Sayfa 245/1230 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345745 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Prensip olarak kamunun yönetimde olduğu şirketlerle ilgilenmiyorum, buna aselsan da dahil...ayrıca orta uzun vadede Pegasus un performans olarak thy yi geçeceğini düşünüyorum...bu nedenle THY almaktansa Pegasus alırım dedim...bu arada Pegasus yönetimi de pek güven vermiyor, ancak kamu yönetimine göre ehven i şer diyorum.

Öte yandan yeni havalimanı operasyonel olarak 1-2 yıl verimsiz çalışmak zorunda... bu süreçte Pegasus çok daha avantajlı olacak bence.

Diğer bir husus kısa orta uzun tüm vadelerde petrol fiyatlarının baskı altında kalıp 50-60 usd bandında kalacağı görüşendeyim...bu durum en önemli maliyet kaleminde avantaj sağlayacak....ayrıca ekonomik krize rağmen talepte radikal düşüş beklemiyorum...iç+dış hat yolcu sayısı y-o-y düşmez görüşündeyim( iç hatlardaki düşüşü dış hatlar telafi eder).
    Degerli gorusleriniz icin cok tesekkurler sayin Cautionary
    Acaba egeen hakkindaki yorumlarınızı da paylasabilir misiniz biraz ilgileniyorum son donemde ... cok tesekkur ederim ... syg ...
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

2.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Degerli gorusleriniz icin cok tesekkurler sayin Cautionary
    Acaba egeen hakkindaki yorumlarınızı da paylasabilir misiniz biraz ilgileniyorum son donemde ... cok tesekkur ederim ... syg ...
    Egeen detaylı incelediğim bir firma değil...ancak otomotiv temelli ihracat ağırlıklı satışlar döngüsel olarak zirvede olabileceğini işaret ediyor...bu durum sadece bize özgü değil, tüm dünyada çok güzel yıllar ardından AB ve Çin de otomotiv sektörü yavaşlıyor...şahsen 1-2 sene uzak dururdum.

Zaten temeli ne kadar sağlam olsa da, grafik pahalı olduğu için bir süre ilgi alanıma girmesi mümkün değil.

3. Hocam egeen ben de var burdabahsi geçmişti. Olumsuz yan olarak sahibinin yeterince güven vermemesi ve grafik pahalı kavramı üzerinde durulmuştu. Bi de otomotiv sektöründe borsanın en iyi 3 5 kağıdından biri olarak gorulen ford varken sıra egeen e gelmiyor sanirim. Son 10 yılda fiyatı 80 katına çıkmış önümüzdeki 10 yılda 8 katına çıksa bana yeter diyerek ben egeende devam ediyorum. Bu arada ben de buffet in coksevdigini bildigim sigorta sirketlerinin perakende şirketlerinin ve tav celebi enerjisa gibi nakit akışı devamlı olan sirketlerin neden konusulmadigini merakediyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Hocam egeen ben de var burdabahsi geçmişti. Olumsuz yan olarak sahibinin yeterince güven vermemesi ve grafik pahalı kavramı üzerinde durulmuştu. Bi de otomotiv sektöründe borsanın en iyi 3 5 kağıdından biri olarak gorulen ford varken sıra egeen e gelmiyor sanirim. Son 10 yılda fiyatı 80 katına çıkmış önümüzdeki 10 yılda 8 katına çıksa bana yeter diyerek ben egeende devam ediyorum. Bu arada ben de buffet in coksevdigini bildigim sigorta sirketlerinin perakende şirketlerinin ve tav celebi enerjisa gibi nakit akışı devamlı olan sirketlerin neden konusulmadigini merakediyorum.
    Bende ek olarak listeye her ne kadar global anlamda çelik sektöründe sıkıntı olsa da cemts ve alka yi eklemek isterim. Saygılarımla

5. Arkadaşlar şirketler tekelimizde değil...uzun vade portföyde olmalı diye düşündüğünüz hisseleri, sizler de paylaşabilirsiniz...mümkünse neden uzun vadede getiri potansiyeli yüksek, argümanlar da yazılırsa güzel olur tabii ki.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şirketler tekelimizde değil...uzun vade portföyde olmalı diye düşündüğünüz hisseleri, sizler de paylaşabilirsiniz...mümkünse neden uzun vadede getiri potansiyeli yüksek, argümanlar da yazılırsa güzel olur tabii ki.
    Ben bahsi geçen iki hisse ile nacizane değerlendirmemi paylaşayım izninizle. Basit bilanço incelemesi ile alka ve cemts incelemesi yaptığımda;
    - güçlü şirket mali yapısı
    - borç kaptma hızı
    - artan karlılık
    - düşük piyasa çarpanları
    - yüksek temettü verimliliği (alka)
    - uzun vade güzel bir trend grafiği (cemts)
    - yurt dışı yuksek satış oranı (cemts)
    gibi nedenlerle bu iki hissenin portföyde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Bu iki hissede olumsuzluk olarak değerlendirdigim noktalar ise;
    - sebepsiz yere artan kısa vade banka kredisi (alka)
    - Yatırım yapmak yerine yüksek temettü verme tercihi ile alkim markasının arka bahçesi izlenimi vermesi (alka)
    - Demir Çelik sektöründeki ters rüzgar (cemts)
    - Hatırı sayılı miktarda çalışanı ile davalık olması (cemts)
    gözüme çarptı. Özellikle sizin konjonktür analizi beceriniz ve başarılı tespitleriniz ile değerlendirme yapmanız en azından benim acimdan önemli. Saygılarımla

Görusleriniz için cok tesekkur ederim
    Herkesin iyi bir aksam gecirmesi dileğiyle
    Syg
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 245/1230 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •