Sayfa 111/140 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon
Arama sonucu : 1118 madde; 881 - 888 arası.

Konu: DAGI - Dagi Giyim

1. garanti her gün büyük alıcı, biri durmadan topluyor, belki aynı kişi.
    son 10 günde 200.000 lot daha ekledi.

2. 15milyon zarar yazmış. Gerizekalı yönetimin mükemmel hüneri. Biz ky olarak 6 ay önce neden hedge etmiyorsunuz diye sorduğumuzda by olarak sik kafalı gibi cevaplar veren hünerli yönetimin eseri bu zarar. Beter olun amk.

3. zarar 15 milyon (kur kaynaklı) hesaplamada dolar kuru 5.99 alınmış, şu anda 5,56. Bir sonraki dönemde ne olur bilemiyorum, şirket patronun diğer şirketi olan koç metalurji ile alacak verecek hesabına girilmiş çok ciddi bir durum yok gibi, hasılat geçen senenin aynı dönemine göre 6 milyon artarak 76 milyon olmuş, pazarlama ve yönetim giderlerinde artış var, çalışan sayısı 400'ün üstünde. Euro borcunun negatif yansıması dışında olumsuz bir şey yok.

Borç yiğidin kamçısıdır

Borcun olmadığı bir bilançoda bu sefer -15 milyon zarardan birkaç milyon kar açıklayacak dedikodusu ile gider belki.

Ya da bahmet'İn dediği gibi firmanın yabancılara satılması gündeme gelecek. böyle bir durumun kesinlikle olması lazım diyemem zira sürdürülebilir bir borç, olmasa da patron sağlam, firma bu gidişle ne uzar ne kısalır, 1,2 ile 3.2 tl arasında mekik dokunan 5 yıllık bir grafiği izleriz birkaç sene daha.

Yok ama satış olayı gerçekleşirse hisse hedefi 15 tl vs diye twitter üstatlarından tweet bombardımanına şahit oluruz.

Bu şirket batacak değil gibi gözüküyor, sadece bir hikayeye ihtiyacı var. Ben burdayım geleni beklerim.

4. Dagi giyimde bilanço sonrasındaki beklenti oluşmadı galiba. 6 yıl bitti 7 yıla gireceğim bazen bir bilen sözü dinlemekte fayda var.🤔

5. Vay vay Dagi düştüğün yere bak daha da düş olmazsa ...

6. Ölü malı arıyorlar da bulamazlar ben çok söyledim ama anlatamadım. Bilanço kötü geldiğinde herkes elindekini yıkacak zannettiler😂

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by kasırga_80 Yazıyı Oku
    Ölü malı arıyorlar da bulamazlar ben çok söyledim ama anlatamadım. Bilanço kötü geldiğinde herkes elindekini yıkacak zannettiler😂
    1.25te 23 bin lot bekliyor... piramit gedik iş kendi aralarında paslaşıyorlar.. bu hissede kynin hissesi çok çok az.. muhtemelen garantiyi dökmek isteyecekler... boşuna beklerler..
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

8. Eşeğe semeri yük değilmiş derler bizim burda. Neyi yüklendigimizin farkındayız. 0.70 kuruşa götüründe bizde alalım sorun değil.

Sayfa 111/140 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •