Sayfa 100/250 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Okurken şöyle bir hayal ettim de..2 dakikalığına da olsa içim ferahladi.
    ANCAK,
    Kim yapacak abi bu dediklerini ?
    İktidar partiyi bir kenara koy, kendini solcu zanneden sol parti olduğunu düşünen CHP mi yapacak? Yoksa sadece isminde işçi ibaresi geçtiği için komünist olan her devrin adamı Perinçek'in partisi mi ?

Bu dediklerin ancak ve ancak sosyal devlet ile ve hatta biraz daha ileriye gideyim sosyalist devlet ile olur.
    Bu millet asla ve asla SOL'u sevmez.
    Çünkü eşitlik hak hukuk Adalet gibi kavramlar bir beden büyük gelir bu insanlara.
    Senle bahse varım Ankara'nın göbeğinde bir caddenin sağ başına sen sol başına ben geçeceğiz ve yürüyerek adam toplayacağız.
    Sen ücretsiz tiyatro (bak bale opera demiyorum döverler seni) var diyeceksin.
    Ben ise altimda şalvar bir karış sakal kafamda sarık, herhangi bir din kisvesi altında provakasyon yaparak ilerleyecegim.

Lütfen tüm samimiyetinle cevapla, sen caddeyi bitirdiğinde benim ilk 100 metrem kadar adam toplayabilirsin?

Malesef ki hayır...
    Şimdi sen diyorsun ki zamanında popolarini kurtaran Mustafa Kemal'e bile düşman, kadına düşman, eğitime düşman,sanata düşman,bokuyla kavga eden yobazlara imkan verelim.
    Acaba onlar istiyor mu ki bunu?
    Hangi sosyal devlet kuracak partiye imkan vereceklerde bu olacak ?

Zamanında Aziz Nesin bir lafiyla linç edildi.
    Bende haksız buluyorum kendisini.
    .
    Bu memleketin %70'i aptal dediği için değil matematiği iyi olmadığı için.
    Ne 70'i Allah aşkına.
    Biz kabul etsekde etmesekde istesekde istemesekde bu ülkede azınlık olan bizleriz.
    Taşı sıksan %10 belki çıkarız.

Biz kimmiyiz.
    Bu forumdaki istisnalar hariç hemen hemen tüm üyeleriz.
    Zekası ölçüsünde sorgulayanlarız.
    Özgürlüğe inananlariz.
    13 yaşında kızdan şehvet duyan pisliklerden nefret edenleriz.
    Dini sadece kişiyi ilgilendiren bir konu olarak görürüz inanmayana neden inanmıyorsun,inanana neden inaniyorsun demeyen çünkü bu konuda söz hakkımız olmadığını düşünenlerdeniz.
    Hırsızlıği ,rüşveti ,ahlaksızlığı ,hak yemeyi günah olduğu için değil, insan olmanın doğasına ters olduğu için reddeder ve yapmamaya çalışırız.
    .
    Kabul edelim sevgili SELKA abim.
    Mustafa Kemal bu ülkeyi kurtardığında da bir avuç azınlık idik, şimdide öyle.. Değişen hiçbirsey yok.

Şimdi sen diyorsun ki bu kaderi değiştirelim, herşeye daha sosyal daha eşit bir düzen için yeniden başlayalım.
    Başlayalım da..
    Bakalım senin ev sahiplerin bunu istiyorlar mı?
    Hiç sanmam..

Uzun yazım için okuma nezaketini gösterenlere teşekkür ederim. Epey dolmuşun. İyi geldi

Selamlar
    Bu HALK adam olmaz boşuna uğraşıyorsunuz,kendi geminizi kurtarmaya bakın. Dolarları altınları zulalayın mümkünse kasaya veya yurtdışı hesabına. bu sömürgede 1 çöp bile bırakmayın,acımayın sizde bir tekme vurun.

2.  Alıntı Originally Posted by bartbart1217 Yazıyı Oku
    Yazınız forumdaki ilk mesajıma vesile oldu, ayakta alkışlıyorum Sn. Selka

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben teşekkür ederim, okunmak anlaşılmak çok güzel...

Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Okurken şöyle bir hayal ettim de..2 dakikalığına da olsa içim ferahladi.
    ANCAK,
    Kim yapacak abi bu dediklerini ?

Uzun yazım için okuma nezaketini gösterenlere teşekkür ederim. Epey dolmuşun. İyi geldi

Selamlar
    Eline, yüreğine sağlık... Bir çırpıda o kadar güzel okudum ki... Her şeye rağmen yalnız olmadığımı bilmek çok güzel...

3.  Alıntı Originally Posted by bartbart1217 Yazıyı Oku
    Yazınız forumdaki ilk mesajıma vesile oldu, ayakta alkışlıyorum Sn. Selka

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
     Alıntı Originally Posted by cemalbb Yazıyı Oku
    sayın selka teşekkürler...
    Rica ederim..

4. Dünden beri başlığa girip kontrol etmekten yoruldum sevgili SELKA abim.
    E haydi artık başlığın müdavimleri sıcak gelismelerle ilgili (baskın seçim , USD'nin bu habere karşı aldığı yön , BİST'in bu durumdan evrileceği yön vb) sizden şöyle okkalı bir yorum bekliyoruz

5. Sn.Bir Esnaf....

Erken seçim 2 nedenden dolayı yapılır. Ekonomi iyidir, iyi ekonominin rüzgarı arkaya alınmak istenir yada ekonomi iyi değildir, her gün verilen destek azalır ve dibe vurmamak için bir an önce erken seçime gidersin...

Bu durumda siz hangisine inanmak isterseniz, inanabilirsiniz...

Hiçbir hükümet yüksek kur ile seçimlere girmez istemez... Bir şekilde bu USD ı indirmeleri gerek.. USD'ın belinin 24/06/2018 tarihine kadar kırılması ŞARTTIR...

Yoksa hükümet kendi sonunu hazırlamış olur...

Peki bunu nasıl yapar?

1. Dışarıdan USD bulur
    2. Haftaya Çarşamba günü TCMB PPK toplantısı var.. Burada 50-100 bazlık bir faiz artışı USD'ın belini en az 6 ay kırmaya yeter...

Benim burada düşüncem madde 2'dir...

6 ay sonra mı? Orasını bilmem... Mevcut seçim kazanmış hükümetin Temel Ekonomik Yapısal Kararlar alınması gerekir..

O sebeple haftaya olası (%80) bir faiz artışı ile USD'da bir geri çekilme ve BIST te bir roketleme olabilir diye düşünüyorum..

Erken seçim gazıda diyebiliriz... Ancak bistteki bu gazlama 1 Mayısta da olabilir 1 Haziran da da 15 Haziranda da...

Sn.Bir esnaf belki biraz kısa oldu ama temel düşüncelerim bunlar...

elbette bunların sadece birer beyin fırtınası olduğunu unutmamalı kendi kararlarımızı kendimiz vermeliyiz...

6.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Bir Esnaf....

2. Haftaya Çarşamba günü TCMB PPK toplantısı var.. Burada 50-100 bazlık bir faiz artışı USD'ın belini en az 6 ay kırmaya yeter...

Benim burada düşüncem madde 2'dir...

..
    Yazının alıntıladığım kısım hariç tümüne katılıyorum abi.
    50-100 baz puan bence USD'nin ateşini almak hatta düşürmek şöyle dursun,yetersiz gelip daha fazla yukarı yön almasına sebep olur kanımca.
    Bence bu oran 200-250 baz puan olmalı ki ciddi anlamda tesir etsin.
    Ha olur mu...
    Bilemem.. yaşayıp göreceğiz az bir zaman kaldı.
    Selamlar

7. 'Yerli İHA mız var ama güneş gözlüğümüz yok'

"Türkiyede şu anda güneş gözlüğü üretimi mevcut değil"

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yapılan derlemeye göre, geçen yıl en fazla güneş gözlüğüithalatının Çinden gerçekleştiğini aktaran Hocaoğlu, Geçen yıl Optik tarzda işlenmiş camları olan güneş gözlükleri plastik camlı güneş gözlükleri ve diğer güneş gözlükleri başlıklarında gerçekleştirilen ithalatta, adet ve tutar bazında ilk sırayı plastik camlı güneş gözlükleri aldı. Bu kalemde geçen yıl toplam 6 milyon 78 bin 213 güneş gözlüğü ithal edilirken, ödenen tutar 108 milyon 742 bin 413 dolar oldu. Toplamda ise Türkiyeye 2017 yılında ithal edilen 7 milyon 8 bin 765 güneş gözlüğü için, 135 milyon 323 bin 748 dolar ödendi. bilgilerini verdi.

https://www.yenisafak.com/ekonomi/ye...uz-yok-3246303

8. Kedi ve köpek maması için 47,6 milyon dolarlık ithalat

http://www.memleket.com.tr/kedi-ve-k...t-1323406h.htm

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    'Yerli İHA mız var ama güneş gözlüğümüz yok'

"Türkiyede şu anda güneş gözlüğü üretimi mevcut değil"

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yapılan derlemeye göre, geçen yıl en fazla güneş gözlüğüithalatının Çinden gerçekleştiğini aktaran Hocaoğlu, Geçen yıl Optik tarzda işlenmiş camları olan güneş gözlükleri plastik camlı güneş gözlükleri ve diğer güneş gözlükleri başlıklarında gerçekleştirilen ithalatta, adet ve tutar bazında ilk sırayı plastik camlı güneş gözlükleri aldı. Bu kalemde geçen yıl toplam 6 milyon 78 bin 213 güneş gözlüğü ithal edilirken, ödenen tutar 108 milyon 742 bin 413 dolar oldu. Toplamda ise Türkiyeye 2017 yılında ithal edilen 7 milyon 8 bin 765 güneş gözlüğü için, 135 milyon 323 bin 748 dolar ödendi. bilgilerini verdi.

https://www.yenisafak.com/ekonomi/ye...uz-yok-3246303

Sayfa 100/250 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •