Sayfa 930/997 İlkİlk ... 430830880920928929930931932940980 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 7,433 - 7,440 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
     Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    çok eskilerden cenk yoldaşım vardı chuky gören duyan varmı özledim
    herkes özledi..Chucky'nin yoldaşlarına birikim konusunda öğütlerini biliriz.

Tek bir dosyada topladım. Herkesin bilmesi gereken önemli noktalar bizimle paylaşmıştı forumda.

-Chucky abimizden yoldaşlara birikim tavsiyeleri-
    http://www.dosya.tc/server12/19rmj8/...eleri.pdf.html
    Son düzenleme : Trade Shark; 24-02-2018 saat: 15:24.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

Tek bir dosyada topladım. Herkesin bilmesi gereken önemli noktalar bizimle paylaşmıştı forumda.

8. madde hariç chucky ile aynı yoldayız. bu fiyatlardan ev alınmaz,önceki yıllara göre tl bazında düşmüş olsa bile. bekleyin 50-60k $'a inanılmaz evler alınacak.sakın olmaz demeyin. londra işareti çoktan verdi. bu s400 ve suriye meselelerini paketleyip yedirecekler. ve bu işi bizim londralı concon çocukları tetikçi olarak kullanarak yapacaklar.herifler zaten bonus almak için dünden razı. hainlik falan demeyin adamlar profesyonel.

Chukye artık yazmıyor ınternet te.

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Benim 2 aya yakin izledigim aslinda direk aldigim iki fon var bu iki fonda yilbasindan beri getirisi yuzde 2,6 son 6 aylik getirileride 7,6 civarinda. Dediginiz gibi bazi gunler deger yitirdigi oluyor ama bu gunler cok cok az takip ettigim bu 50-55 gunde en fazla 4-5 gun deger yitirmistir. Tabi mevduat garantisi olmamasi buyuk bir risk.
    Merhaba

Fon isimlerini banada gönderirmisiniz.

5. Niye herkes özel mesajla istiyor. Buraya yazılmasında ne sakınca var? Günah mı?
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

daha çok memurlara veya memur kafası olanlara yönelik tavsiyeler olmuş. dediği şeylerin birçoğu yapılabilir yerinde ve kararınca olduktan sonra, hatta getiriside çok olur. Aslolan gereksiz tüketim için borçlanmamak vede spekülatif yatırım araçlarına yüksek kaldıraçlar ile girmemek. Maalesef taksitle ev almakta biraz buna giriyor.

birde ticarette başarılı olmuş, girişimci biri tavsiyelerini versin birçoğu 180 derece tersi çıkar heralde.

Ekleme yapalim, fon yonetim giderleri vardir, fon bozdurma suresi de vardi diye hatirliyorum..
    Elbette yatirim yapilan yerlerde odeme alinamaz ise fon fiyati inanilmaz bi sekilde dusebiliyor ama nedense iyi bir durum oldugunda bu fona dogrudan yansimiyor daha makul yansiyor hehe...

Gene de karar sizin.. stopaj in yuzde 10 olmasi bunlari cazip kiliyor elbette....

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Çalıştığımız yerden gelen soruya cevap verelim

Bu fonlarda stopaj 1 gun icin bile % 10.
    Bu fonlarda 100 bin liaraya kadar mevduat garantisi vb. bir durum söz konusu değil. Fonun yatırım yaptığı sermaye piyasası aracı değer yitirirse fonun değeri düşer ve bunu fon değerine yansıtır.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

8. bir de fon yönetim gideri adı altında yılda %2-3 gibi bir oran kesiliyor...

fon kar da etse zarar da etse bu oran kesiliyor. bir fon yöneticisi enflasyonun altında getiri sağlamışsa bu yöneticiye yol verilmesi gerekir, ama müşterinin kaybetmesi bankanın kazanması anlamına geldiği için böyle bir uygulama doğal olarak yok.

fonda ve mevduatta stopaj uygulaması da bizimki gibi yüksek enflasyonlu ülkelerde büyük bir adaletsizlik yaratıyor. verginin brüt faizden değil enflasyondan arındırılmış faizden alınması gerekir...

bu dolandırıcılıkları görüp illallah edip bütün parayı altına çevirip gömelim desek, altının fiyatını amerika belirliyor ve altın fiyatını baskılıyor. yoksa herkes basılan kağıtları bırakıp altın alıp keyfine bakardı...

Sayfa 930/997 İlkİlk ... 430830880920928929930931932940980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •