Sayfa 110/122 İlkİlk ... 1060100108109110111112120 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. Gümüş grafik uzun vadeli bakışla

2. ons altın ve gümüş enflasyonla birlikte rampalara alındı...roketleme gelen verilerle olacaktır...borsalar bana göre kötüyü fiyatladılar.özellikle bankacılık hisselerine bakınca neredeyse 1/4 , 1/5 değerler yerlerde sürünüyor.gümüş yılın yıldızı olacak mı bakalım..

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tamam madem hayali senaryolardan konuşuyoruz bir tane de ben yazayım.Elektrikli araçlar dünyasında gümüş kullanımı son on yılda 5 milyon onstan 40 milyon onsa çıktı ama hala asıl elektirikli araç kullanımı başlamadı bile.Diyelim devasa bir endüstriyel gümüş kullanımı devri geldi ve gümüş lazım oldu bu gizli gizli fiziki gümüş stoklayan redditçiler falan kuzu kuzu devletin verdiği gümüş fiyatından gümüşlerini teslim mi ederler yoksa kokain piyasası gibi devasa bir gümüş karaborsası mı olur.Büyük türk düşünürü sedat pekerin dediği gibi insanın olduğu yerde pislik vardır.O işler kolay değil o resertçilerin içinden bile karaborsa gümüş piyasasını elinde tutmak için ihanet edenler çıkacaktır.Kokain de yasak ama baya baya her yerde bulunuyor satılıyor alınıyor di mi.
    ş
    Redditcileri saf kucuk yatirimci gormek naifliktir.
    Bu elektrikli arac isini abartmayin..fiyatlar asiri yukari giderse kimse elektrikli arac alamaz..simple present tense..talep yoksa fiziki takepde olmaz vs. Birde savas ihtimali mevcut 2021 son ceyrek yogunlasalim.

4. Kuyumcular sinirlenmis..
    Senin reset ne kadar amele bir yorumsa bu da o kadar amele yorum..

Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    Redditcileri saf kucuk yatirimci gormek naifliktir.
    Bu elektrikli arac isini abartmayin..fiyatlar asiri yukari giderse kimse elektrikli arac alamaz..simple present tense..talep yoksa fiziki takepde olmaz vs. Birde savas ihtimali mevcut 2021 son ceyrek yogunlasalim.
    Orda genel bir yanılgı var.Bu elektronik malzemelerde veya bir arabada kullanılan gümüş miktarı minimal,yekunde gümüş talebi yaratsa bile tek tek araba veya bir elektronik aracın fiyatını çok değiştirmez.Yani atıyorum gümüş fiyatı beş katına çıksa bile arabanın total fiyatında belki yüzde bir bile artıracağını sanmam.Bu söylem de bana ait değil sanayiye vakıf olan birinin açıklamasından alıntı,ben rakamlara tam vakıf değilim ama işin mantığı bu şekilde .

Yani misal pastanın üzerine ışıltılı toz şeker serpiliyor misal,o şekerin fiyatı on katına çıksa bile pastanın fiyatı çok etkilenmez gibi.

Ha savaş senaryosu için de bol bol altın alıyorum zaten.

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben de bundan şüphelendiğim için Mart Ayı'ndan itibaren borsa yapmaya başladım yerli/yabancı.

Normalde borsa ile hiç işim olmazdı aslında. Kripto/Altın/Dolar faizi üçgeninde takılıp dururdum. Dolar faizleri 2% altına inince tepem attı.
    https://www.youtube.com/watch?v=b6CJO2WSiYw

Peter Schiff güzel anlatmış son videosunda. Özetle diyor ki, ev fiyatları arttığı için ev üreticileri çok mutlu ama evleri alacak olanlar faizler yerin dibinde olmasına rağmen bunun tam zıttı grafik çiziyor. Bu kadar borcun içine girmeye hiç niyetleri yok diyor.

Grafik şu, zerohedge'de vardı makalesi geçen gün:

İnsan neden ürettiği malı satamayacağını bile bile mutlu olur? Aynı senaryoyu hisse/borsaya uygulamak da mümkün bence. Hayati önemi olmayan ürünler hariç fiyatların artması bu ürünler dışındaki ürünleri üreten firmalara yaramaz.

Örnek olsun diye veriyorum, ekran kartı, işlemci üreten bir şirketin hissesine sahip olsanız (ki benim portföyümde bundan var, AMD efendim), normal şartlarda fiyatı 500 dolar olan kartın fiyatının 1000 dolara çıkmasına sevinir misiniz yoksa panikler misiniz? Bence bu tarz şirketlerde fiyat artışı inanılmaz kötü senaryoları tetikler.

Öbür yandan tuvalet kağıdı istediği kadar artabilir. Seve seve alacak insanlar. Bu tarz ürünleri üreten şirketler ise paraya para demezler.

ytd

Sayfa 110/122 İlkİlk ... 1060100108109110111112120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •