Sayfa 106/140 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon
Arama sonucu : 1118 madde; 841 - 848 arası.

Konu: DAGI - Dagi Giyim

1.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    Bi de pentinin sahibi ile alicisi ayni mesrepten demissiniz. Bizimkinin patronunun mesrebi de kuveyt katar taraflarina yakin olabilir. Ehlen ve sehlen...

TA-1004 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Üstadım bu şirket satılacak olsa mahmut dışarda 1 lot hisse bırakmaz.bu adamla ortak olmak zor iş.dagi giyim sence toplanıyor mu.bence hayır.eğer toplanıyor olsa sana 2 milyon lotu vermezler o malı kendileri alırlardı.satılma işini unut.eğer alıcı gelecekse erosla birlikte satılır çünkü eros üretici dagi satıcı.dagi holdingi eros yapmazsa dagi giyimi yabancı gelip almaz.eğer satılacaksa dagi giyim ilk etapda dagi holding geri alınmış payları satacak.sonra o parayla gidip erostan hisse alacak.ondan sonra yabancı mahmutla masaya oturur.ilk etapda dagi holding prim yapması lazım.geri alınmışların maliyet 1.54.satma zamanı yaklaşıyor.eğer satmazlarsa ilişkili tarafa, sermayeden düşecekler.öyle bir şey olursa yurtsevende kafa varsa holding de ne var ne yoksa alıp şirketi ele geçirmeliler yoksa ikisinden de bir halt olmaz.ben bu adamın ciğerini biliyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    Dagi kar ediyor mu, hayır
    Temettü ödüyor mu,hayır
    Cirosu artıyor mu,hayır
    Mahmutun diğer türkiyenin önde gelen şirketleri karlı mı,hayır
    Bilançoları güçlü mü,hayır.
    Hisseleri primli mi,hayır.
    Yatırımmcısı mutlu mu,hayır.
    Bu şirket bu kafayla yönetilirse adam olur mu,hayır.
    Bu mahmut aşkı nereden geliyor anlamıyorum.
    Yabancı gelip ortak olmaz mağaza sayısı ve ciro artmazsa al gülüm ber gülüm yerinde sayar.
    Dagi holding de yurtsevenler birşey yapmaz
    Dagi giyimde bahmet birşey yapmaz
    Her iki hisse de hacim yok
    Alan yok satan yok
    Kim alacakta kim yükseltecek
    Patronun umrunda değil
    Alan eğer satılacak beklentisi ile aldıysa vay haline.
    Daha çok bekler.
    Kardeş bende mahmut aşkı yok hisseyi kilitleyenler antipatisi var. Ben dagiden her iki çıkışta gayet iyi para kazandım benim isyanım hisselere kendini yatırımcı sanan bir iki oyuncu geliyor. Kılıkırk yaracağız diye hisseleri baskıya başlıyorlar amaç dışarı taşırmadan hepsini ben götüreyim. Bunların yüzünden hisseler hiç ederinde durmuyor. Bende patrona tek kızdıgım konu bu. kendini yatırımcı zanneden 3-5 kışı geliyor hisseyi 1'e kadar götürüyor 1 mi bu hissenin ederi. Yani bu şirket zarar gösteriliyor diye zararmı ediyor sence bu ülkede gerçeğe yakın (gerçeği bırak) kurumlar vergisi toplansa bu kadar ötv ve kdv ye gerek kalmaz. Bu adamlar tüccar yav acayip bir ciro var ama ortada bir kar yok mümkünmü sence yönetim gideri, pazarlama gideri kar eriyor. Bütun borsadaki sirketler aynı. sistem buna müsade ediyor şirketlerde suç yok

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by kasırga_80 Yazıyı Oku
    Kardeş bende mahmut aşkı yok hisseyi kilitleyenler antipatisi var. Ben dagiden her iki çıkışta gayet iyi para kazandım benim isyanım hisselere kendini yatırımcı sanan bir iki oyuncu geliyor. Kılıkırk yaracağız diye hisseleri baskıya başlıyorlar amaç dışarı taşırmadan hepsini ben götüreyim. Bunların yüzünden hisseler hiç ederinde durmuyor. Bende patrona tek kızdıgım konu bu. kendini yatırımcı zanneden 3-5 kışı geliyor hisseyi 1'e kadar götürüyor 1 mi bu hissenin ederi. Yani bu şirket zarar gösteriliyor diye zararmı ediyor sence bu ülkede gerçeğe yakın (gerçeği bırak) kurumlar vergisi toplansa bu kadar ötv ve kdv ye gerek kalmaz. Bu adamlar tüccar yav acayip bir ciro var ama ortada bir kar yok mümkünmü sence yönetim gideri, pazarlama gideri kar eriyor. Bütun borsadaki sirketler aynı. sistem buna müsade ediyor şirketlerde suç yok
    kimmiş bu kendini yatırımcı sanan ve hisseyi baskılayanlar? nasıl baskılıyorlarmış ? bi izah edin de öğrenelim..
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

4. Üstad sana birşey diyen yok sen keyfine bak benim seninle ilgili bir yorumum yok senin aldığın fiyat ortada. Ben 2.80 den 1.20 getirenlere diyorum. Alıp baskılayanlara diyorum. Biri mal verip veya kaptirdiginda hisseyi baskılayanlara diyorum. Biri mal topladığında birileri gelip o malı ondan almak için hisseyi baskılayanlara diyorum.bu hissede hep bunlar oluyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Üstad sana birşey diyen yok sen keyfine bak benim seninle ilgili bir yorumum yok senin aldığın fiyat ortada. Ben 2.80 den 1.20 getirenlere diyorum. Alıp baskılayanlara diyorum. Biri mal verip veya kaptirdiginda hisseyi baskılayanlara diyorum. Biri mal topladığında birileri gelip o malı ondan almak için hisseyi baskılayanlara diyorum.bu hissede hep bunlar oluyor.
    hocam ben de geçen yıl mayısta 1.42 ortalamayla alıp temmuzda 2.31 ortalamayla satmıştım. 3ün üzerine çıkıp geri gelmeye başladı ve geliş o geliş.

sayın okacha "sende bu kadar hisse varken mahmut birşey yapmaz" filan diyor ama bizi hedef alana kadar dediğiniz gibi hisseyi gazlayıp manipüle edenlerin ipini çekse patron için daha doğru bir hareket olur. şimdi o baskılama işini "iş" yapıyor.. bazen yapıkredi gedik.. merryl invest.. tacirler icbc tera a1... hani patron ne yapacağını bilir demiştiniz ya.. eğer bunlar kendi bilgisi dahilinde olmuyorsa işi bilmiyor demektir. siz patron olsanız ve kağıdınız yerlerde sürünse bu kadar toplanmasına veya saçma sapan hareketlere baskılamalara izin verir misiniz? o bizden daha iyi bilir diye cevaplamayın lütfen. gidip 2014te 560,7 bin + 560.7 bin ceza ödemesini iyi bilir..

6. Sayın bahmet benim patronu övdüğüm felan yok. uzun süreden beri burdayım patron daghl 'nin birleşme sürecinde borsa kısmında aktifti o günden bu yana şirketlerin borsa kısmı ile uğraştığı felan yok stabil, eğer stabil olmasa bu hisseler kac defa 1.30 gelmezdi. Sende dahil kimsenin bu kadar hisseyi kolayca 3-5 kademeyle almasına müsade etmezdi. Bu hisseyi toplayan her nedense tek başına toplayamıyor hep bir tarafta bir tehdit oluyor. Bunun sonucunda kim kaldıracak kim kime yıkacak durumu oluşuyor.

7. Garantinin yaptığı işlem doğrumu şimdi buraya çıkıp öyle ahkam kesmeyle dürüstlük olsa borsada herkes dürüst olur. Aşağıdan mal gelmez 1.30'a götür istersen napcak 2 üstü maliyetli yapıkredi malını sanamı verecek, benim söylediğim yanlış mı şimdi bu kağıtta birinin elinde varsa onu tehdit görme birinin elinden almak için baskılama başka bir iş yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Garantinin yaptığı işlem doğrumu şimdi buraya çıkıp öyle ahkam kesmeyle dürüstlük olsa borsada herkes dürüst olur. Aşağıdan mal gelmez 1.30'a götür istersen napcak 2 üstü maliyetli yapıkredi malını sanamı verecek, benim söylediğim yanlış mı şimdi bu kağıtta birinin elinde varsa onu tehdit görme birinin elinden almak için baskılama başka bir iş yok.
    Hocam garantiden toplayan babam (ben babam adina). 1.6 milyon lot. Halktan da benim kendi hissem 280 bin lot. Bugun satan garantinin bizle bir ilgisi yok...

TA-1004 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 106/140 İlkİlk ... 65696104105106107108116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •