Sayfa 105/140 İlkİlk ... 55595103104105106107115 ... SonSon
Arama sonucu : 1118 madde; 833 - 840 arası.

Konu: DAGI - Dagi Giyim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    Sevgili arkadaşlar 1.30 dan daghl lerimi 1.75 de dagilerimi dün ve bugün itibariyle satmış bulunmaktayım.ben bu tahtalara tam 5 sene emek verdim.karşılığında param pul oldu.thy alsaydım 5 e katlamıştı.benim ne dagi den ne mahmutdan ne de gözlüklü müdür selim den bir beklentim umudum yok.bunlar adam olsa senetleri sürünmez.holdingde galip görünümlü dangalak var bir tane amacı nedir anlamadım.alıp dürüp büküp üzerine otursunlar çok kıymetli şirketlerinin hisse senetlerini.bunlar ne ortak alır ne yabancıya satarlar benden söylemesi.şirketlerde iki tane büyük yatırımcı olduğu müddetçe mahmut kılını kıpırdatmaz.herkese bol kazanç dilerim.
    Hayirli olsun

TA-1004 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

2. Okacha gitmişse uche geldi :D

3. 2013 ten bu yana hep şunu gördüm bu hissede birileri topluyor sonra veryansın ediyor patrona, sonra başlıyorlar akıl vermeye akılda hep yabancıya satış veya ortaklık, şirketin %2'sini, üçünü, beşini her neyse alan kişi şirketin sahibi, atıyorum %80'nini elinde bulunduran kişiye çok borçlusun, batacaksın, neden döviz üzerinden borçlanıyorsun, bu borcu ödemek için yabancı ortak bulmalısın şirketi yabancıya devretmelisin diye başlıyor akıl vermeye, peki kardeşim bu kadar aklını yenemiyorsunda neden şirketin %80'ni sende değil, şunu anla 2013'ten bu yana gördüğüm şirketlerle ilgili Mahmut 1-2 atraksiyon yaptı bazıları kabul oldu bazıları olmadı şirketin başkada birşey yaptığı yok. Benim gördüğüm kadarıyla hisse alanın üstüne oynadıklarıda yok kendi halinde bir işletme olarak devam ediyor. Benim anlamadığım şu, birileri hisseyi aldığında şirketi yabancı fona devir ediyor, yabancıya satış yapması isteniyor yav adam 25 yıllık tüccar, bu ülkede 2 tane önde gelen demirçelik şirketlerinden birinin sahibi birinin ortağı, neyi, kime, ne zaman satacağını bilmiyormu yani bu mal varlığına sahip bir adam aptalmı yani, elimizde hisse var diyoruz veryansın şirketi karalıyoruz anlamadı gitti neye oynanıyor hangi akla hizmet ediliyor.
    'Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer''

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by kasırga_80 Yazıyı Oku
    2013 ten bu yana hep şunu gördüm bu hissede birileri topluyor sonra veryansın ediyor patrona, sonra başlıyorlar akıl vermeye akılda hep yabancıya satış veya ortaklık, şirketin %2'sini, üçünü, beşini her neyse alan kişi şirketin sahibi, atıyorum %80'nini elinde bulunduran kişiye çok borçlusun, batacaksın, neden döviz üzerinden borçlanıyorsun, bu borcu ödemek için yabancı ortak bulmalısın şirketi yabancıya devretmelisin diye başlıyor akıl vermeye, peki kardeşim bu kadar aklını yenemiyorsunda neden şirketin %80'ni sende değil, şunu anla 2013'ten bu yana gördüğüm şirketlerle ilgili Mahmut 1-2 atraksiyon yaptı bazıları kabul oldu bazıları olmadı şirketin başkada birşey yaptığı yok. Benim gördüğüm kadarıyla hisse alanın üstüne oynadıklarıda yok kendi halinde bir işletme olarak devam ediyor. Benim anlamadığım şu, birileri hisseyi aldığında şirketi yabancı fona devir ediyor, yabancıya satış yapması isteniyor yav adam 25 yıllık tüccar, bu ülkede 2 tane önde gelen demirçelik şirketlerinden birinin sahibi birinin ortağı, neyi, kime, ne zaman satacağını bilmiyormu yani bu mal varlığına sahip bir adam aptalmı yani, elimizde hisse var diyoruz veryansın şirketi karalıyoruz anlamadı gitti neye oynanıyor hangi akla hizmet ediliyor.
    bu yorum belli ki bana...

"başlıyor akıl vermeye" küçük yatırımcı bir şirkette kendisine para kazandıracak bir ışık görürse bunun gerçekleşmesini arzular. bundan doğal bir şey var mı? aşağıdaki linkleri bi zahmet inceleyin..
    https://www.dunya.com/finans/haberle...-haberi-398972
    https://www.perakende.org/suwenin-yu...42808682h.html

borsa nedir? "geleceği eldeki bilgi ve verilerle tahmin edip bugünden pozisyon almaktır." vade belirsizdir.. en sıkıntılı kısım da bu zaten.. doğru pozisyon alıp doğru zamana kadar beklerseniz belki paranızı katlarsınız.. herşeye karar verecek olan kişi patrondur.. biz şöyle şöyle olsun da para kazanalım isteriz.. patron da isterse kazanırsınız.. veya patron sizin birikiminizi yok da edebilir..

satış konusu... bilgim yok.. duyumum yok.. ama perakendenin gidişatı iyi değil diye düşünüyorum ve bilançosu nispeten (desa-derimod gibi şirketlere göre) daha sağlam diye dagiyi seçtim.. uluun turcas dagi deva gents gedza arasından bunu seçtim ve aldım. ben patronun henüz düşünmediği şeyi ileride düşünebileceğini tahmin ederek yatırım yapabilecek kadar kendime güveniyorum. işim kolay değil.. ve başarılı olma ihtimalim nedir bilmiyorum.. ve bugüne kadarki kararlarımın hemen hemen hepsinde yanlışlıklar oldu. 2005 martından beri piyasadayım.. o günden bugüne yaptığım işlemlerde biraz daha basiretli ve soğukkanlı olabilseydim çok daha farklı olabilirdim..

"peki kardeşim bu kadar aklını yenemiyorsunda neden şirketin %80'ni sende değil" buradaki yorumunuz biraz gereksiz olmuş.. zenginlik fakirlik sadece çalışmakla elde edilmez.. akılla da elde edilmez.. nasip meselesi.. Allah'ın takdiri.. adam vardır parayı zerre kadar önemsemez ama para hiç ummadığı yerden gelir.. adam vardır gece gündüz çalışır karnını zor doyurur..

"Benim gördüğüm kadarıyla hisse alanın üstüne oynadıklarıda yok" benim görüşüm de bu yönde..

"25 yıllık tüccar, bu ülkede 2 tane önde gelen demirçelik şirketlerinden birinin sahibi birinin ortağı, neyi, kime, ne zaman satacağını bilmiyormu" biliyor veya bilmiyor olabilir.. unutmayın ki bu ülkede birçok deneyimli patron benim şirketim bu kadar etmez diyerek şirketini sattı... bazısı da mükemmel teklifleri reddetti.. ky bazen kendini patrondan akıllı zanneder ve olabilir.. veya değildir.. zaten sorun akıl veya bilme meselesi değil.. zamanlama meselesi.. ky her zaman bir umutla bekler.. beklentisini gerçekleşmeyeceğini düşündüğünde umudu kırılır ve pozisyonu değiştirebilir.. bu değişiklik kırılma noktasıdır... ya yanlış pozisyondan kurtulmuş veya fırsatı kaçırmıştır. doğruluğunu ve yanlışlığını sadece zaman gösterir. 2016 ekiminde sökeyi sattık 2.71 ortalamayla.. satmasaydık bugün borsada belki 100 bin lot dagi alamazdık.. belki de biz sattıktan sonra batı grubu satılacaktı.. 10 senemizin heba olmasından ziyade fırsatı kaçırdığımıza üzülürdük...

"elimizde hisse var diyoruz veryansın şirketi karalıyoruz anlamadı gitti neye oynanıyor hangi akla hizmet ediliyor".. bu bana değil sanırım...

her ne ise.. ben kenara çekiliyorum.. elim açık oynadım.. sonucu göreceğiz.. herkes için hayırlısı... yorumlarım hiçbir şekilde tavsiye niteliğinde değildir..

5.  Alıntı Originally Posted by kasırga_80 Yazıyı Oku
    2013 ten bu yana hep şunu gördüm bu hissede birileri topluyor sonra veryansın ediyor patrona, sonra başlıyorlar akıl vermeye akılda hep yabancıya satış veya ortaklık, şirketin %2'sini, üçünü, beşini her neyse alan kişi şirketin sahibi, atıyorum %80'nini elinde bulunduran kişiye çok borçlusun, batacaksın, neden döviz üzerinden borçlanıyorsun, bu borcu ödemek için yabancı ortak bulmalısın şirketi yabancıya devretmelisin diye başlıyor akıl vermeye, peki kardeşim bu kadar aklını yenemiyorsunda neden şirketin %80'ni sende değil, şunu anla 2013'ten bu yana gördüğüm şirketlerle ilgili Mahmut 1-2 atraksiyon yaptı bazıları kabul oldu bazıları olmadı şirketin başkada birşey yaptığı yok. Benim gördüğüm kadarıyla hisse alanın üstüne oynadıklarıda yok kendi halinde bir işletme olarak devam ediyor. Benim anlamadığım şu, birileri hisseyi aldığında şirketi yabancı fona devir ediyor, yabancıya satış yapması isteniyor yav adam 25 yıllık tüccar, bu ülkede 2 tane önde gelen demirçelik şirketlerinden birinin sahibi birinin ortağı, neyi, kime, ne zaman satacağını bilmiyormu yani bu mal varlığına sahip bir adam aptalmı yani, elimizde hisse var diyoruz veryansın şirketi karalıyoruz anlamadı gitti neye oynanıyor hangi akla hizmet ediliyor.
    Dagi kar ediyor mu, hayır
    Temettü ödüyor mu,hayır
    Cirosu artıyor mu,hayır
    Mahmutun diğer türkiyenin önde gelen şirketleri karlı mı,hayır
    Bilançoları güçlü mü,hayır.
    Hisseleri primli mi,hayır.
    Yatırımmcısı mutlu mu,hayır.
    Bu şirket bu kafayla yönetilirse adam olur mu,hayır.
    Bu mahmut aşkı nereden geliyor anlamıyorum.
    Yabancı gelip ortak olmaz mağaza sayısı ve ciro artmazsa al gülüm ber gülüm yerinde sayar.
    Dagi holding de yurtsevenler birşey yapmaz
    Dagi giyimde bahmet birşey yapmaz
    Her iki hisse de hacim yok
    Alan yok satan yok
    Kim alacakta kim yükseltecek
    Patronun umrunda değil
    Alan eğer satılacak beklentisi ile aldıysa vay haline.
    Daha çok bekler.

6. Bahmet üstat penti ile süwen örneği vermiş.o şirketlerin satıma amacı farklı.pentinğn sahibi yahudi sami kariyo.pentiden hisse alan carly vatikan misyoner fonu.ellerinde ki hisseleri satacaklardı alan olmadı.halka açacaklardı beymen de facto penti hepsi iptal oldu patladı.yerinde olsam 3 milyonu faize koyar yüzde 30 karı cebe atardım.köylü mahmut tabiri caiz ise paranı pul eder.biz 2013 de 2 liradan aldık bu hisseleri dolar bazında baktığında para pul oldu.tarihi hata yapmışsın bana göre.zaman geçtikçe bana hak vereceksin.mahmutdan randevu iste git konuş ne olacak bu şirketin durumu diye sor.benim hissemi neden aldın diye seni kovalar.o tipde bir adam.yerinde olsam zarardan dönerdim bu hisse de dayak yemiş biri olarak.bu hissede hüseyin kodak die bir adam vardı genel kurula geldi elinde 3 milyon dagi var.adam veryansın etti arsa aldaydım 10 kat artacaktı param die.en sonunda o bile sattı çıktı neden mahmutunun kabiliyetsiz olduğunu gördü.bayrağı şimdi sen devraldın.senin de sonun farklı olmayacak.bu hüseyin kodak ın 8 milyon da ızmdc de hissesi vardı onları bile sattı çıktı adam.var sen düşün artık.millet don alacakta dagi para kazanacak.ölme eşşeğim ölme.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    Bahmet üstat penti ile süwen örneği vermiş.o şirketlerin satıma amacı farklı.pentinğn sahibi yahudi sami kariyo.pentiden hisse alan carly vatikan misyoner fonu.ellerinde ki hisseleri satacaklardı alan olmadı.halka açacaklardı beymen de facto penti hepsi iptal oldu patladı.yerinde olsam 3 milyonu faize koyar yüzde 30 karı cebe atardım.köylü mahmut tabiri caiz ise paranı pul eder.biz 2013 de 2 liradan aldık bu hisseleri dolar bazında baktığında para pul oldu.tarihi hata yapmışsın bana göre.zaman geçtikçe bana hak vereceksin.mahmutdan randevu iste git konuş ne olacak bu şirketin durumu diye sor.benim hissemi neden aldın diye seni kovalar.o tipde bir adam.yerinde olsam zarardan dönerdim bu hisse de dayak yemiş biri olarak.bu hissede hüseyin kodak die bir adam vardı genel kurula geldi elinde 3 milyon dagi var.adam veryansın etti arsa aldaydım 10 kat artacaktı param die.en sonunda o bile sattı çıktı neden mahmutunun kabiliyetsiz olduğunu gördü.bayrağı şimdi sen devraldın.senin de sonun farklı olmayacak.bu hüseyin kodak ın 8 milyon da ızmdc de hissesi vardı onları bile sattı çıktı adam.var sen düşün artık.millet don alacakta dagi para kazanacak.ölme eşşeğim ölme.
    Hayirlisi. Hakli olabilirsiniz. Bekleyelim bakalim. Pire icin yorganin yakilisini...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Bi de pentinin sahibi ile alicisi ayni mesrepten demissiniz. Bizimkinin patronunun mesrebi de kuveyt katar taraflarina yakin olabilir. Ehlen ve sehlen...

Sayfa 105/140 İlkİlk ... 55595103104105106107115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •