Sayfa 899/997 İlkİlk ... 399799849889897898899900901909949 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 7,185 - 7,192 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Neyse canım madem herkes bardağın dolu kısmını görmek istiyor yola devam, bana mok yemek düşer.

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Normal şartlarda böyle olur ama teyid edemeyip duyumladığım bu verilen kredilerin teminatlarının pekde sağlam olmadığı yönünde. Bankacılığın kredi verme konusunda işleyişini iyi kötü bilmekle birlikte olayın geçtiği yerin Türkiye olması ve artık neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda her şeyin birbirine karıştığını düşününce insan bu olayda acaba ! mı demekten kendini alamıyor.
    Ben bankaların elinde sağlam teminatlar olduğunu düşünüyorum. Ancak konunun hükümetin büyük firmaların döviz borcunu sınırlamak istemesi ile de ilgisi olabilir. Büyüklere hazirana kadar süre verilmiş. Ya hedge edecekler ya da TL Krediye geçecekler. 7 milyar dolarlık bir kredide her iki alternatifte epey maliyetli olacaktır. Bu nedenle firmalar çeşitli alternatifler arıyor olabilirler.
    Örneğin şirket hisselerinin bir kısmını yurt dışındaki başka bir şirkete satmak ta döviz kredisi alanlar için getirilen ciddi kısıtlamaları aşmanın alternatif yollardan biri olabilir.

http://www.bloomberght.com/haberler/...-a-kadar-biter
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben bankaların elinde sağlam teminatlar olduğunu düşünüyorum. Ancak konunun hükümetin büyük firmaların döviz borcunu sınırlamak istemesi ile de ilgisi olabilir. Büyüklere hazirana kadar süre verilmiş. Ya hedge edecekler ya da TL Krediye geçecekler. 7 milyar dolarlık bir kredide her iki alternatifte epey maliyetli olacaktır. Bu nedenle firmalar çeşitli alternatifler arıyor olabilirler.
    Örneğin şirket hisselerinin bir kısmını yurt dışındaki başka bir şirkete satmak ta döviz kredisi alanlar için getirilen ciddi kısıtlamaları aşmanın alternatif yollardan biri olabilir.

http://www.bloomberght.com/haberler/...-a-kadar-biter
    Sabri Ülker`in mezarda kemikleri sızlıyordur. Adam ülke nice badireler atlatırken böyle bir duruma düşmemiş ama aç gözlü yeni nesil firmanın 70 yıllık firmanın itibarını yerle bir edebiliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sabri Ülker`in mezarda kemikleri sızlıyordur. Adam ülke nice badireler atlatırken böyle bir duruma düşmemiş ama aç gözlü yeni nesil firmanın 70 yıllık firmanın itibarını yerle bir edebiliyor.
    Demek istediğim firmanın değeri o krediye karşılık yeterli gelebilir. Firmayı sahibinden alır başkasına verirler. Yani firmaya bir şey olmaz sahibi değişir. İflas eden ora park avm'de ise durum .çok farklı, ortada zaten inşaatın dışında bir değer yok, ne üretim ne pazar payı, ne de marka değeri. O nedenle ikisi vence çok farklı durumlar. Ama yine de firma sahipleri açısından bu devirde firma sahipliğini sürdürebilmek için büyük borçları çevirmek epey zor. O yüzden durumu çok küçümsememek te gerekli.

Her devrin şartları farklı, sabri ülker aksak rekabet olan ve bakir bir pazarda bisküvi satarak büyüdü. Bu devirde hayatta olsa belki aynı başarıyı gösteremeyebilirdi. Tam tersine belki de yeni nesil eski anlayışı devam ettirdiği için bu açmaza girmiştir. Yeni dünya ekonomisine ayak uyduramamıştır. Bunu bilemeyiz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    daha bunlar iyi günümüz gibime geliyor...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Cepteteb'e başvurmuştum 20 gündür sözleşme gelecek de imzalatacaklar. Sanırım vazgeçeceğim.

Bu haftaki dönüşlerim için FİBA ve Vakıfbank oranı alan olursa yazabilirse iyi olur.
    ben bu konuda aktifbank ı takdir ettim. internetten bilgilerinizi girip hesap açabiliyorsunuz, aynı gün transfer yapıp bono satın alabiliyorsunuz. Sözleşmeleri internetten kabul ediyor, imzalamak için ise kuryeyi bekliyorsunuz. sözleşme imzalanana kadar internet üzerinden para transferi yapamıyorsunuz, call centre dan ise yalnızca hesap açılışında transfer için kullandığınız hesaba göndermek kaydıyla transfer yapabiliyorsunuz sözleşme imzalanana kadar. ben cuma günü parayı gönderip bono satın aldım. bugün aradılar, sözleşme için 2 işgünü içerisinde gelecekler. yani 1 haftada işlem tamam.

7.  Alıntı Originally Posted by ovacikar Yazıyı Oku
    Şubeden normal TEB vadesiz hesap açıp ATM kartını alın, daha sonra internet şubeden cepteteb (şube kodu 929) hesabı açıp TEB hesabınızı kapatabiliyorsunuz.
    enpara oturduğumuz yerden iş yapmaya alıştırdı; TEB şubeye gitmek istemiyorum

+

Başlık faiz ve mevduat... Alakalı kalalım lütfen.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

8. Garanti bankası kredi kartına üyelik ücreti 102,5TL yansıtmış, telefon açtım 65ini iade edelim dediler, hepsini verin devam edeyim dedim yok dediler.

Her yıl bu pazarlığı yapmaktan gına gelmişti,

Enpara kredi kartı için başvurdum, 10dk da onaylandı,

Burada önemli nokta:
    gelirinizin 4 katı limit açılabiliyor. (ancak eski kredi kartınızın en az 2 yıldır açık olması lazım 4 kat limit için, yoksa 2 kat limit verilir)

Eski kartın limiti diyelim 10binTL enparadan limit alabilmeniz için atıyorum 3bin gelir beyan ederseniz 12binTL toplam kredi kartı limitiniz olur ve 2bin tl lik limitle enpara kartınız elinize ulaşır, yada geliri daha çok beyan edersiniz her ihtimale karşı.

Sonra eski kartı kapattırıp, yada limitini düşürüp onun limitini yeni kredi kartına istersiniz.

enpara kredi kartı avantajları :

yıllık 100'er tl en az 2 yıl boyunca aidat iadesi var(6 ekstre döneminde olmak üzere her ekstrede en az 10tl ve üzeri 10 adet harcama istiyor) ve 1000'er tl ye kadar 3 sefer vade farksız taksitlendirme hakkı var.

Düzeltme: 1 ay içinde 3000tl lik bir mal aldınız ve taksitlendirdiniz o zaman 3 hakkınızı, 2000tl lik üründe ise 2 hakkınızı kullanmış oluyorsunuz.

Dezavantajı:
    Sanal kredi kartı henüz yok, bu çok büyük eksiklik.

Enpara.com Kredi Kartınızı kullanarak QNB Finansbank ile anlaşmalı üye iş yerlerinden anında taksitli alışveriş yapabilirsiniz, ancak CardFinansa özel artı taksit ve diğer kampanyalardan yararlanamazsınız.
    Son düzenleme : Turnike; 13-02-2018 saat: 17:25.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 899/997 İlkİlk ... 399799849889897898899900901909949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •