Sayfa 109/138 İlkİlk ... 95999107108109110111119 ... SonSon
Arama sonucu : 1104 madde; 865 - 872 arası.

Konu: DESA - Desa Deri

1.  Alıntı Originally Posted by Harun3419 Yazıyı Oku
    Hayırlı Cuma’lar arkadaÅŸlar hissemiz 3/5 günlük hareketi sindirmeye çalışıyor ama bir acelesi var gibi borsada hiçbir zaman ihtiyacınız olan parayla yatırım yapmamak lazım yoksa sonu hüsran olabilir nedeni zarardayken sizin saÄŸlıklı düşünmenizi kısıtlar ve hata üstüne hataya sürükler borsa sabır iÅŸidir ( doÄŸru hissede) 5 liranızın 50 olacağı gibi 50 liranızın 5 lira olacağı unutulmamıdır siz siz olun herzaman maliyet sıfırlaması yapmayı düşünün borsada imkanlar bitmez bakın desaya 10/15 sene yerinde saydı ÅŸirketin atak ve verimliliÄŸi sayesinde ilgi odağı oldu kimse 1 liraya aldığı hisseyi uzun süre bekletemez ama maliyet sıfırlaması sonrası daha rahat ve huzurlu bekleyebilir ÅŸahsi düşüncem olup yatırım tasfiyesi deÄŸildir. Hissemize gelince sert hareketler yakın olabilir izleyip göreceÄŸiz YTD

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Harun hocama aynen katılıyorum... bizim yatırımcı kafası hisseyi alayım hemen prim yapsın... düşünce de neden düşüyor deyip tedirgin oluyor... benim anlamadığım temeli sağlam karlılığı yüksek olan hisseler illaki ederlerini bulacaktır... esas yatırımcı olmak sabretmektir...

Bir arsa aldığınız zaman 30 a aldım hemen 40 olsun diyormusunuz... yeri geliyor umrunuzda bile olmuyor... ama hissede olsanız hergün bakıp diğerleri gidiyor bu neden gitmiyor gibi düşünceler oluyor... gitmediğinde sıkılıp satıyor... gittiği zamanda neden sattım diyorsunuz... ilk önce kafanızda şunu çözün... ben yatırımcımıyım... tradeci mi... ondan sonra karar verin...

3. Arkadaşım hepimiz aynı gemideyiz yanlız takaslar ve alış/satış kademeleri yanıltıcı olabilir onlara şahsım fazla takılmıyorum (önemli değil demiyorum) başımdan geçen bir olayı anlatım Fenerbahçe hissesi alışta ilk beş kademede 3/5 milyon alış bu aşağı gelmez dedim ve alış yaptım aktiften sonrası tek tuşla bütün kademeler boşaltıldı ve akabinde 3/5 ay kendine gelemedi neyse konumuz bu değil bir hissenin temeli ve geleceği ışık yaktıysa ederini bulur şimdi bazı forumlarda desa için ne kötü yorumlar yapılıyor çünkü dediğiniz gibi alım ve hemen kazanım yok böyle bir dünya ama kötü olan hisse hergeçen gün yeni zirvede kapatıyor ve zirvesinden% 12 asağıda ve yeni zirveleri kırıp geçecektir yatırım yaptığımız hissemize herşeyden önce inanalım hepberaber kazanmak dileğiyle YTD

4. Cuma günü Yabancı takası %9.41 e düştü ancak yatırım finansman perşembe günü 44 bin, cuma günü 13 bin lot aldığı için pazartesi ve salı günü takas yükselir. Hedef büyük sıkıntı yok. 15 şubatta vergi dairesi bilançosunu bekliyoruz. 1 martta da konsolide olmayan bilanço gelecek. Esas merak ettiğim ise 2019 yılını belirleyecek olan 3 aylık bilanço. Sağlıklı kalın (YTD)

5. Yabancı alışı olarak görünen alışlar bıyıklı, yani yerli oyuncular .Yabancı ne yapsın böyle hisseleri ? Hem yabancı alış yaptı mı milyonlarca lira ile dalar hisseye. Böyle sığ hisselere girmez. Hele fonlar hiç girmez. 10 bin-15 bin dolar- euro ile alış yapan yabancı be gördüm ne duydum. Adamın vakit harcamasına değmez. Kendimizi kandırmayalım. . Rüzgar şu an DESA'nın lehine esiyor . 2,50 üstündeki kapanışlar yaparsa hissenin önü açık dedi bir arkadaşım. Iyi haftasonları dilerim.

Alıntı Originally Posted by fatihrustu Yazıyı Oku
    Yabancı alışı olarak görünen alışlar bıyıklı, yani yerli oyuncular .Yabancı ne yapsın böyle hisseleri ? Hem yabancı alış yaptı mı milyonlarca lira ile dalar hisseye. Böyle sığ hisselere girmez. Hele fonlar hiç girmez. 10 bin-15 bin dolar- euro ile alış yapan yabancı be gördüm ne duydum. Adamın vakit harcamasına değmez. Kendimizi kandırmayalım. . Rüzgar şu an DESA'nın lehine esiyor . 2,50 üstündeki kapanışlar yaparsa hissenin önü açık dedi bir arkadaşım. Iyi haftasonları dilerim.
    Bu yazıyı yazma ihtiyacınızı anlayabilmiş değilim..açıklarsanız sevinirim..

7.  Alıntı Originally Posted by pandacijyl Yazıyı Oku
    Bu yazıyı yazma ihtiyacınızı anlayabilmiş değilim..açıklarsanız sevinirim..
    Mesajım gayet net. 10 bin lot , 20 bin lot yabancı alışı oldu, yabancı takası şu kadar arttı vs yazılar var. Kırıcı olmak veya küçümsemek adına yazmadım yorumumu. Sadece yabancı takasları artıyor diye yanlış yorumlayıp etkilenenler olabilir düşüncesiyle , bu alımların bıyıklı yabancı alımları olduğunu ve çok ta önemli olmadığını vurgulamak istedim. Hisseyi kötülemiyorum. Siz niye sorma ihtiyacı duydunuz ve bir şeyden mi rahatsız oldunuz lütfen siz de bir açıklama zahmetinde bulunursanız sevinirim .
    Hissenin fiyat seyri , şirketin yeniden yapılanması, ciro artışı , yabancı firma ile ortak yatırım planı vs kısaca teknik - temel her şey olumlu gidiyor. Ama yabancı böyle alım yapmaz . Yerli yatırımcı olduğunu iddia ediyorum . Hisseyi götüren grup bu çok büyük ihtimalle.

8. Arkadaşlar her yoruma ihtiyacımız var art niyet olmadığı sürece Saygı duyucaz su akar yolunu bulur bugün desa bana göre ucuz dur yarın bilançosunu beğenmem şirketi gidişatı hoşuma gitmez 1 lira pahalıdır yabancı alıyor diye almadık ne bıyıklı nede yabancı KEDİDİR O KEDİ YTD

Sayfa 109/138 İlkİlk ... 95999107108109110111119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •