Special Days Image
Sayfa 115/138 İlkİlk ... 1565105113114115116117125 ... SonSon
Arama sonucu : 1104 madde; 913 - 920 arası.

Konu: DESA - Desa Deri

3. https://www.borsagundem.com/foto-hab...atti/1396788/4

DESA CFO Ayhan Diribaş: Biz daha çok EBİTDA tarafına bakmaya çalışıyoruz. Desa’nın EBİTDA’sı bir önceki seneye göre yüzde 106 büyüdü ve yaklaşık 41 milyon TL seviyelerine geldi. Biliyorsunuz karı etkileyen en önemli unsur finansman giderleri. Bu finansman giderleri içinde de kur farkları. Ne yazık ki kur farkları efektif olduğu için karı daha düşük yansıtmamıza sebep oldu. Ama EBİTDA’ya baktığımızda artış var. Bakın bizim gibi perakende işletmelerinin EBİTDA çarpanlarına bakıldığında şirketin değerinin belki 10 çarpanla 500 milyon seviyelerinde gelirken ne yazık ki borsada bu kıymeti göremiyoruz.

Bir CFO olarak Desa’nın mali yapısını en iyi bilenlerdenim. Kesinlikle hissemizin fiyatı çok çok yukarılarda olmalı. Hisse fiyatı şu anda 2 seviyelerine yakın ama, bunun 4 veya 5’le çarpılması gerektiğini düşünüyorum.

DESA CFO nun dünkü roportajı

Forumdaki bir arkadaşın blog yazısından alınıp tarafımca hisse başlıklarında paylaşılmıştır.. Kendisinin eline sağlık.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Bugün genel kurul yapan şirketler :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Forumdaki bir arkadaşın blog yazısından alıntılanarak hisse başlıklarında tarafımca paylaşılmıştır.. Kendisinin eline sağlık. ( 29.03.2019 tarihli Son güncelleme )

Sayfa 115/138 İlkİlk ... 1565105113114115116117125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •