Sayfa 823/1024 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,577 - 6,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    Sen nasıl bir eziksin,hem ülkeni beğenmiyorsun,hem betona kızıyorsun,hem de kazandığını betona gömüyorsun.ıslatıp ıslatıp dövmek lazım senin gibileri.Ankara da BullsGym ‘e gel de bir çayımı iç yüreğin yeterse.Bak adres de verdim.
    30K$'lik beton varsa, hemen gelelim!

Adam fiyat vermis, uyarsa satarsiniz!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    senin burda kafa yorduğunun %10'u kadar kafa yormamışlardır. bu imam takımını kafanda biraz fazla büyütüyosun, yok taktikler stratejiler vs.

halbuki tarikatçının biri ben yaptım oldu bi planla geliyo reiste beğenirse koyuyolar yasaya, yönetmeliğe. çok tepki gelirse çekiyolar. bunuda çekebilirler.

yani bi düşün Türkiye hiç senin böyle üzerine kafa yorduğun şekilde stratejik bir derinlikle yönetilen ülkeye benziyormu allah aşkına. taktik maktik yok bam bam bam gidiyo reis günü kurtara kurtara.
    Bu fikriniz kısmen doğru ama yetersiz.Sadece bu fikre dayalı kalmak zaten harakiri yapmak olur.

Atladığınız nokta; BİR konu üzerine teknik ve taktikleri o kadar gelişmiş durumda ki bence rakipsizler.Mesela eğitimde adrese dayalı sistem çıkınca millet illaki imamhatipe çocuğumu göndermek zorunda mıyım diye bir iki mırıldandı.Ondan sonra okullara kayıt dönemi başladı.Benim çevremdekiler çocuklarını adrese dayalı sistemde çıkan okula göndermemeyi başardılar.Gidip muhtar ve okul müdürü şebekesi veya milii eğitimden adamını bularak işlerini hallettiler.Rüşvet şebekesindekilerin her çocuk başına para aldıkları düşünülürse gayet iyi sayılabilecek ekstra gelirleri oldu.Onlar için böyle bir gelir yoktan varoldu.
    İyi bir tüccar,iyi fiyata alıp iyi fiyata satarsa iyi kazanabilir ama yoktan var edip satmak gibi bir becerisi varsa kral olur.Yani yönetmelik durduk yerde değişti ve neticeye bakın.
    Bu rüşvet çarkına giren çocuk sahipleri de hesapta çocukları için iyi birşey yapmış oldular.Ama hem mafyakrosiye desteklerini vermiş hem de daha hayatın başlangıcındaki çocuklarının namus ve haysiyetinden çalmış oldular.

Başka bir örnek;benim en fazla desteklediğim hayvan hakları ile çıkan kanun ve bu konudaki hassasiyetti.Böyle insancıl görünen bir yasanın bile neticesi ne oldu biliyor musunuz? Şu an sokaklarda,ormanlarda,şehirde köpek nüfusu patlaması var.İnsanları parçalamaları haber yapılmıyor birçok parkta sokakta,tenha yerlerde yürüyerek geceleri gezemesiniz.Arabası omayana doğal yollarla bir nevi sokağa çıkma kısıtlaması var.

Kesinlikle alınmış bazı kararlar çok ince hesaplanmış taktiklere dayanıyor.BU dolar yükselişinin de sonunda göreceksiniz bakın pek tahmin edemeyeceğiniz neticeler ortaya çıkacaktır.Atıyorum mesela siz betoncular battı,batacak derken 10 misli güçlenmiş halde bile çıkabilirler.Belki şu an makinasını tezgahını üretimini düşünen iş adamı,hadi biraz da vicdanı olduğu ihtimaliyle işçisini düşünen işadamı yerine yarın belki de,bugün içeride olan bir mafya babası patron olarak geçecek.Bilmiyoruz kestirmesi,tahmin etmesi zor.

Uygar ülkelerde şu şöyleyse,bu da böyledir şeklinde basit düşünce sistemi geçerlidir.Kompleks düşünmek ya da herşeyde bit yeniği aramak sağlıklı karar vermenizi engeller.Diğer toplumlarda ise tam tersidir,basit düşününce yolda kalırsınız,kompleks düşünmek durumundasınız.Ya beklediğim otobüs gelmezse o tzaman şurdan şuna biner,oradan oraya yürürüm diye A-B-C-..Z planlarına sahip olmak durumundasınız.

3. İşlem hacmi arttı...kısa vadeli saatlik trend kanalının dışına çıktı..hayırdır..6.68 in üstüne mi atacak kendini

4. 6.622 in altına inmemeli..

Usd/try 6,6791 +0,0103 +0,15%
    gau/try 256,126 +0,604 +0,24%
    usd/zar 15,3058 -0,0380 -0,25%
    eur/try 7,7434 +0,0174 +0,23%
    eur/usd 1,1595 +0,0013 +0,11%
    gbp/try 8,5827 +0,0022 +0,03%
    gbp/usd 1,2860 +0,0006 +0,05%
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Formasyon sıkıştı. 6.83 ün 3 olduğu yukarı senaryoya göre burası 4 olabilir. Direk ilk atak 6.86 ya doğru kalkabiliriz 13 Eylülü 6.83-7.10 arası bir yerlerde karşılamak üzere.

Ya da ben de merak ettim 6 gün nasıl yaratacak yatayda..

Sayfa 823/1024 İlkİlk ... 323723773813821822823824825833873923 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •