Sayfa 197/338 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon
Arama sonucu : 2701 madde; 1,569 - 1,576 arası.

Konu: DGATE - Datagate Bilgisayar

1. yaklaşık 20-25 hisseyi yakından takip ediyorum..bu hisseleri geçmişte alıp satmıştım...yani demek istediğim aslında datagateye göbekten bağlı değiliz...istediğimiz zaman alternatifini bulabilirim...geçen gün de söyledim teknik açıdan bir hisseyi de çok yakından takip ediyorum...beklediğim alım noktasına gelirse geçici olarak ona geçiş yapıp ,ordan kazandığım ile tekrardan datageye girmek istiyorum...bakalım nasibimizde neler olacak ???
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. 6,20 yi geçince satışlar mı başlıyor ondan mı geriliyor her seferinde

3. bu günlük verilere baktığımda en yüksek 6,25 in görüldüğünü görüyorum...aşağı yukarı 6,22 direncinin çok zayıfladığını anlıyoruz...bu gün büyük bir ihtimalle oranın üzerinde bir kapanış yapacağız...bu direnç çok çetin ceviz çıktı...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu günlük verilere baktığımda en yüksek 6,25 in görüldüğünü görüyorum...aşağı yukarı 6,22 direncinin çok zayıfladığını anlıyoruz...bu gün büyük bir ihtimalle oranın üzerinde bir kapanış yapacağız...bu direnç çok çetin ceviz çıktı...
    Cevizlerin ici guzel ciksin yeter keko....sertlik..yayi daha cok gerdirir....

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu günlük verilere baktığımda en yüksek 6,25 in görüldüğünü görüyorum...aşağı yukarı 6,22 direncinin çok zayıfladığını anlıyoruz...bu gün büyük bir ihtimalle oranın üzerinde bir kapanış yapacağız...bu direnç çok çetin ceviz çıktı...
    Cevizlerin ici guzel ciksin yeter keko....sertlik..yayi daha cok gerdirir....8

6.  Alıntı Originally Posted by Burak16 Yazıyı Oku
    Cevizlerin ici guzel ciksin yeter keko....sertlik..yayi daha cok gerdirir....
    aynen öyle dostum...zaten 7,15 e kadar bazı kademelerde bu tür dirençlerin oluşmasını bekliyorum...7,15 e kadar sabırlı olmak lazım...sonrasında özlediğimiz agresiflik oluşur diye tahmin ediyorum...agresifliğin törpülenmesinde hem 7,15 e kadar olan maliyetli bir yolun olması etkenken başka bir etken de sanırım bu ayın 26 sına kadar diye hatırladığım açıktan satış işlemlerine kapalı olması da başka bir etken olmalı...o vakte kadar açıktan alıp satma ve kredili alımlar yasak diye hatırlıyorum...

o yasağa tabi olan hisselerin bazıları düşerken bazıları da çıkıyor...datagate şu ana kadar çok agresif olmazsa da çıkışı tercih ediyor...az olsun öz olsun dostlar ..bence sıkıntı yoktur...

7.  Alıntı Originally Posted by meçhul42 Yazıyı Oku
    6,20 yi geçince satışlar mı başlıyor ondan mı geriliyor her seferinde
    bir ara agresif çıkarken 6,22 den dönünce bazı tradeciler orayı direnç belledi ve hisse her oraya geldiğinde satış yaptılar..üç defadır orayı denedi... o sırada satış yapan tradecilerin bir kısmı tamamen hisseden çıkış yaptılar çünkü tekrar almaya kalktıklarında sattıkları yeri geçme ihtimali vardı o yüzden de almadılar...bir kaç defa o direnç bölgesini deneyince satıcıların çoğu hisseden uzaklaştı buda ister istemez o direnç bölgesinin zayıflamasına neden oldu...

6,22 direnç bölgesinin zayıfladığını nereden anlıyoruz ?? daha önceki çıkışlarda 6,18 6,20 6,22 ler görülünce satışlar oluyordu...kimileri daha sabahtan 6,20 ve üzerine satış yazdılar bu yazanların malı 6,25 görülerek alındı...artık bu gün alanlar da satmaz ise ?? gün içinde direnç bölgesine satış yazanlar datagate hisselerinden olacaklar...dolayısı ile 6,22 ler gün içinde geçilecek olursa ?? bu satanlar panik ile sattıkları hisseleri yerine koymaya çalışacaklar bu panik de hissenin yukarıya ivmelenmesine neden olacak....

işte direnç ve dirençlerin geçilme hikayesi kısaca budur..

8. geçen gün bir teknik analiz çalışmamız olmuştu...onda rsi ve momentumun yukarı yönelmek istediğini söylemiştim...bu gün tekrardan baktğımda gerçekten de boyunları yukarı dönmüş...bunlar hissenin diplerinden dönüş yaptığının işaretlerini vermektedirler...son yaptığımız yorumlarda hissenin zaten 6,00 ın üzerini hazm etmeye çalıştığını söylemiştik..şu anda hisse 6,00 ı destek yapıp yavaş yavaş çıkışa geçmiş görünüyor...henüz çok da agresiflik yok..ama yön belli olunca , maliyetli yolun geçilmeye başlanması vede son olarak kredili ve açığa alış satış yasağının kalkması ile özlediğimiz ve beklediğimiz agresiflik de oluşacak kanaatindeyim....

Sayfa 197/338 İlkİlk ... 97147187195196197198199207247297 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •