Sayfa 329/997 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429829 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,625 - 2,632 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
     Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    hocam sen ne iş yapıyorsun? gelene geçene işkembeden sallıyorsun, nedir senin titrin? okuyanlar birşey bildiğini sanıyor da gerçekten bilelim nesin?
    Ben de sordum ozelden "Lan Power sen ne ayaksin olm, sende cor cocuk filan var mi?" dedim ama bana "sen beni bosver Dudu crash tum hiziyla yolda" dedi.

Syg,

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de sordum ozelden "Lan Power sen ne ayaksin olm, sende cor cocuk filan var mi?" dedim ama bana "sen beni bosver Dudu crash tum hiziyla yolda" dedi.

Syg,
    power mantıksız ya da ultra saçma komplo teorileri üzerine konuşmuyor, ama biraz öfkeli bu da yorumlarına duygusallık katmasına neden oluyor. Uzun vadede duygusal davranması ve geçmişten gelen gizli bir intikam hissiyle hareket etmesi dezavantaj yaratabilir. Zira finansal piyasalardaki oyuncular sizin içinizdeki öfke ve kızgınlıktan da faydalanabilecek kadar gelişkin olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Sadece mantıksız olsa iyi aynı zamanda çok büyük bir yalancı.
    En son vize ile ilgili yorumunu okuyun aynı mesajın içinde bile tutarsızlık bulacaksınız.
    Ayrıca öfkeliyi geçtim ağzı bozuk ve küfürbaz da.
    Öfkeli ve kin dolu olduğu kesin ve zaten o yüzden para kaybediyor.
    Hep zirvelerden dolar almasının sebebi de bu zaten.
    Çok söyledim kendisine siyasetle para işlerini karıştırma diye ama laf dinlemiyor.
    Acı çekecek mecburen.
    ve şuna da dikkat edin. Foruma her gelişinde ortam geriliyor.

4. troll yine atıp tutmuş,yahu size ne kimin ne yaptığından oturun kendi işinize bakın. 3 haftada çöpe dönen TL lerinizi sayın durun. işte TL nin durumu budur,ben sabit dolarcı değilim şu an en yüksek faiz onda olduğu için dolarcıyım. yoksa ben dövizciyim,TL ye karşıyım. bu yönetim anlayışı olduğu sürece dövizden şaşmam. şu an vadem 2019 sonu,neden 2019 sonu onun cevabınıda siz bulacaksınız. evet cevaplarınızı bekliyorum,kim doğruyu söylerse özelden onaylayacağım.

usd da faiz 1 de olsa 4 te olsa miktarsal bi onemi yok- asil kazanci kur fiyat artisi ile elde ediyoruz...

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Az önce 200K USD 33 gün Vakıfbank %3,70 ile bağlandı... (Eski hesap 100K üzerine 100K ) yeni hesap girişi olarak bağlandı...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    troll yine atıp tutmuş,yahu size ne kimin ne yaptığından oturun kendi işinize bakın. 3 haftada çöpe dönen TL lerinizi sayın durun. işte TL nin durumu budur,ben sabit dolarcı değilim şu an en yüksek faiz onda olduğu için dolarcıyım. yoksa ben dövizciyim,TL ye karşıyım. bu yönetim anlayışı olduğu sürece dövizden şaşmam. şu an vadem 2019 sonu,neden 2019 sonu onun cevabınıda siz bulacaksınız. evet cevaplarınızı bekliyorum,kim doğruyu söylerse özelden onaylayacağım.
    Kur 3.50 leri görecek diye düşünüyorum oradan sonra hareketine karar verecek, eğer bir daha yukarı yaparsa dedikleriniz olur, kur 4.xx leri rahat görür. Bu yönetim anlayışı ile TL çok riskli doğru diyosunuz ama TL carry trade avantajı var, faizi göreceli yüksek. Yani hiç TL de bulunmamak da sıkıntılıdır, günlük faiz ile çok iyi değerlendirebilirsiniz diye düşünüyorum. 2019 sonu başkanlık seçimi olacak diye düşünüyorum, başkanlıkta önünüzü görene kadar dövizdesiniz anlıyorum

Abd bize TR icindeki konsolosluklari uzerinden vize vermiyor, dunya uzerinde istedigin ulkeye git ordan abd vize basvurusu yapabilirsin. Amerika da o sekilde gitsinler Turk elcilgine yada online da olabilir vize elde edebilirler sadece TR ye geldiginde onlara evize filan vermiyo olmamiz lazim...
    Amerikadan gelecek amerikali olmadigim icin ikinci kisim ile ilgilenmiyorum
    Ama ben suudi de iken amerikan konsolosluguna araci bir kurum kullanip su an catir catir vize talep edebilirim

Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    aynen, ben de aynısını söyledim. ama abd vatandaşları için sanki daha sert. biz abd vatandaşlarına uzun süreli vize veriyor muyduk? yoksa kapıdan vize, e-visa gibi uygulamalar mıydı sadece sunduğumuz? şayet ikincisi ise biz kapıları tüm abd vatandaşlarına kapatmış bulunuyoruz. oysa abd, halihazırda vizesi olan tr vatandaşlarını ülkesine alıyor.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    Kur 3.50 leri görecek diye düşünüyorum oradan sonra hareketine karar verecek, eğer bir daha yukarı yaparsa dedikleriniz olur, kur 4.xx leri rahat görür. Bu yönetim anlayışı ile TL çok riskli doğru diyosunuz ama TL carry trade avantajı var, faizi göreceli yüksek. Yani hiç TL de bulunmamak da sıkıntılıdır, günlük faiz ile çok iyi değerlendirebilirsiniz diye düşünüyorum. 2019 sonu başkanlık seçimi olacak diye düşünüyorum, başkanlıkta önünüzü görene kadar dövizdesiniz anlıyorum
    evet mantıklı bir cevap ama eksik yanları çok. daha önce burada elimde güçlü bir veri akışı var dediğimde dalga geçmişlerdi o zaman dolar 3,39 falandı. neyse o dönem benimde yazdığım bir newsgroupta(internete açık değil) londralı bir bankacı ekimin ikinci haftası USDTRY uçar demişti,bunu not ettim ve bekledim gerçektende oldu tam bir nokta atışı. bu herifler bir yerlerden bir şekilde duyuyor. önümdeki timeline uzun süredir 2019 sonu 7-7,5TL gösteriyor. şu durumda %100 dolarda olmaktan başka bir yol kalmadı. haa %14 TL faizi ayrı gülünç,getiri/risk oranına göre alınmayacak bir pozisyon. ama mesela şu an mevduat faizleri %27 olsa ciddi olarak TL ye dönerdim. çünkü o zaman riske göre mantıklı bir getiri olacaktı. haa burada bazıları uzun vadede TL doları yener demiş,o iş 2013 mayısta bitti.daha önce doğruydu ama artık geçersiz bir teori.

Sayfa 329/997 İlkİlk ... 229279319327328329330331339379429829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •