Sayfa 330/997 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,633 - 2,640 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    troll yine atıp tutmuş,yahu size ne kimin ne yaptığından oturun kendi işinize bakın. 3 haftada çöpe dönen TL lerinizi sayın durun. işte TL nin durumu budur,ben sabit dolarcı değilim şu an en yüksek faiz onda olduğu için dolarcıyım. yoksa ben dövizciyim,TL ye karşıyım. bu yönetim anlayışı olduğu sürece dövizden şaşmam. şu an vadem 2019 sonu,neden 2019 sonu onun cevabınıda siz bulacaksınız. evet cevaplarınızı bekliyorum,kim doğruyu söylerse özelden onaylayacağım.
    seni ciddiye alıp sordum, hata bende.

2. finans dolar max.3,85 dedi bugün

3. Yahu ciddiye almayın şunu.
    Her mesajında dünya kadar tutarsızlık var bunun.
    Dün %17 faiz olsa TL'ye geçerim diyordu bugün 27 yapmış
    Neymiş devre yakan programı varmış orda dolar 7 üzeri yazıyormuş hahahaa.
    İşte şans eseri ABD ile sıkıntı oldu dolar yükseli geldi burada kendi çapında sevindirik olmuş coştukça coşuyor.
    Az sabredin dolar biraz düşünce ortalıktan kaybolur ve başlık rahatlar.
    Az sabır.

Not: Bana da uçan kuşlar söyledi dolar 80 olacakmış hahaha

4. 565 bin tl finansbank 14.40 hoşgeldin bağdat cd.

Pazarlık lzım

5. Dolarla tl nin hikayesi tavşan ile kaplumbağaya benziyor .TL kaplumbağa gibi diğeri tavşan bak seni geçtim diyor sonra uykuya dalıyor .Usain bolt gibi 100 metreci .tl maraton koşar .şu 10 aylık süreçte çevremde 100 kişiyle konuştum3-5 kişi haricinde daha kimsenin dolardan bi şey kazandığını duymadım .Ama muhabbeti güzel oluyor şurdan almadık burdan alsaydık şu kadar kar vardı.Aşağı yazdım yukarı yazdım alttan aldım gibi...bu muhabbet birde tır sahiplerinde vardır .Hiç para kazanmazlar ama sabahtan akşama kadar dorse ,damper york dingil konuşulur.Çok zevk alınır .Bu piyasalarda bu işe benziyor .

6.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Finans ile ak biraz saha yüksek veriyordu dün.
    Sn.Ahme tüm işlemlerim VB da.. Arada hisse de alıp kısa vade durup satıyorum.. Bazende USD ihtiyaç oluyor. Hemen alıveriyorum.. Faiz bozulmadan..

Ama başka bankalar biraz fazla verebilir diye uğraşmak istemiyorum.. Arada ki fark 0,2 olunca pek önemli değil. Yine de teşekkürler..

7.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    evet mantıklı bir cevap ama eksik yanları çok. daha önce burada elimde güçlü bir veri akışı var dediğimde dalga geçmişlerdi o zaman dolar 3,39 falandı. neyse o dönem benimde yazdığım bir newsgroupta(internete açık değil) londralı bir bankacı ekimin ikinci haftası USDTRY uçar demişti,bunu not ettim ve bekledim gerçektende oldu tam bir nokta atışı. bu herifler bir yerlerden bir şekilde duyuyor. önümdeki timeline uzun süredir 2019 sonu 7-7,5TL gösteriyor. şu durumda %100 dolarda olmaktan başka bir yol kalmadı. haa %14 TL faizi ayrı gülünç,getiri/risk oranına göre alınmayacak bir pozisyon. ama mesela şu an mevduat faizleri %27 olsa ciddi olarak TL ye dönerdim. çünkü o zaman riske göre mantıklı bir getiri olacaktı. haa burada bazıları uzun vadede TL doları yener demiş,o iş 2013 mayısta bitti.daha önce doğruydu ama artık geçersiz bir teori.
    2019 sonu 7-7,5.
    Aslinda ucuk gorunse de fazla ucuk degil. Aslinda 2000-2003 arasi TL ye gecip dolar-TL faiz farki alanlar icin bahsi gecen donemde dolar fiyati 12-15 arasi olacak. Bu da %50 kayip demektir. Ben de dolarin asagi yukari %50 devalue edildigini dusunuyorum. Ancak daha fazla devalue edilecek. Buyuk ihtimalle 2019 sonu dolar/TL 2,40-4,80 araliginda olacak. Biliyorum oldukca buyuk bir aralik ancak Turkiye'nin onunde buyuk risk ve firsatlar var.

8. odea temdit
    TL 14.10
    USD 4.10

Sayfa 330/997 İlkİlk ... 230280320328329330331332340380430830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •