Sayfa 52/997 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Doğru lafa diyecek söz yok.. 3,47 yi Cuma günü bekliyordum ama bu gece oldu.. Bu hafta düşüşle geçer. Cuma ya kadar ne olur artık tahmin yapmayacağım. Ama yapanları dikkatle takip edeceğim....
    selka bunların hepsi ilk devalde telef olacak, %8 aldım diyor komedi, yahu adam gelecek 3 haftada %20 alıp götürecek. hep aynı oyun. bu kadar riske bu kadar az faize dünyada ancak TR'nin KY'si razı olur. TL cinin esas hakkı olan %27 mevduat faizini neden alamıyoruz diyeceğine,şükürde şükür. tam doğulu davranışı. şükretme hakkını iste!

2. Sn.PowerPc ve Mehtap hanım... İnanın bloomberght nin yada Reuters ın data kanalına filan gerek yok.. Aslında tüm ekonomiler sanal ve olmayan emtiaları pompalar ve yönetir ve insanları çalıştırırlar..

Şöyle ki; ıssız bir adaya düşseniz yanınıza 1.000.000 USD para mı yoksa 1 adet tavuk mu almak istersiniz diye sorulduğunda Tavuk denileceği aşikar.. Yani; bu durumda 1 adet tavuk 1 milyon USD dan kıymetli oluyor.

Bakınız ben ne AKP liyim ne de CHP li.. Derdim birikimlerimi korumaktır.. Bir arkadaş çok iyi yazmıştı aradım bulamadım. Herkes kendi derdinde...
    Neden?
    2002 yılında Sn.CB 'nı mızın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın Mamak Çöplüğü yakınında bir gecekonduda diz kırıp eşi ile beraber yer sofrasında zeytin ile oruçlarını açarken gördüğümde insani olarak çok etkilenmiştim... Sonsuz bir güven ve şefkat hissetmiştim...

O sırada CHP ise; adında HALK kelimesi olup "HALK"ından bu denli uzak bir parti yok idi...

O resim ile 2002 yılında AKP Türkiye'nin ümidi olmuştu...

Yıl 2017 olmuş... CHP halka inmiş, halk partisi olmuş, halkın yanında yürüyüşlerde ayran içip, marul yiyip, atleti ile yollarda yoğurt kaşıklıyor iken; lütfen beni mazur görünüz Sn.CB 'nımız halkını unutmuş, saraylarda 27 metrelik çapı ile iftar sofralarına kurulmuştu...

Sn.CB nımıza bu danışman ordusunu yararak ona ulaşılmalı ve gerçekler anlatılmalıdır... Danışmanlarının anlatıldığı gibi bir Türkiye maalesef yok; bitti...

2012 yılından itibaren bu HALK her yıl en az %10 fakirleşti. 2013,2014,2015,2016,2017 de toplam %50 olmak üzere fakirleştik.. Bunu milletimizin devletimizin bekaası için CB nımıza anlatmak gerek...

Oysa gündem de atlet,don, fetö, yargı, atama, tayin, yaş gibi halkın zırnık umursamadığı işler yapılıyor. VE ekonomi öteleniyor da öteleniyor...

Şimdi HALK bu ekonomik gerçekler ile baş başa kaldığını hissettiği anda o da kendi çaresine bakmaya çalışıyor... Nakitini alıp dövize yada altına yatırıyor...

Yani ekonomimizde en büyük sorun GÜVEN...

Bugün ABD ekonomisi kadar batık bir ekonomi yeryüzünde yoktur.. 10 trilyon USD para dünyada dolaşıyor yok böyle bir rakam ekonomide. Ve enflasyon yok... Ekonomide bunun tedaviside yok.. Enflasyonun %80 olması gerek %1,5 dahi değil...

Bakınız bugün TL ABD USD ından en az 10 kat realitede değerlidir... Ama 1 USD=3,50 TL dir..

Sebebi ABD devleti ve onun yargısına olan dünya milletlerinin güvenidir... O güven (Devlet Adalet) bizde olmayınca siz istediğiniz kadar sıkı durun.. Yada istediğiniz data setini evinize bağlatın hiçbir işe yaramaz...

Çünkü her ekonomi sanaldır... Güven bitince adalet olmayınca kıç görünür... Bu ABD içinde Türkiye içinde aynıdır...

Bugün HSBC TL ye %15 faiz vermiş.. Çok mutlu oldum... Portföyümün %35'i USD da %65 'i TL de iken..

Neden?

Daha fazla TL faizi alacağım için değil; elimdeki TL ile daha ucuza daha fazla USD alacağım için...

Üzülerek diyorum ki; Belkide bir ekonomi için en vahim şey budur...

Karar mekanizmalarında olan siyasilerin sorumlulukları çok büyüktür..

3.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Aynen öyle kaynayan kurbağa misali..
    Misal 3.50 kırıldı diye 2 gündür çok sert aşşa beklenirken yavaş yavaş takılıyorlar..

2017 ortalamasını 3.40 45 lerde olacak şekilde ayarlayacaklar işte..

Haaaa bu eğilimi durduracak tek şey global bi dalgadır..

O konuda da senden benden ilerideler merak etme..Matrix izleyip de teknik analiz yapıp dolar satmıyorlar emin ol..

Doların 4 tl harekerinden sonra resmen çöktüler masaya..Çok ustaca hareket ediyorlar.Teknikçileride avlıyorlar..
    Terso pozisyon alanları (cesaret varsa) yada döviz mevduatçılarını miktarlarını ortalama vade dönüşlerini herşeyi biliyorlar ona göre fiyat oluşturuyorlar..
    Ben de sizin gibi düşünüyorum ama mevcut hukumete güvenmek çok zor konu mantık olunca. Sadece faiz düşmanlığı(referansları dini) yaparak politika yaptılar zamanında ve kuru 3.10 dan 3.94 e getirdiler.
    Eğer gerçekten kuru düşürmek isterlerse düşürebilirler ama bir yerde faiz indirimi politikasına tekrar döneceklerdir ya da faiz arttrımama politikasına. Çok kompleks düşünmeyeceğim ben bu dediklerim gerçekleşirse direk dolar alacağım, baktım hukumet faize mudahale etmiyor, tl faize devam.

Bir de şu var, kur çok değerlendi ; 2015 ten 2.20 lerden 2017 de 3.94 e çıktı. İnanılmaz bir pirim var ortada. 3.94 ten %20 düzeltme 3.15 yapar bu arada, %15 düzeltme ise 3.34. Şu an herhangi bir düzeltme yapamadı bence.

Kuru TCMB ve cumhurbaşkanının tutumu belirleyecek. Eğer faiz baskısı yapmazlarsa, kur 3.34 e gidebilir. Buraya gelirse ilk kademeyi alırım. TL de olan biri için ; kurun 3 ay sonra 3.40 olması, kurun 3.34 ü 1 ay içinde görmesinden daha iyidir bence. 3.3.4 görülürse ve kırılırsa bu durum senaryolarımda yok benim. Bu rakamın altını düşünen var mıdır acaba forumda
    Son düzenleme : ozziem; 23-08-2017 saat: 22:20.

4. İnanın bana Visa'nın, Mastercard'ın, dünyadaki tüm bankaların sistemlerinin şifresi kırılabilir Bircoin'in ki kırılamaz.
    Gücü ve güveni oradan geliyor zaten.
    Yoksa sanal görünen bişeye kim güvenir de para yatırır.

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Bu btc tam bir muamma.sifresi kirilirsa.bir problem olursa olan olur.guvenilmez bence.arkasinda hiç bir şey yok.

5. Bende zeka geriliği yok da sende edep geriliği var.
    Bir de trade etmeyi beceremiyorsun.
    Yahu TL gelirin olsa ne olur.
    Tepeden almışsın bilmem 200 bin dolar sonra gelip burada düştü ama alttan da aldım diyorsun.
    Tıpkı çocuklar düşünce derler ya acımadı kiii acımadı kiii onun gibi.
    Tepeden aldığın dünya kadar doları alttan maaşınla aldıkların kurtarmaz.
    Aklın kendine yetmezken buralarda sürekli ağzı bozuk şekilde akıl veriyorsun, küfürlü cümleler kuruyorsun.
    Sana devre yakan program verdiler diyorsun değil mi?
    Peki ben de sordum madem verdiler neden bekleyip daha aşağıdan almak varken tepelerden dolar aldın diye.
    Neden cevaplamadın?
    Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.
    Hayal mahsülü özel devre yakan programınla sana hayırlı batışlar pardon kraşlar

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    sana zaman ayırıp yazmak bile boş iş ama bu sefer hakettin yahu sende zeka geriliğimi var? benim TL gelirimde var,yani iş yapıyorum kazanıyorum. senin gibi asgari ücret karşılığı tüm gün trollük yapmıyorum. Benim hedef net, strateji net,veriler sağlam. senin o dediğin ekranlara ancak piyasa goygoycuları bakar ve tvde yorum yapar. profesyonellerin kendi secure ağları var,bende oraya VPS üzerinden bağlıyım. senin bu işlere aklın ermez boşuna uğraşma. diğer arkadaşlar beni çok rahat görüyorlar muhtemelen,doğrudur çünkü orta-uzun vade elimin altında.

6.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.PowerPc ve Mehtap hanım... İnanın bloomberght nin yada Reuters ın data kanalına filan gerek yok.. Aslında tüm ekonomiler sanal ve olmayan emtiaları pompalar ve yönetir ve insanları çalıştırırlar..

Şöyle ki; ıssız bir adaya düşseniz yanınıza 1.000.000 USD para mı yoksa 1 adet tavuk mu almak istersiniz diye sorulduğunda Tavuk denileceği aşikar.. Yani; bu durumda 1 adet tavuk 1 milyon USD dan kıymetli oluyor.

Bakınız ben ne AKP liyim ne de CHP li.. Derdim birikimlerimi korumaktır.. Bir arkadaş çok iyi yazmıştı aradım bulamadım. Herkes kendi derdinde...
    Neden?
    2002 yılında Sn.CB 'nı mızın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın Mamak Çöplüğü yakınında bir gecekonduda diz kırıp eşi ile beraber yer sofrasında zeytin ile oruçlarını açarken gördüğümde insani olarak çok etkilenmiştim... Sonsuz bir güven ve şefkat hissetmiştim...

O sırada CHP ise; adında HALK kelimesi olup "HALK"ından bu denli uzak bir parti yok idi...

O resim ile 2002 yılında AKP Türkiye'nin ümidi olmuştu...

Yıl 2017 olmuş... CHP halka inmiş, halk partisi olmuş, halkın yanında yürüyüşlerde ayran içip, marul yiyip, atleti ile yollarda yoğurt kaşıklıyor iken; lütfen beni mazur görünüz Sn.CB 'nımız halkını unutmuş, saraylarda 27 metrelik çapı ile iftar sofralarına kurulmuştu...

Sn.CB nımıza bu danışman ordusunu yararak ona ulaşılmalı ve gerçekler anlatılmalıdır... Danışmanlarının anlatıldığı gibi bir Türkiye maalesef yok; bitti...

2012 yılından itibaren bu HALK her yıl en az %10 fakirleşti. 2013,2014,2015,2016,2017 de toplam %50 olmak üzere fakirleştik.. Bunu milletimizin devletimizin bekaası için CB nımıza anlatmak gerek...

Oysa gündem de atlet,don, fetö, yargı, atama, tayin, yaş gibi halkın zırnık umursamadığı işler yapılıyor. VE ekonomi öteleniyor da öteleniyor...

Şimdi HALK bu ekonomik gerçekler ile baş başa kaldığını hissettiği anda o da kendi çaresine bakmaya çalışıyor... Nakitini alıp dövize yada altına yatırıyor...

Yani ekonomimizde en büyük sorun GÜVEN...

Bugün ABD ekonomisi kadar batık bir ekonomi yeryüzünde yoktur.. 10 trilyon USD para dünyada dolaşıyor yok böyle bir rakam ekonomide. Ve enflasyon yok... Ekonomide bunun tedaviside yok.. Enflasyonun %80 olması gerek %1,5 dahi değil...

Bakınız bugün TL ABD USD ından en az 10 kat realitede değerlidir... Ama 1 USD=3,50 TL dir..

Sebebi ABD devleti ve onun yargısına olan dünya milletlerinin güvenidir... O güven (Devlet Adalet) bizde olmayınca siz istediğiniz kadar sıkı durun.. Yada istediğiniz data setini evinize bağlatın hiçbir işe yaramaz...

Çünkü her ekonomi sanaldır... Güven bitince adalet olmayınca kıç görünür... Bu ABD içinde Türkiye içinde aynıdır...

Bugün HSBC TL ye %15 faiz vermiş.. Çok mutlu oldum... Portföyümün %35'i USD da %65 'i TL de iken..

Neden?

Daha fazla TL faizi alacağım için değil; elimdeki TL ile daha ucuza daha fazla USD alacağım için...

Üzülerek diyorum ki; Belkide bir ekonomi için en vahim şey budur...

Karar mekanizmalarında olan siyasilerin sorumlulukları çok büyüktür..
    ABD çökmez giden görür, ABD hala dünyanın teknoloji üretim merkezi . belki artık mass product işi yapmıyor ama bir örnek vereceğim. herkesin kullandığı şu telefonların işletim sistemleri hatta işlemcilerinin büyük kısmı ABD kökenlidir. diğer tıp ilaç mevzularına hiç girmeyecem. Bu bir kaç örnek bile ABD nin neden çökemeyeceğini açıklar.parasının değerini bastığı miktar değil teknolojisi,ordusu ve hukuk sistemi belirler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    ABD çökmez giden görür, ABD hala dünyanın teknoloji üretim merkezi . belki artık mass product işi yapmıyor ama bir örnek vereceğim. herkesin kullandığı şu telefonların işletim sistemleri hatta işlemcilerinin büyük kısmı ABD kökenlidir. diğer tıp ilaç mevzularına hiç girmeyecem. Bu bir kaç örnek bile ABD nin neden çökemeyeceğini açıklar.parasının değerini bastığı miktar değil teknolojisi,ordusu ve hukuk sistemi belirler.
    %100 katiliyorum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. ABD'yi Bitcoin bitirecek.
    Atın fava bekleyin
    ABD'yi ayakta tutan şu anda sadece Doların küresel para birimi olması.
    Başka hiçbir şey değil.
    Artık tüm dünya herşeyi üretiyor.
    Üretim üstünlükleri eskisi gibi bariz değil.

Sayfa 52/997 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •