış hatta eksiye bile geçmiş olacağız. Birkaç arkadaşım altından dolara döndü, sebebi bu onstaki düşüş sonrası ocak şubat gibi daha fazla gram altın alabilmek. Fikriniz nedir? Portfoyde yüzdece hatırı sayılır gram altın var.
    Hocam inanmayın bu yanlış enformasyonlara.Akşam küresel piyasaları seyrettim.Her konu nerdeyse 1 saat 15 dakika konuşuldu.En sonunda barış sordu 1 dakikamız kaldı altın hakkında ne düşünüyorsunuz.Yahu altının tarihi ne dolar dinler ne borsa ne euro en eski değişim aracı 1 dakika mı konuşulur.Misal dediğiniz gibi olacak olsun 4 ayda nerdeyse yüzde 30 kaybedecek bir yatırım enstrumanı konuşmaya değmez mi.Siz boşverin bu global parababalarının emrindeki medyaya ons gelecek yıl öyle bir artacak ki siz de şaşacaksınız,artış grafiği de 5 yıl falan sürecek bence.Dolarla ters korele olması falan da yalan tarihte aksi olduğu pek çok dönem var.Ben gram altını en mantıklı yatırım olarak görüyorum,inşallah yanılmamışımdır)))))))))Siz ekopat diye bir site var ordan onsun 100 yıllık grafiğini bulabilirsiniz,bakın grafiğe dediğimi anlayacaksınız.

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Mebus emeklisi falan değilim....işçi statüsünde çalıştım...
    maaşımla 1026 dolar alabiliyorum...
    Zamanınızda sendikalar iyi çalışmıs demek ki.

Sayfa 837/1000 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •