Sayfa 46/1009 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 361 - 368 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Paylaşımlara bakıyorum da...

Dolar başlığında mıyız, yoksa Güzin Abla dertleşmesinde miyiz anlamak mümkün değil

2.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Paylaşımlara bakıyorum da...

Dolar başlığında mıyız, yoksa Güzin Abla dertleşmesinde miyiz anlamak mümkün değil
    Sn.Bora aslında Dolarda yükseliş kaçınılmaz başlığıda tam da bununla ilgili... Dolarda neden yükseliş kaçınılmaz diyip soru sorarak geleceğimiz yer; tamda bu Gençliktir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Sn selka;

Herhangi bir konuyu bu gençlikle kolayca ilişkilendirebilirsiniz...

Deneyin bakın.

Sorun şu ki, gençliğimizin dertleritüm doları önlerine yığsak da bitmez.

Ancak kurun aşağı yukarı olması da fazla farketmez hani.

Bu sebeple bu başlıkla doğrudan ilgili olduğu da söylenemez...

Dolar kuruna gelince...

Doğrusu bırakın ekonomiyi, sadece bu ülkenin siyasi ve diplomatik sorunları yeterli kuru tetiklemeye.

Bizimkiler, AB ile görüşmelerimizi askıya alan AP nin bu kararını siyasi bulmuşlar...

Komedi değil dram bu açıklama.

Yok hükmünde kabul ediyorlarmış. Aynen iade edeceklermiş.

AB ile olan ekonomik ilişkilerimizin yoğunluığu düşünülecek olursa, AB ile onun kurumlarını tanımama olarak özetlenecek bu yeni gelişme dolar kurunu ve de herşeyimizi etkileyecek önemde.

Ama yaralı henüz yere düşmedi.

4.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    trollere söylemeyin mekanı ona göre
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...807#post609807
    Yeni Sayfasinda 34 mesaj var yarısını stonhand kendi atmış.Allahtan para kazanmak için aramızdan ayrılmışti.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Ahmet Türkiye'de hangi sorunu anlatmakla başlasak ki? Eğitim tam tepetaklak... Eskiden az ve öz üniversiteler vardı. Bende ODTÜ Mühendislik fakültesi mezunuyum. Mühendis değil resmen bilim adamı idik. Çocuklarda eğitimleride üniversitelerde hocalarda basma kalıp... Laf olsun, torba dolsun misali... Özgüvensiz, bırakın sorunu çözme sorunun ne olduğunu dahi anlayamayan bir nesil... Gelecek karanlık hemde zifiri...
    İnovasyon sıfır... Zorluk yaşamamış, rahat bir nesil, sosyal iletişim araçlarını kullanmayan bir güruh... Görevim icabı Anadoluyu gezerim gençlerin hepsi Saçma salak ergen dizi müptelası, survivor izleyen, Starbucks ta kahve içince müteahitt filan olduğunu sanan ama işsiz cebinde 50 TL si olmayan, en fazla işsiszliğin olduğu bir gençlik...

Maalesef eğitim konusunda bırakın bebeleri yetişkenlerden bile ümidim yok....
    Sayin Selka size harfiyen katılıyorum. Bende itü de araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım ve doktora yapmaktayım aynı zamanda. Genç nesilde ciddi bir bilgi eksikliği sorunu olduğunu düşünüyorum ve bu bilgi eksikliğini kapatacak çaba da yok malesef. İnsanlar üniversiteyi meslek sahibi yapacak bir şey olarak görüyor. Üniversite mezunu olmak değil diploma sahibi olmak istiyorlar. Elektronik haberleşme bölümündenim yani teknolojinin sıkı takip edilmesi gereken bir bölümde ama bırakın teknolojiyi bilimsel gelişmeleri takip etmeyi öğrenciler temel mühendislik bilgilerinden bile bir haber. Sinav zamanı yaklastimi eski çıkmış soruları bul biryer den çözümünü bul 3 aşağı 5 yukarı benzer şeyler çıkar zaten yap geç. Ama öğrenciyle bir sohbet ettiğinizde bilgi eksikliği o kadar net ortaya çıkıyor ki. Tabi herkesi dahil etmiyorum ama genel gördüğüm bu şekilde. Bunu bende bir öğrenci olarak söylüyorum. Bu artık ailede mi başlar lisede mi başlar yoksa insanın içinde mi olacak artık orasını bilemiyorum.

SM-E500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Sn selka;

Herhangi bir konuyu bu gençlikle kolayca ilişkilendirebilirsiniz...

Deneyin bakın.

Sorun şu ki, gençliğimizin dertleritüm doları önlerine yığsak da bitmez.

Ancak kurun aşağı yukarı olması da fazla farketmez hani.

Bu sebeple bu başlıkla doğrudan ilgili olduğu da söylenemez...

Dolar kuruna gelince...

Doğrusu bırakın ekonomiyi, sadece bu ülkenin siyasi ve diplomatik sorunları yeterli kuru tetiklemeye.

Bizimkiler, AB ile görüşmelerimizi askıya alan AP nin bu kararını siyasi bulmuşlar...

Komedi değil dram bu açıklama.

Yok hükmünde kabul ediyorlarmış. Aynen iade edeceklermiş.

AB ile olan ekonomik ilişkilerimizin yoğunluığu düşünülecek olursa, AB ile onun kurumlarını tanımama olarak özetlenecek bu yeni gelişme dolar kurunu ve de herşeyimizi etkileyecek önemde.

Ama yaralı henüz yere düşmedi.
    Avrupa bizi kıskanıyor.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Eyvallah bora reis.
    Yeni başlığa bakarız da ufaktan kendi mekanıma geçiyorum beyler çok yazdım çizdim gözer yoruldu artık bir yere kadar.
    Twittter işi bende olmaz ancak çöplüğümde öteyim az endeksin falan önemli yerleri geldi çok yazmaktansa artık para yapmak lazım. Sağlıcakla kalın.
    Hayırdır Sayın Stonhand? biz sizden çok memnunduk,şahsım adına bir çok yararlı bilgiler öğrendim sizden,umarım bu başlık altında yazmaya devam edersiniz,burası özgür bir forum ortamı,hakaret olmamak kaydıyla herkes düşüncesini açıkça yazabilmeli...

8. Sayın Enki,

Yellen teyze çaktırmadan bir numaralar çeviriyormuş.

Mealini sizden rica etsek. Amacı ne?

Bizi öpmek ise sorun yok. Dövmesinde.

As such, I think Ms. Yellen’s “running quietly in the background” scenario would be possible even if the fiscal deficit were effectively doubled as long as the majority of bond market participants remained unaware of it.

https://ftalphaville.ft.com/2017/07/...body-about-it/

Sayfa 46/1009 İlkİlk ... 3644454647485696146546 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •