Sayfa 314/997 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Amerika ekonomisi batakta olduğu için tek çıkar yol Kuzey Kore (ÇİN) ile savaşmaları. İstastistik oyunları artık fayda etmiyor. Bıçak kemiğe dayandı. ÇİN her yerde her alanda ABD ye dayak atıyor. Bir kumeste 2 horoz olmaz.

İlk iş pazartesi sabahı Dolar$ dan tamamen kurtulup hepsini fiziksel kulçe ALTIN ve GUMUŞ yapacağım.

Küresel Savaşın başlama ihtimali çok yükseldi. TRUMP az önce aşağıdaki tweeti attı. Linkini de attım bakarsınız. İşin şakası kalmadı!

Kağıt paralarla TL hariç işim bitmiştir! Portfoyumun çoğunluğu Pazartesi sabah itibarı ile fiziksel ALTIN ve GUMUŞ olacak.

Saatli bombanın sayacı çalışmaya başladı! Patlamayabilir ama ya Patlarsa!

https://twitter.com/realDonaldTrump/...50042014404608

Presidents and their administrations have been talking to North Korea for 25 years, agreements made and massive amounts of money paid......
    ...hasn't worked, agreements violated before the ink was dry, makings fools of U.S. negotiators. Sorry, but only one thing will work!

Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Herkese iyi geceler,
    Arkadaşlar buradan okuduklarimdan yola çıkarak kalan paramı en yüksek mevduatı verdiği için e-turuncu'da degerlendirmeye karar verdim.ve hesap için başvurdum.
    Ancak demin tesadüfen facebook hesabi üzerinden tüketici şikayetlerine denk geldim ve o mesaj bu mesaj derken yüzlerce şikayet okudum. Sikayetvar.com da zira insanlar illallah etmiş gibi bu bankadan. Ancak sizler sonuçta daha haşır neşirsiniz bu durumla..

Başlıca şikayetler,
    #bankanin keyfi paralar kesmesi
    #talep edilmeden kafasina göre kmh vb enstrümanlari kullanima açması ve ardından bunlardan hizmet bedeli kesmesi
    #atm'lerinin çok nadir olmasının yaninda mevcutun çoğu zaman arızalı olması
    #musterilerin paralarını çekmekte önlerine sürekli zorluklar çıkması (atm arızalı ise veznede de şubeye para yok denmesi)
    #musterilere çok değersiz davranilmasi. (Özellikle bu konuda çok şikayet var)

Fikir ve görüşleriniz üstadlar ?
    Enpara 14 veriyor diyorlar ....Benim para fazla olmadığından en fazla verene yatırıyorum......Enparayıda aylık masraflar için ayırdığım para için kullanıyorum....Enpara da şimdiye kadar bir sorun olmadı....ING e-turuncu da da sorun olmaz diye düşünüyorum...Bahse konu problemler büyük olasılıkla şubeden açılan turuncu hesaplar için olsa gerek.............

Enpara ve e.turuncu ikisinide kullanıyorum .ikisindede suana kadar hic sorunla karsilasmadim
    özellikle e.turuncunun asistan kismi cok hoşuma gitti .fon bist hissesi bile alıp satabiliyorsunuz enparayi bile asmislar bence.

4. Türk Halkı İki Yıl Sonraki Seçime Şimdiden Hazırlanmaya Başladı

Maliye Bakanlığınn Bürokratlarının Hazırladığı Vergi Kazığının Öcünü Almaya Kararlı Oldukları Kesin

Bu Vergi kanunu Kim Hazırladıysa erkekse milletin karşısına çıksın

Yeni vergi artışları geliyor

Mülk sahiplerine kötü haber: Kira gelirinin vergisi artıyor.Götürü giderde yeni düzen

2017’de yıl boyunca 3 bin 900 liraya kadar konut kirası elde edenler beyanname vermeyecek. Dolayısıyla vergi de ödemeyecekler. 3 bin 900 liranın üstünde konut kira geliri olanlar beyanname verecek (GVK. Md.21).

Her yıl yeniden belirlenen bu istisna tutarı 2016 gelirleri için 3 bin 800 liraydı, 2017 gelirleri için ise bu tutar 3 bin 900 lira.

Karabıyık’ın son vergi düzenlemeleriyle ilgili bazı sorulara yanıtları şöyle:
    – Ödeyeceğim vergiyi ‘götürü gider’ ne kadar azaltır?

Yıllık kira gelirinden, önce istisna (3 bin 900 lira) ve (Yasa tasarısına göre) yüzde 15 götürü gider düşülüyor, sonra vergi hesaplanıyor. Götürü giderde; 3 bin 900 liralık istisna düşülmüş kira gelirinin yüzde 15’i direkt (belgeye ihtiyaç duymadan) kira gelirinden düşülüp kalan tutarın üzerinden vergi hesaplanıyor. Götürü gider yöntemini seçenler; aşağıdaki tablodan, elde edilen yıllık kira tutarına göre ne kadar vergi ödeyeceğini görebilirler. Beyanname verecek mükellefler iki farklı gider yönteminden birisini tercih edebiliyor; ‘götürü gider’ veya ‘gerçek gider’ (GVK Md. 74).
    – Ödeyeceğim vergiyi ‘gerçek giderler’ ne kadar azaltır?

Gerçek gider yöntemini seçenler de yıllık kira gelirinden, önce 3 bin 900 lira istisnayı, sonra belgeye dayanarak gerçek giderlerini düşüp, kalan tutar üzerinden vergiyi hesaplayabiliyor. Götürü gidere göre farkı, giderler belgeli olmak zorunda.
    – Götürü gider yöntemi mi, gerçek gider yöntemi mi, nasıl karar vereceğim?

Götürü giderde (2017 yılı gelirleri için 3 bin 900 liralık istisna düşülmüş) kira gelirinin yüzde 15’i direkt (belgeye ihtiyaç duymadan) kira gelirinden düşülüp kalan tutarın üzerinden vergi hesaplanıyor. Mülk sahiplerinin büyük çoğunluğu hem hesaplaması kolay olduğundan, hem de dönem içindeki gerçek gideri, götürü giderden (gelirin yüzde 25’inden) daha düşük tutarda olduğundan, götürü gideri tercih etmekteydi. Ancak meclisteki tasarının yasalaşması ile beraber götürü gider (yüzde 15) cazibesini kaybedecektir. Götürü gider yöntemini seçenlerin iki yıl boyunca bu yöntemden vazgeçme şansları da yok. (GVK Md. 74).
    – Gerçek gider yöntemi kimler için avantajlı?

Tasarı yasalaştığında yüzde 15 götürü gidere göre, daha fazla indirilebilir gerçek gideri olan ev sahipleri gerçek gider yöntemini seçip daha az vergi ödeyebilirler. Ancak götürü gider belgesiz olarak hesaplanıyorken, gerçek giderler belgeli olarak vergi hesabında dikkate alınabiliyor. Söz konusu belgelerin beş yıl saklanarak olası denetimde ibraz edilmesi gerekiyor (2017 kira gelirleri için 2022’nin sonuna kadar saklanmalı).
    – Beyanname verdikten sonra götürü gider usulünden dönülebilir mi?

Götürü gider usulünü kabul edenler normalde iki yıl geçmedikçe bu usulden dönemiyorlar. Elde edilen kira gelirine ilişkin gelir vergisi beyannamelerinde, yanlışlıkla götürü gider usulünü seçenlerse beyannamenin verildiği takvim yılı içerisinde olmak kaydıyla, düzeltme beyannamesi verdiklerinde gerçek gider usulünden yararlanabiliyorlar (İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı, 29.12.2016 Tarih ve 108276 Sayılı Özelge).

Karabıyık, bir konuyu da özellikle belirtti: “Tasarıda gelir vergisi oran artışının 2017 gelirleri için uygulanacağı belirtiliyor. (Ücret gelirlerinde 2018’den itibaren yeni oran geçerli). Dolayısıyla yılın başındaki kural, yıl bitmeden değiştiriliyor. Adeta maç oynanırken maçın kuralları değişiyor… Bu kural değişiklikleri iyi niyetli mükellefleri zorda bırakacaktır. Hem götürü gider oranının aşağı çekilmesi, hem vergi oranının yüzde 27’den 30’a çıkarılması 2018’den itibaren geçerli olmalı. Dileriz, mecliste bu durum dikkate alınır ve ‘yeni kural yeni yılda geçerli’ hale getirilerek tasarı yasalaşır.”
    Hükümetten geri adım: MTV yüzde 40’tan aşağı çekilecek
    Yeni torba yasa: Cep telefonundan internete yüzde 50 oranında zam

Vergi zamları yolda: Binek otolarda yüzde 40

Otomobilde MTV yüzde 40 artacak. Şans oyunlarında ikramiye kazanan talihlilerden alınan vergi yüzde 10’dan yüzde 20’ye çıkacak.Finans sektörüne yönelik kurumlar vergisi yüzde 20’den 22’ye yükseltiliyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018-2020 Orta Vadeli Programı'nın (OVP) açıklandığı toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Ağbal, kurumlar vergisinde bazı düzenlemeler yapıldığını belirterek, "Finans sektöründe kurumlar vergisi oranını yüzde 20'den yüzde 22'ye çıkaracak bir yasal düzenlemeyi Meclis'e sevk edeceğiz. İkinci olarak kurumların dağıtılmayan kar paylarından da yüzde 1 oranında bir vergi tevkifatının yapılmasını öngörüyoruz" dedi.
    Gelir Vergisi tarifesinde bir değişiklik

Ağbal, bütün gelirler için uygulanan Gelir Vergisi tarifesinde bir değişikliğe gideceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu değişiklik ücret gelirleri için 1 Ocak 2018'den, diğer kazançlar için 2017 kazançlarından itibaren geçerli olacak. Gelir Vergisi tarifesinin üçüncü dilimindeki gelirler için uygulanan yüzde 27 oranını yüzde 30'a çıkarıyoruz."
    Özelleştirme hedefi

Maliye Bakanı Ağbal, "Gelecek sene özelleştirme geliri hedefimiz 10 milyar lira. 2019 ve 2020 yıllarında yine 10'ar milyar liralık özelleştirme geliri hedefliyoruz. Öncelikle Türkiye Şeker Fabrikaları'ndan öncelikli olanlarla özelleştirmeyi hızlandırmak istiyoruz"" ifadelerini kullandı.
    Motorlu Taşıtlar Vergisi oranında artış

Maliye Bakanı Ağbal, "Yasal değişiklikle binek otomobillerin Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni (MTV) yüzde 40 oranında artırıyoruz. Burada sadece binek otomobillere ilişkin bir vergi artışı var, diğer araçlarla ilgili normal yeniden değerleme oranında artış olacak." dedi.

Ağbal, "Meyveli gazozlar vergisinin kapsamını, meyveli gazoz ve enerji içecekleri olarak değiştiriyoruz. Makaronda da belirli bir tutarda maktu özel tüketim vergisi getiriyoruz, yasa dışı tütün ticaretini önlemede önemli bir düzenleme. Şans oyunlarında ikramiye kazanan talihlilerden alınan vergi yüzde 10'dan yüzde 20'ye çıkacak.

Turizm tesislerinin bütçeye kazandırılması ile ilgili bir düzenleme getiriyoruz. Tarımsal amaçlı kullanılan arazilerin kullanıcısına satışına imkan sağlayacağız,sadece tarımsal alan olarak kullanmaya devam edecekler" diye konuştu ve özelleştirme uygulamalarının da süreceğini duyurdu.

Ağbal, gelecek yıl kamuya alınacak personel sayısının 74 bin olduğunu ifade etti.
    Sektörel vergi indirimleri sonlanacak

Bazı sektörlerde uygulanan vergi indirimlerinin sürüp sürmeyeceği konusuna değinen Ağbal şöyle konuştu: "Tüketim canlı gidiyor, dolayısıyla geçici nitelikte olan bu vergi indirimlerinin eylül ayında sonlandırılması gerektiğini görüyoruz. Bu sektörlerde uyguladığımız geçicii vergi indirimlerinin devam etmemesi konusunda hükümet olarak kararımız var, 30 Eylül'de sonlanacak. Saydığım gelirlerden 8 milyar TL bir kaynağın Savunma Sanayi Fonu'na aktarılmasını öngörüyoruz. Milli gelirin yaklaşık 0,8'i civarında gelir+gider tedbiri aldık"

http://www.diken.com.tr/mulk-sahiple...rgisi-artiyor/

Bu sene vergilerimizi futbolcularimiz odesin------------------

Alıntı Originally Posted by ~YTA~ Yazıyı Oku
    Hazine tam takır. Yani bir başka deyişle tulumbada su yok.
    Bu yılın ilk 9 ayında Hazine nakit açığı, geçen yılın aynı dönemine göre %93 artarak 40,4 milyar $ olmuş.
    Ayva bol olunca kış sert geçermiş...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6. Biraz abartmış.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Biraz abartmış.
    neden? Faiz düşsün dolar zıplasın demediği içinmi 😀😀

Sayfa 314/997 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız