Sayfa 687/997 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 5,489 - 5,496 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Tüm birikimimi tl'de değerlendirmiyorum elbette.Daha önce açıklamıştım TL mevduat çocuklarımın eğitim masraflarını karşılamak için değerlendiriyorum.Aslında önemli bir kısmını kredi çekmiştim çok düşük faiz oranlarıyla.Tl mevduat'ta enflasyona çok takılmıyorum bu yüzden.Borsa ve başka yatırım araçlarında da paramı değerlendiriyorum.Geçen yazmıştım belki size ilginç gelecek ama bu yıl bir kaç kere borsada alım varantı aldım iyide kar ettim.Tl mevduatla ilgili de sizin düşündüğünüz gibi karamsar değilim 500.000 tl olsa (bende o kadar yok sadece örnek) 10 ay vadeli yapsa 55-60 bin tl faiz geliyor aylık 6000 bin tl civarında.Ama sepet sadece tl ise dediğinize katılırım.Full dolar derseniz onu da tehlikeli bulurum.
    Sepet iyidir ama benim görüşüm, mevcut durumda Tl ye sepette yer fazla olmamalı .

2. Aktifbank;

100K+ 32 gün %15.15 (bono)
    1M+ 32 gün %15.50 (bono)

Pazarlıksız. MT'nin arayıp verdiği oranlar.

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bu arada Akbank özel bankacılık bugün için Milyon üstüne verdiği 15.15 tepe tepe kullanın.
    Akbank özel bankacılık için de minumum limit 500000 mi acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    Ben full dolara geçtim. Artık hakkımızda hayırlısı. MB anlamadı piyasayı, yapacak bir şey yok. Hedefim powerc gibi 4.50 ler kısa vadede, daha sonra 7.00 lar demişti. MB bu kuru kabul ediyor artık düşmesi imkansızdır, buralar tabandır bence. Ayrıca enflasyon 12.98 den daha fazla en az 18-20 arası. Bu konjektürde TL de kalmak mantıksız.
    Dolarda en azından pozitif faiz var.
    aman haa yanlış anlaşılmasın ben 7-7,5 TL yi 2019 sonu için verdim. şimdi bunu hemen olacak sanıyorlar başım belaya giriyor. 4,3-4,4 ise uzak değil,MB ışığı yine yaktı. Tl den kurtulduğun için tebrik ediyorum.Ama bence %100 dolarda iyi değil, %80 dolar, %10 GBP, %5 gold, %5 coin çok daha iyi görünüyor. TL bitmiştir cenazesi kalktı,2020 başına kadar uzak durmak gerekir. powerpc bu, popülist olmak için yalan söylemez.

Alıntı Originally Posted by timarsizsipahi Yazıyı Oku
    Akbank özel bankacılık için de minumum limit 500000 mi acaba?
    500 bine bu oranı vermiyorlar 1 milyon üstü oran bu.

6. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli Twitter hesabından yapılan açıklamada, görevinden ayrıldığını duyurdu. AK Parti 24. dönem milletvekilliği görevinde de bulunan Bülent Gedikli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi başdanışmanlığı görevinde bulunuyordu

muhtemelen faiz konusunda erdoğandan farklı düşünüyor ve mb kararını tatmin edici bulmadı.

7. geçmiş olsun

Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    Ben full dolara geçtim. Artık hakkımızda hayırlısı. MB anlamadı piyasayı, yapacak bir şey yok. Hedefim powerc gibi 4.50 ler kısa vadede, daha sonra 7.00 lar demişti. MB bu kuru kabul ediyor artık düşmesi imkansızdır, buralar tabandır bence. Ayrıca enflasyon 12.98 den daha fazla en az 18-20 arası. Bu konjektürde TL de kalmak mantıksız.
    Dolarda en azından pozitif faiz var.
    hata yaptın gibi duruyor hareketin

8. piyasalar kapandıktan sonra dolarda düşüş bekliyorum, dolarcılar dikkat edin

Sayfa 687/997 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •