Sayfa 185/247 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235 ... SonSon
Arama sonucu : 1974 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: DENCM - Denizli Cam

1. Şimdi nasıl faydalanacağız bu bedelliden bilen daha önceden katılan aydınlatsın

HUAWEI KII-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 11.50'den bölündüğünü kabul edersek

bölünmüş fiyatı 5.20 tl yapar..

en kötü 1.5'da bedelsiz vermesi şık olurdu..

iş bankası gurubuna hiç yakışmadı..

sırf vatandaşı düdüklemek için yapılmış bir iş gibi..

tabi bence.

3. Ortaklarımızın Bugünkü Asil duruşlarından dolayı tebrik ederim.Helal olsun.Kimse panik olmadı.

4. Sayin colombo panik yapacak bir şey yok çünkü hissedarlar bu hisse de inatçı kolay kolay zararına mal satmazlar ,,,,DENİZLİ CAM ,, AŞK tir ,,, yatırım tavsiye değildir,,

SM-A730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by asbuzu Yazıyı Oku
    Sayin colombo panik yapacak bir şey yok çünkü hissedarlar bu hisse de inatçı kolay kolay zararına mal satmazlar ,,,,DENİZLİ CAM ,, AŞK tir ,,, yatırım tavsiye değildir,,

Bende de biraz var ama iş yatırıma baktığımda 1999'da bir kez temettü vermiş. 1997-1999-2002'de bedelsiz bölünmüş, 2000'de bedelli ve bedelsiz birlikte yapmış.
    İş bankası iştiraki ama pek yatırımcı dostu gibi değil. O yüzden çok almadım.
    Yanlış anlamayın ama aşk bunun neresinde ???

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Aşk sabir ister beklerseniz aşkın karşılığını elbette bir gün alırsınız,, yatırım tavsiyesi değildir,,

7. Sayın Ortaklarım,
    Abdullah bey’in yerinde olsam
    YTTK ile azınlık pay sahiplerine hem halka açık anonim şirketlerde hem de kapalı tip anonim şirketlerde, şirketin haklı sebeple feshini talep etme hakkı vermiştir. Bu hak ETTK'da karşılığı olmayan yeni bir düzenlemedir. İlgili düzenlemeye göre, haklı sebeplerin varlığı halinde, azınlık pay sahipleri, şirketin merkezinin bulunduğu yerdeki asliye ticaret mahkemesinden şirketin feshine karar verilmesini talep edebileceklerdir. Haklı sebep kavramı YTTK'da tanımlanmamış; ancak azınlık hakları ile bireysel hakların devamlı ihlali, özellikle bilgi alma ve inceleme hakkının ihlali "haklı sebep" sayılmıştır. İleri sürülen sebeplerin haklı olup olmadığına karar verecek olan mahkemedir .

YTTK'da ETTK'dan farklı olarak, azınlık pay sahiplerine özel denetim isteme hakkı vermiştir. İlgili düzenlemeye göre, genel kurul pay sahipleri tarafından yapılan özel denetim talebini reddederse, azınlık pay sahipleri üç ay içinde şirket merkezinin bulunduğu yer asliye ticaret mahkemesinden özel denetçi atanmasını isteyebilir. Başka bir deyişle, pay sahibi özel denetim talebinde bulunmuş, ancak talep genel kurul tarafından reddedilmişse, sadece azınlık pay sahipleri mahkemeden özel denetçi tayin etmesini isteyebilir.
    Yukarıda açıklanan yeniliklerin yanında, ETTK'da yer alan ve aynı zamanda YTTK ile de korunan birtakım azınlık hakları da bulunmaktadır. Bunlardan biri, genel kurulu olağanüstü toplantıya davet etme ve gündeme madde ekletme hakkıdır. Azınlık pay sahipleri, yönetim kurulundan, geciktirici sebepleri ve gündemi belirterek, genel kurulu toplantıya çağırmasını veya genel kurul zaten toplanacak ise, karara bağlanmasını istedikleri konuları gündeme koymasını yazılı olarak isteyebilirler.

8. Daha yazamadığım Yeni Türk ticaret kanununda Azınlıklara tanınmış haklar var.Adam beyefendi bir yatırımcı spekülatör manipülatör değil bu şirkete gönül vermiş sade bir yatırımcı.Bu imkanlar bende olsa inanın bu adamlara elimden gelen ne varsa yapardım.Bazen de diyorumki Allah dağına göre kar verirmiş.

Sayfa 185/247 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •