Sayfa 70/122 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon
Arama sonucu : 975 madde; 553 - 560 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. Gümüş belki 1000$ olmaz ama kesin 3 sene içinde en az 50$ olur. bereket versin. Dolar bazında bu getriyi en kral yatırımda elde edemezsin,

bu arada önceki sayfada paylaştığım Yaren Gümüş isimli İzmir deki toptancı rafineriden aldığı fiyatın üstüne satın aldığınız adede göre %3 kar koyarak satıyor. bu sebeple oradan direk telefonla arayarak havale ile en ucuza alabilirsiniz. satmak isteyenin gümüşünü de ambalajı bozulmamışsa rafineriden kendi aldığı fiyattan sizden geri satın alıyor.

internetten gümüş almayın. ya direk İstanbul Kapalı Çarşıya yürüyerek gidip İAR beya Nadir den kendi mağazasından direk alın, ya da YAREN GÜMÜŞ ten telefonla havale yaparak alın.

her türk bireyinin kasasında en az 10 kilo gümüşü olmalı. Altın vs Gümüş sigortadır. kasanızda hem altın olsun hem külçe gümüş olmalı.

Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Benim buradan anladığım 147 milyon ons gümüşün mart ayı sonunda fiziki olarak talep edilmesi durumunda short squze denilen olay gerçekleşecek buda yaklaşık hesapladığıma göre 4 milyar dolar gibi bir rakam bu kadar fiziksel talep bir ülkenin merkez bankası için küçük bir rakam bu reddit ve destekçileri için büyük mü gerçekleştirebilir mi bilmiyorum. 25 milyon kişinin 1 kg gümüş alması ile oluyor.

Yazdıkları doğru gibime geliyor ama bir ayda 147 milyon ons fiziki alımın yapılması zor. şuan abd deki çoğu üretici de satış yok yada çok marj koyuyor. Yüksek marj ödeyerek ciddi alım yapacak bu marjlara katlanacak yatırımcıya ihtiyaç var büyük yatırımcı ve fonlar bu işe girmez küçükler bu işe girer ama sayının milyon olması lazım o kadar yatırımcı bulurlar mı bilmiyorum. Öncekinde bir sort karşıtı büyük yatırımcı bulmuşlardı game stop u taşıdılar şimdi oda zor. Ama alır satmazlarsa ve kamuoyu yaratırlarsa büyük etki olur. Ama ihtimali düşük. Anlayan birisi varsa yorumlarsa iyi olur. bu benim şahsi görüşüm.

2. Barış Özcan - Geleceğin Tarihi

3:50 dakida da Gümüş rezervlerinin 2029 da biteceğini söylüyor.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ne kadar GUMUS rezervi kaldı sorusuna farklı cevaplar var. NOT: Gumuste ALTIN ve PLATIN gıbı gerı donusum yoktur. Kullanılan gıder bır daha gerı gelmez!

ASIL SORU SU OLMALI. BU KADAR KARSILIKSIZ PARA BASILIRKEN KAYNAGI SINIRLI OLAN ve ILACTAN ELEKTRIKLI ARABAYA GUNES ENERJISINE KADAR, hatta CORONA ASISININ URETIMINE KADAR LAZIM OLAN GUMUS HANGI FIYATTA OLUR?

1) The US Geological Survey (USGS) has publicly stated that the world’s silver supply will be depleted by 2025. This will make silver the first widely used industrial commodity to have its in-ground supply exhausted.

2) Probably about the year 2030 World silver extraction will peak and the uses of new silver in technology will have to diminish. Recycling of silver in technological devices will become more important than it now is regarded.

http://www.roperld.com/science/PreciousMetals.pdf

3) BBC - Silver: The harsh realities behind diminshing supplies. Cerro Rico is emblematic of a wider malaise. Global reserves of silver are diminishing rapidly, and supplies could run out as soon as 2029. That is, if we consume silver at the rate we are today and no new deposits are found, according to Mansoor Barati, a metals production and refinery expert at the University of Toronto.

https://www.bbc.com/future/article/2...-silver-bullet

3. Aynı şeyi düşünüyorum birde bu fiziksel gümüş alışı fiyatı hesaptan alışa göre bir kaç kat fazla etkileyeceğini düşündüğümden yükselişe katkım olsun diye bundan sonraki alışları fiziksel olarak yapıcam. Lazım olursa satacaklarım hesapta duruyor. Martta belki redditcilere katkısı olur diye biraz daha alım yapabilirim. Ytd.

4. Ben ailemdeki akrabalarımdaki komşularımdaki herkese şiddetle kişi başına en az 10 kilo Gümüşü satın alıp satmamak üzere kasalarına kitlemelerini önerdim. Evladınıza miras bırakmak için hatta çocuk başına 10 kilo gümüşü ayır miras bırak. İleride 5 sene 10 sene sonra 20 sene sonra Gümüş varlığı kıt olunca malı ortaya çıkarır fahiş fiyattan satarsın. Şimdi fiziki külçe olarak al unut gitsin.

Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Aynı şeyi düşünüyorum birde bu fiziksel gümüş alışı fiyatı hesaptan alışa göre bir kaç kat fazla etkileyeceğini düşündüğümden yükselişe katkım olsun diye bundan sonraki alışları fiziksel olarak yapıcam. Lazım olursa satacaklarım hesapta duruyor. Martta belki redditcilere katkısı olur diye biraz daha alım yapabilirim. Ytd.

5. ABD de gümüş satan bir çok yer fizikiyi bitirmiş çoğu geç gönderi yapılacağı uyarısı veriyor. Dünyanın başka yerlerinde o kadar etki yaratmamış youtube bakıldığında çok fazla ingilizce gümüş videosu var son 1 kaç haftada çekilmiş. Diğer dillerde de arattırdım yok. Belki bu adamlar bir kaç ülkeyide arkalarından süreklese çin gibi hindistan gibi amaçladıkları şeye hızlı ulaşırlar. Bir Türkiyede gümüş dikkat çekmiş durumda. Çin singapur honkong almanya japonyada hiç bir etki yaratamamışlar. Comexten martta 147 milyon çekilmesi sağlayamalarda 50 milyon onz çektirirler. Belki fiyatı 30 dolar üzerine atmayı başarırlarsa sosyal medyada duyulur ama buda en erken mart sonunda olur izleyip göreceğiz. Dikkat çekerse mayıs daki kontratlarda yapabilirler. Birde şu dikkatimi çaekti japonyada gümüş ve altın satan magazalarda bit coin ilede alabiliyorsunuz çok ilginç geldi bana alt yapıları var demekki.

7. fiziki gümüş biriktirmeyi ihmal etmeyin. gümüş ileride bulunamayacak bir metal olacak. kaynağı giderek azalacak.

istanbulda iseniz yürüyerek kapalıçarşı ya gidin NADİD veya İAR ın kendi dükkanından elden satın alın.

izmirdeki YAREN GÜMÜŞ toptan fiyatına anında havale yaparak Türkiye nin her yerine 1 saat içinde gönderiyor. Tavsiye ederim. Boşuna N11 den alıp oraya komisyon vermeyin. direk kendisinden satın alın. aracıya komisyon ödemeyin.

fiziki gümüşü olanın 10 sene sonra satacağı fiyat inanılmaz yüksek rakamlar olacak. her ay düzenli alın biriktirin. koparsa 30$ ın altını bir daha asla görmeyeceğini düşünüyorum.

https://www.dunya.com/emtia/2021de-a...-haberi-605037

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Gümüş belki 1000$ olmaz ama kesin 3 sene içinde en az 50$ olur. bereket versin. Dolar bazında bu getriyi en kral yatırımda elde edemezsin,

bu arada önceki sayfada paylaştığım Yaren Gümüş isimli İzmir deki toptancı rafineriden aldığı fiyatın üstüne satın aldığınız adede göre %3 kar koyarak satıyor. bu sebeple oradan direk telefonla arayarak havale ile en ucuza alabilirsiniz. satmak isteyenin gümüşünü de ambalajı bozulmamışsa rafineriden kendi aldığı fiyattan sizden geri satın alıyor.

internetten gümüş almayın. ya direk İstanbul Kapalı Çarşıya yürüyerek gidip İAR beya Nadir den kendi mağazasından direk alın, ya da YAREN GÜMÜŞ ten telefonla havale yaparak alın.

her türk bireyinin kasasında en az 10 kilo gümüşü olmalı. Altın vs Gümüş sigortadır. kasanızda hem altın olsun hem külçe gümüş olmalı.

8. https://goldsilver.com/blog/silver-i...-the-opposite/
    Gümüş hakkında uzun vadeli bilgiler var.
    Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Sayfa 70/122 İlkİlk ... 2060686970717280120 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •