Sayfa 203/2109 İlkİlk ... 1031531932012022032042052132533037031203 ... SonSon
Arama sonucu : 16866 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    1,1430 da dipledi, biraz önceki 1,1510 ise ilk çikişin düzetlmesi olduğunu ve 1,19-21 çikişinin an itibari ile sertleşerek devam edeceğini düşünüyorum...

ABD 10 yilliklarin ise ilk düşüşünün düzetlmesini 3,20 lerde bekliyordum sanırım 3,18 de bitti gibi...
    Aşaği düzetlmenin devam etmesini bekliyorum.
    ABD10 yilliklar yazildiği gün//17.10.2018//itibariyle %20 den fazla düşerek analizi doğruladi.

EURUSD yazildiği günkü seviye halen geçilememekle birlikte; bir miktar daha düzelebilirim desede önümüzdeki aylarda 1,18-1,20 beklentim devam ediyor.
    Muhtemel 1,18-1,20 den sonra ise 0,85/1,05 araliğina yikici düşüş çok sert gelişmesini bekliyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Ticaret Bakanlığı geçici dış ticaret verilerine göre;

2018 yılı Aralık ayında

Türkiye'nin İhracatı:13.902 milyar dolar
    Türkiye'nin İthalatı:16.577 milyar dolar

Türkiye'nin dış ticaret açığı:2.675 milyar dolar oldu

Kasım ayında ise:

İhracatımız:15.529 milyar dolar
    İthalatımız: 16.180 milyar dolar.

Dış ticaret açığımız:651 milyon dolar idi.

2018 yılının tamamında ise ihracatımız 168.088 milyar dolar,ithalatımız 223.082 milyar dolar,dış ticaret açığımız ise 54.994 milyar dolar oldu.

Önceki sayfada da ifade ettiğim gibi kurların ihracatı destekleyici seviyelerden geri gelmesi ve daha önce stoklardan yapılan ihracatın ,stokların tükenmesi nedeniyle bundan sonra yapılacak ihracatın yüksek maliyetli üretim girdilerinden yapılma zorunluluğu(yurt içi üretici fiyat endeksi artışı %33.64,Yurt dışı üretici fiyat endeksi%35.21),yılbaşında asgari ücrete yapılan %26'lık zam ile işçilik maliyetlerinin artması,-döviz kurlarında yukarı yönlü bir düzeltme olmaması halinde- gelecek aylarda dış ticaret ve cari açığımızın yeniden yükselmesine neden olacaktır.Aralık ayında bunun ilk işaretlerini alıyoruz.
    son açıklanan önlemler sence 2019 enflasyonunu ne kadar etkiler??????(KREDİ KARTI,ESNAFA KREDİ,SPOR KLUPLERİ,VS)

3.  Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    ABD10 yilliklar yazildiği gün//17.10.2018//itibariyle %20 den fazla düşerek analizi doğruladi.

EURUSD yazildiği günkü seviye halen geçilememekle birlikte; bir miktar daha düzelebilirim desede önümüzdeki aylarda 1,18-1,20 beklentim devam ediyor.
    Muhtemel 1,18-1,20 den sonra ise 0,85/1,05 araliğina yikici düşüş çok sert gelişmesini bekliyorum.
    eurusd beklentiniz için vade nedir acaba?

Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    son açıklanan önlemler sence 2019 enflasyonunu ne kadar etkiler??????(KREDİ KARTI,ESNAFA KREDİ,SPOR KLUPLERİ,VS)
    Yapılacak harcamaların Hazine'ye yükü ne kadar olacak,bütçe açığını ne kadar arttıracak,kredi kartı borcunu Ziraat bankasına aktaranlar diğer kredi kartlarıyla tüketim harcamalarını ve talebi yükseltecek mi.....Bu soruların cevabı belli mı?

5. Akşam Yen'i teşvikler konusunda bir kaç kelam ederim...şu an için şu kadarını söyliyeyim...devlet bankacılık sistemine müdahale ederek piyasa bozucu etkide bulunuyor...bankalar pek çok kredi kartı müşterisini kaybedecektir...bu durum crowding aut denen olguyla açıklanabilir... bankacılık sektörü için olumsuz, reel sektör için olumlu....zaten bugün bankacılık sektörü %2 aşağıdayken, bist 30 un %0,3 yukarıda olmasının başka bir izahı olamaz.

Banka dışındaki herşey artmış nerdeyse.

6. Başlık çok makroya döndü..ara ara piyasa yorumu da yapmaya çalışacağım

Bugünle birlikte 4 gün üst üste artı kapadı bist...yabancı ilgisi de var...Eylül den bu yana, yaklaşık 3,5 aydır ilk kez 4 gün üst üste artı kapanış geldi...yarın az bir eksi ya da artı kapanış olur beklentisindeyim...yani biraz fiyatların sindirilmesi gerekir....haftaya brexit gelişmeleri ve çin ticaret görüşmeleri ışığında yön belirlenir.

ancak, bir süre 90 bin altında kapanış olmaması gerekiyor...eğer mini de olsa bir yükseliş trendine gireceksek 90 bin üzerinde kalmamız önemli...bu durumda 100 bine kadar bir yükseliş yaşayabiliriz seçime kadar.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Başlık çok makroya döndü..ara ara piyasa yorumu da yapmaya çalışacağım

Bugünle birlikte 4 gün üst üste artı kapadı bist...yabancı ilgisi de var...Eylül den bu yana, yaklaşık 3,5 aydır ilk kez 4 gün üst üste artı kapanış geldi...yarın az bir eksi ya da artı kapanış olur beklentisindeyim...yani biraz fiyatların sindirilmesi gerekir....haftaya brexit gelişmeleri ve çin ticaret görüşmeleri ışığında yön belirlenir.

ancak, bir süre 90 bin altında kapanış olmaması gerekiyor...eğer mini de olsa bir yükseliş trendine gireceksek 90 bin üzerinde kalmamız önemli...bu durumda 100 bine kadar bir yükseliş yaşayabiliriz seçime kadar.
    100000 belki 101-103 aralığı benim de fikrim o yönde...

8. Borsada 100 binin psikolojik önemi var, eğer seçim öncesi piyasalara moral verilmek isteniyorsa ve borsa oralara getirilirse aşırtmak çok zor olmaz, daha doğrusu psikolojik etkisi nedeniyle aşırtılır.

Sayfa 203/2109 İlkİlk ... 1031531932012022032042052132533037031203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •