Sayfa 77/250 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 609 - 616 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. Sn Selka; BES sistemi hakkında düşüncelerinizi paylaşmış mıydınız? Sürdürülebilirlik endeksine yatırım yapar bir fon ile altın fonundan bir portföy oluşturmak hakkında ne düşünürsünüz?

Ayrıca şu anda portföyündüzde bir miktar hisse senedi de olsa bu miktarı satar mısınız yoksa altın veya dolarda birikime devam edip fırsat mı kollardınız?

2. Sn. Selka,
    Uzun ve güzel yazıyorsunuz ama ufak eklemeler/düzeltmeler yapmak isterim yazdıklarınıza okuyanlar için:
    BIST veya hisseleri enflasyona göre düzeltilmiş grafiklerden/verilerden takip ederseniz #605 yazınızdaki sorunlar ortadan kalkar. Yüksek enflasyon böyle bir bela ne yazık ki, sadece borsa değil her alanda nüfusun çoğuna hesabını şaşırtır, insanlar doğru hesap yapamaz zarar ettiğinin farkına bile varamaz.
    250 bin liranın aylık 2500 faiz getirisiyle aylık 2500 emekli maaşı aynı şey değil. Maaş düzenli enflasyon kadar artar ve ölene kadar alırsınız, o 2500 lira faiz ise reel faiz değil, hatta neredeyse reel getirisi yok, sürekli eriyip yok olur ya da 250k nın üzerine koyarsanız anapara erimez size de faiz kalmaz.
    Yazdıklarınıza katılıyorum, eğitimli nüfusun geleceği hiç iyi görünmüyor maddi açıdan, çocuklarım için çok endişeleniyorum.

3. Bu arada yeni mezun mühendise 3000 lira maaş yine iyi yazmışsınız, ben mühendislik fakültesinde öğretim üyesiyim, elbette alana göre değişir ama genellikle mezunlarımıza ne yazık ki 1600-2200 arası maaş öneriliyor çoğunlukla, üç bin ve üzerini veren istisnai bir kaç iyi şirket. Hatta maaşsız gel işi öğrenene kadar seni sömürelim diyen de çok. Bunlar iş bulup maaş teklifi alabilen şanslılar, aylarca yıllarca iş arayıp bulamayıp geri gelip yüksek lisansa başlayanların yüzlerindeki umutsuzluğu/mutsuzluğu görseniz içiniz parçalanır. Geçen yılki bölüm birincimiz hala işe giremedi, önceki birincimiz bir yıldan fazla açıkta kalmıştı.

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    elbette alana göre değişir ama genellikle mezunlarımıza ne yazık ki 1600-2200 arası maaş öneriliyor çoğunlukla, üç bin ve üzerini veren istisnai bir kaç iyi şirket. Hatta maaşsız gel işi öğrenene kadar seni sömürelim diyen de çok. Bunlar iş bulup maaş teklifi alabilen şanslılar, aylarca yıllarca iş arayıp bulamayıp geri gelip yüksek lisansa başlayanların yüzlerindeki umutsuzluğu/mutsuzluğu görseniz içiniz parçalanır. Geçen yılki bölüm birincimiz hala işe giremedi, önceki birincimiz bir yıldan fazla açıkta kalmıştı.
    Malesef bunları okudukça, görükçe iyiki ticaret yapmayı seçmişim diyorum..
    Malesef ülkemizde okumak güzel bir meslek sahibi olmak bile cezasız kalmıyor

5.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Malesef bunları okudukça, görükçe iyiki ticaret yapmayı seçmişim diyorum..
    Malesef ülkemizde okumak güzel bir meslek sahibi olmak bile cezasız kalmıyor
    Ticaretin kendine has zorlukları yok mu? Vardır diye düşünüyorum. Dolayısıyla her mesleğin her işin kolay olmadığı sıkıntı çekildiği noktalar olacaktır....
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051

Bankacılık sistemi tıkandı mı?

"Akbank'ın ardından, Garanti ve İş Bankası da OTAŞ kredisini yakın izlemeye aldıklarını beyan ettiler. OTAŞ'ıı hatırlarsınız. Türk Telekom'u almak için Haririlerin kurduğu naylon şirket. ......."

devamı...Atilla Yeşilada'nın yazısında.
    http://www.paraanaliz.com/2018/yazar...andi-mi-19861/
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Ticaretin kendine has zorlukları yok mu? Vardır diye düşünüyorum. Dolayısıyla her mesleğin her işin kolay olmadığı sıkıntı çekildiği noktalar olacaktır....
    Olmaz mı. .
    Bir hayli fazla hemde..
    Benim söylemek istediğim okuyup mühendis olmayı seçen bir gence göre ticareti seçen akranının çok daha çabuk ve kolay hayata atılması, birşeyler sahibi olabilmek için çok daha fazla şansı olması idi.

8. Bu kredilere aracılık eden de verdiren de vatan hainleridir. Acaba kimler bunlar?

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

Bankacılık sistemi tıkandı mı?

"Akbank'ın ardından, Garanti ve İş Bankası da OTAŞ kredisini yakın izlemeye aldıklarını beyan ettiler. OTAŞ'ıı hatırlarsınız. Türk Telekom'u almak için Haririlerin kurduğu naylon şirket. ......."

devamı...Atilla Yeşilada'nın yazısında.
    http://www.paraanaliz.com/2018/yazar...andi-mi-19861/

Sayfa 77/250 İlkİlk ... 2767757677787987127177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •