Sayfa 94/138 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon
Arama sonucu : 1104 madde; 745 - 752 arası.

Konu: DESA - Desa Deri

1. Verimlilik odaklı çalışma prensiplerimiz doğrultusunda, Prime Mall İskenderun Avm, Numune Mah. Eyüp Sultan Cad. N 1 Zemin Kat Mağaza N27 İskenderun / Hatay adresinde Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Prime Mall İskenderun Avm Desa şubesi ünvanlı mağazamızın kasım ayı sonu itibari ile kapatılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Gönderim Tarihi

30.11.2018 18:24:53
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

2. Verimlilik çalışması kapsamında daha önce kapatılan mağazalar;

Ekim Ayında;

Desa Deri, Gaziantep Forum Avm Desa şubesini kapatma kararı aldı
    Desa Deri, Ankara Panora Avm Desa şubesini kapatma kararı aldı
    Desa Deri, Kuşadası Avm Desa Seri Sonu şubesini kapatma kararı aldı
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

3. Desa Deri döviz kuru yüksek olan AVM'lerden çıkıyor!
    3 Ekim 2018, Çarşamba / 08:31

Döviz kuru yüksek olan alışveriş merkezlerinden çıkma kararı alan Desa Deri ilk olarak Ankara Panora ve Antep Forum mağazalarını kapattı.

Desa Deri döviz kuru yüksek olan alışveriş merkezlerinden çıkıyor. İlk olarak Ankara Panora ve Antep Forum mağazalarını kapattı. Desa Yönetim Kurulu Başkanı Melih Çelet yaptığı açıklamada, "Bugünün şartları sadece Ankara ve Antep'teki mağazalar için değil, birçok lokasyonda... Bugün gelir gider dengesini kaybettiğimiz noktalarda tabi ki bu şekilde hareket etmeye devam edeceğiz. Son derece hızlı büyüyoruz. Perakendeden kaçmıyoruz." diye konuştu.

Mağaza kapanmalarına ilişkin olarak ise Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Melih Çelet, “Ankara Panora AVM’sindeki Desa Mağazası’nda yer olayı olarak üst kattayız. Uzun zamandır oradayız. Giderimizi gelirimiz karşılamıyor diye ifade etmiştik. Biz de üç ay öncesinden haber vererek bu ay sonu Desa Mağazası’nı kapattık.†dedi.

DAHA ILIMLI YAKLAŞIRSA GÜZEL OLUR

Yatırımcıların daha ılımlı olması gerektiğini dile getiren Çelet, “Türkiye için beni düşündüren konu herkes lütfen mevcut konjektürü durumu düşünerek, daha ılımlı yaklaşırlarsa güzel olur. “diye konuştu.

AÇTIĞIMIZ MAĞAZA KAPATTIĞIMIZDAN DAHA FAZLA

Dün Antep Forum mağazasını kapattığını da söyleyen Çelet, “Bütün donanım ve birikimimizle piyasada olmak istiyoruz. Bazı şeyler Türkiye’de yüksek bir maliyete doğru gidiyor. Tüketiciye yansıtma gibi bir imkanımız yok. Şu anda açtığımız mağaza kapattığımız mağazalardan daha fazla. Neden biliyor musuz? Yeni açılan mağazalarda sözleşmeleri bugünün Türkiye şartlarında yapıyoruz. Yani kira ciro oranlarına bire nispetle ters kep koyarak kazan kazan mantığıyla gidiyoruz. Hala ‘döviz borcum var’ deyip de günlük kurdan maliyet hesaplarsa… 4 ay içinde benim kiram yüzde 70 artarsa bunu hiçbir perakende firması kaldıramaz.†diye konuştu

4. 2018/9 Bilançosunda

Mağaza Kira Bedelleri : 29.400.000.-TL

Yani yaklaşık ayda 3.270.000.-TL kira ödeniyor.

Bu kiralar da döviz ile ödeniyor.

Zarar yazan her mağazadan vazgeçmek, kapatmak bilançoya pozitif etki sağlayacaktır...

5. Sayın SUR kardeş, çok güzel tespitler yapmışsınız, sizi tebrik ediyorum. Bu hisse er geç büyük yatırımcılar tarafından fark edilecek ve 2019 un flaş hissesi olabileceğini düşünüyorum.2019 ocak ayında HALKA AÇIK KISMIN PİYASA DEĞERİ 10 MİLYON üzerine çıktığı için B gurubu olarak işlem görecektir. O zaman kredili işlem de yapılabileceği için işlem hacmi de artacaktır. Ayrıca şirket sahibi de hisseyi sürekli olarak hiç satmadan toplamaktadır.

6. Teşekkürler Sn.myy

Evet temmuz-ocak arasındaki ortalama değer baz alınacak.
    Cuma günü itibarı ile fiili dolaşımdaki payın piyasa değeri 10 milyonu aştı. Yaptığım hesaba göre de kalan is günlerinde 1,15 altinda bir ortalama oluşmaz ise 2 Ocak itibarı ile C grubundan B grubuna geçecek.

Ortada hepi topu alınabilecek yalnızca 10 milyon TL'lik hisse var.

Bu da demek oluyor ki şirketin finansal performansı hisseye çok daha hızlı ve kolay yansiyabilir.

Kâr ini alanlar çıksın. Desa için 2019 yılı 2018'den çok daha güzel geçecektir...

7. Tavanda kaç lot var ,görebilen var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by kurtonder Yazıyı Oku
    Tavanda kaç lot var ,görebilen var mı?
    150000 cıvarı
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 94/138 İlkİlk ... 44849293949596104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •