Sayfa 32/64 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon
Arama sonucu : 505 madde; 249 - 256 arası.

Konu: CASA - Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri San. Tic. A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Spk nin her zamanki hali,maalesef...
    Tabanda kaç lot bekliyor görebilen varmıdır acaba

Alıntı Originally Posted by Zagor6 Yazıyı Oku
    Tabanda kaç lot bekliyor görebilen varmıdır acaba
    Sayın Zagor tabanda açılışta 9 bin lot civarı satış bekliyordu

3. Panik yapan biri satışa koydu herhalde. 9000 lotluk satışın 2700'ü gerçekleşti. 1900'ü İşbankası.

4.  Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    Sayın Zagor tabanda açılışta 9 bin lot civarı satış bekliyordu
    Çok teşekkür ederim.

5. Bu tabandan satışa koyanlar emirlerini geri çekerlerse hisse kendine gelecek. Ortada olumsuz bir haber yok. Aksine olumlu haber var. Neyin paniği onu anlamadım.

6.  Alıntı Originally Posted by Çilekeş Yazıyı Oku
    Bu tabandan satışa koyanlar emirlerini geri çekerlerse hisse kendine gelecek. Ortada olumsuz bir haber yok. Aksine olumlu haber var. Neyin paniği onu anlamadım.
    Kesinlikle haklısın ancak olumlu haberse tabandaki 9 10 bin lot neden toplanmadi aklımda deli sorular

Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Bu hisse çok mu çalkantı,çıkış yaptı sanki, niye brüt aldı, çok ilginç....spk adamına göre davranıyor anlaşılan.
    SPK düzenleyici ve koyduğu kuralları uygulaması gereken kurum.

Eyvallah, işleri önemli ve bi o kadar da zor.

Ancaaak, karar verici otorite kurum, uygulamada karar alırken tüm dengeleri gözetmek durumunda.

Ve de verdiği kararı alırken tüm unsurları genel resme bakarak almalı.

Burada bilemediğimiz durumlar da olabilir, ama varsa bu bilinmeyen noktalar bu kararla birlikte yatırımcıya açık, anlaşılır ve şeffaf bir şekilde bildirilmeli.

Kendisine tabi firmalar, yönetmeliklerle tanımlanan önemli durumları bildirmediği taktirde canına okuyor haklı olarak yeri gelince.

Fakat burada görünen ya da en azından benim görebildiğim durum şu.

Firma, 4 yıl aradan sonra yıllık bilançosunda kar yazıyor. Üstüne ilk çeyrekte de kar geliyor. İndikatörlerde aşırılık yok, zaten tekniğe uygun gidiyor. PD/DD oranında da anormallik, uçuk kaçık bir durum yok. Bulunduğu sektör de marjinal bir sektör değil.

Yapımı tamamlanan ve talep patlaması yaşayan/yaşayacak YOMRA inşaatı gibi bir maden var elinde.

Bedelli artırımla hakim ortak değişikliği olacak olsa da firmaya çok çok yüksek miktarda özkaynaktan özsermayeye giriş olacak.

Muhtemelen YİP den çıkış kararı da alınacak (görünen köy kılavuz istemez).

Burada eşleşme fiyatlarında aşırı oynaklık var diye alındıysa bu karar yazıklar olsun diyorum.

Volatilite bahane ediliyorsa, mart ayından bu güne; özellikle de bayram sonrası; hem miktar hem de fiyatlardaki oynaklık olarak BIST'te ilk 100'e bile giremez diye düşünüyorum.

SPK düzenleyici ve herhangi bir uyuşmazlıkta ilk başvurulan kurum.

Ama burada işleri yoluna koyan bir firma varken ve de kazanan küçük yatırımcı varken külliyen hepsini cezalandıran konumdaki kurumu kime şikayet etmek gerek diye bir kanaat ve algı oluşuyorsa, bizde mi bir yanlışlık var acaba?

8. Arkadaşlar naçizane fikrim panik yapmaya gerek yok. Su akar yatağını mutlaka bulur. Çok düşeceğini zannetmiyorum. Düştükçe ufak ufak ekleme yaparım bende. Aynı glbmd de yaptım 0.40 aldım ve 0.52 sattım hisse şimdi nerelerde. Tahminimce göz altından çıkar çok sürmez ayrıca haber olumlu bence bekleyin. Acele karar verip zarar etmeyelim. Sadece temenni. Bol kazançlar

Sayfa 32/64 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •