Sayfa 104/138 İlkİlk ... 45494102103104105106114 ... SonSon
Arama sonucu : 1104 madde; 825 - 832 arası.

Konu: DESA - Desa Deri

1. Arkadaşlar günlük takas atabilir misiniz?

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Takasda City yabancı 0'dan 15 bine , bugün de 31.500 lota yükselmiş..

3. Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

City yabancı 70 bin lotu geçti...

5. DESA; 14 Yıl önceki tarihi zirvesini 2 ay önce kırmış ve 2 aydır üzerinde kalmış, yurt içi ve yurt dışı satışlarını artıran, borçlarını azaltan, esas faaliyet karını yükselen, EBİTTA sı artan, şirket sahibi tarafından toplanan ve hiç satılmayan, 2019 yılında C grubundan B grubuna geçen ve son 1-1.5 aydır yabancı yatırımcılar tarafından toplanan bir hisse olduğu halde niçin bu seviyelerde kaldığını anlayamıyorum. İnsanlar hiçbir beklentisi olmayan spekülatif kağıtları alıp çok yüksek primler yaptırıyorlar temel analize bakmıyorlar , sonrada kağıda bastıklarında ah vah ediyorlar. Borsada böyle işlem yapanlar kaybetmeye mahkumdur. Borsa endeksimiz gerçekten dolar bazında 1.7-1.8 sent gibi düşük seviyelerden dönüş çabasında olduğu görünüyor(10 yıl içinde 3 kez 5 sent seviyelerini gördü). Uzun vadeli düşünen ve en az 2-3 yıl beklemeyi göze alan küçük yatırımcıların temeli sağlam hisselerden portföy yapmasının kazançlı olacağını düşünüyorum. Bu yazdıklarım 28 yıldır borsa ile ilgilenen bir küçük yatırımcı olarak yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by myy Yazıyı Oku
    DESA; 14 Yıl önceki tarihi zirvesini 2 ay önce kırmış ve 2 aydır üzerinde kalmış, yurt içi ve yurt dışı satışlarını artıran, borçlarını azaltan, esas faaliyet karını yükselen, EBİTTA sı artan, şirket sahibi tarafından toplanan ve hiç satılmayan, 2019 yılında C grubundan B grubuna geçen ve son 1-1.5 aydır yabancı yatırımcılar tarafından toplanan bir hisse olduğu halde niçin bu seviyelerde kaldığını anlayamıyorum. İnsanlar hiçbir beklentisi olmayan spekülatif kağıtları alıp çok yüksek primler yaptırıyorlar temel analize bakmıyorlar , sonrada kağıda bastıklarında ah vah ediyorlar. Borsada böyle işlem yapanlar kaybetmeye mahkumdur. Borsa endeksimiz gerçekten dolar bazında 1.7-1.8 sent gibi düşük seviyelerden dönüş çabasında olduğu görünüyor(10 yıl içinde 3 kez 5 sent seviyelerini gördü). Uzun vadeli düşünen ve en az 2-3 yıl beklemeyi göze alan küçük yatırımcıların temeli sağlam hisselerden portföy yapmasının kazançlı olacağını düşünüyorum. Bu yazdıklarım 28 yıldır borsa ile ilgilenen bir küçük yatırımcı olarak yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.
    Aynen sayın myy. Bol kazançlar...

Redmi Note 6 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Benim yaratılışımda bir fevkaladelik varsa o da Türk olarak dünyaya gelmemdir."
    Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

7. Arkadaşlar hayırlı pazarlar sn myy nin yorumuna sonuna kadar katılmakla beraber ky olarak zayıf noktamız spekülatif kağıtlara atlamak hissenin çıkış sebebini bilmeden ve düştükten sonra daha şu rakamdaydı hisse bedava bir hissenin neye göre pahalı veya neye göre ucuz olduğunu bilmeden atlamak neyse huylu huyundan vazgeçmez hatalı heberin etkisini atlattığımızı ve bu hafta güzel performans sergiliceğimizi düşünüyorum borsada teknik ve temel kesinlikle önemlidir fakat algı yabana atılcak bir durum değildir manipülasyon hisseler hariç son iki ayın prim şampiyonu desadır kesinlikle yatırım tasfiyesi değildir kendi şahsi fikrimdir iyi bir hafta geçirme dileğiyle

8.  Alıntı Originally Posted by myy Yazıyı Oku
    DESA; 14 Yıl önceki tarihi zirvesini 2 ay önce kırmış ve 2 aydır üzerinde kalmış, yurt içi ve yurt dışı satışlarını artıran, borçlarını azaltan, esas faaliyet karını yükselen, EBİTTA sı artan, şirket sahibi tarafından toplanan ve hiç satılmayan, 2019 yılında C grubundan B grubuna geçen ve son 1-1.5 aydır yabancı yatırımcılar tarafından toplanan bir hisse olduğu halde niçin bu seviyelerde kaldığını anlayamıyorum.
    Sn. myy
    Şahsi düşünceme göre;

6 Aralık yabancı takası 1,94
    18 Ocak yabancı takası 8,30

6 Aralık kapanış : 1,79
    18 Ocak kapanış : 1,85

Yabancının maliyet aralığı ortada.
    Maliyet yükselmesin diye hissenin yükselmemesini istiyorlar.
    Artık bu aralıkta alınacak mal kalmayınca bir sonraki level'a geçecekler.

Muhtemelen 15 Şubat Vergi dairesine sunulan kar/zarar açıklanır.
    Şubat sonu, mart başı gibi de net kar/zarar rakamı açıklanır.

En fazla 2 hafta daha top çevirebilirler, ondan sonra bilanço beklentisi satın alınmaya başlanacak...
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Sayfa 104/138 İlkİlk ... 45494102103104105106114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •