Sayfa 23/64 İlkİlk ... 13212223242533 ... SonSon
Arama sonucu : 505 madde; 177 - 184 arası.

Konu: CASA - Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri San. Tic. A.Ş.

1. Alyağ hisselerinin büyük bölümünü satmış ve iyi nakit sağlamış. Oldukça olumlu.
    Asıl Alyağ dan olan yaklaşık 20 milyonluk alacağı da aşama aşana tahsil ediyor. 19 yılı içinde nakit gücü iyice yükselecektir. Her bakımdan iyi yönde ilerliyor.

2. Hiçbir faaliyet yokken 4 milyona yakın zarar açıklıyor. Bunun neresi iyiye gitmek?

Mi MIX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Sanırım bu yıl Trabzon’daki projedeki Ünitelerin devirleri gerçekleşecek. Şirkete ait yaklaşık 100 ünitenin faturalarda satış değeri ne olacağı önemli. Şirket burdan ne gibi artı değer çıkaracak acaba

Bu üniteler kaça satılmış veya satılacak acaba? Bu Trabzon marine projedinde metrekaresine göre daire fiyatları kaça satılıyor, bilen var mı?

KAP : BORSA ISTANBUL

Yabancı yatırımcıların Pay Piyasası ve Piyasa Öncesi İşlem Platformunda gerçekleştirdiği 2018 yılı Aralık ayına ilişkin işlemler ekteki tabloda yer almaktadır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Payları Borsa İstanbul A.Ş.’nin Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören Karsusan Karadeniz Su Ürünleri A.Ş.’nin (Karsusan)
    ilişkili tarafı ve yönetim kurulu başkanı olan Masum ÇEVİK’ten Endeks Gayrimenkul Tarım Ürünleri ve Hayvancılık Sanayi ve
    Ticaret A.Ş.’nin (Endeks Gayrimenkul) 30.670.000 TL tutarındaki sermayesini temsil eden payların tamamının 29.460.336 TL
    bedelle satın alınması işlemi ile Karsusan’ın mal varlığının azaltıldığı tespit edildiğinden, 6362 sayılı Sermaye Piyasası
    Kanunu’nun 92 nci maddesi çerçevesinde;
    a) Karsusan tarafından Endeks Gayrimenkul paylarının satın alınmasına ilişkin 08.01.2019 tarihli yönetim kurulu kararının
    iptal edilerek tüm sonuçlarının ortadan kaldırılmasını teminen, yeni bir yönetim kurulu kararı alınmasının, bu kapsamda Karsusan
    tarafından anılan yönetim kurulu kararına istinaden herhangi bir ödeme yapılmamasının ve varsa yapılan ödemelerin, ödeme
    tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte işbu Karar tarihinden itibaren 6 iş günü içerisinde Karsusan’a iade edilmesinin,
    b) 12.02.2019 tarihinde yapılması planlanan söz konusu satın alma işleminin görüşüleceği genel kurul toplantısına ilişkin
    çağrının ve ayrıca anılan genel kurul toplantısı çerçevesinde işletilecek ayrılma hakkı kullanımına ilişkin prosedürlerin iptal
    edilmesinin
    Karsusan ve Karsusan’ın yönetim kurulundan talep edilmesine karar verilmiştir.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

SPK, Karsusan tarafından Endeks Gayrimenkul paylarının satın alınmasına ilişkin kararın iptali için yeni bir yönetim kurulu kararı alınmasını talep etti

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Karsusan tarafından Endeks
    Gayrimenkul paylarının satın alınmasına ilişkin 08.01.2019
    tarihli yönetim kurulu kararının iptal edilerek tüm sonuçlarının
    ortadan kaldırılmasını teminen, yeni bir yönetim kurulu kararı
    alınmasını talep etti.
    SPK haftalık bülteninde yer alan kararda şu bilgiler verildi:
    "Payları Borsa İstanbul A.Ş.’nin Yakın İzleme Pazarı’nda işlem
    gören Karsusan Karadeniz Su Ürünleri A.Ş.’nin (Karsusan) ilişkili
    tarafı ve yönetim kurulu başkanı olan Masum ÇEVİK’ten Endeks
    Gayrimenkul Tarım Ürünleri ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin
    (Endeks Gayrimenkul) 30.670.000 TL tutarındaki sermayesini temsil eden
    payların tamamının 29.460.336 TL bedelle satın alınması işlemi ile
    Karsusan’ın mal varlığının azaltıldığı tespit edildiğinden, 6362
    sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 92 nci maddesi çerçevesinde
    a) Karsusan tarafından Endeks Gayrimenkul paylarının satın
    alınmasına ilişkin 08.01.2019 tarihli yönetim kurulu kararının iptal
    edilerek tüm sonuçlarının ortadan kaldırılmasını teminen, yeni bir
    yönetim kurulu kararı alınmasının, bu kapsamda Karsusan tarafından
    anılan yönetim kurulu kararına istinaden herhangi bir ödeme
    yapılmamasının ve varsa yapılan ödemelerin, ödeme tarihinden itibaren
    işleyecek yasal faizi ile birlikte işbu Karar tarihinden itibaren 6 iş
    günü içerisinde Karsusan’a iade edilmesinin,
    b) 12.02.2019 tarihinde yapılması planlanan söz konusu satın alma
    işleminin görüşüleceği genel kurul toplantısına ilişkin çağrının ve
    ayrıca anılan genel kurul toplantısı çerçevesinde işletilecek ayrılma
    hakkı kullanımına ilişkin prosedürlerin iptal edilmesinin
    Karsusan ve Karsusan’ın yönetim kurulundan talep edilmesine karar
    verilmiştir."

http://www.spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2019&no=4

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey

(18/01/2019 - 0602)

7. Şirketin beklentileri iyi

1.Sanırım bu yıl Trabzon’daki inşaat projesi teslimatları olacak. Krsana ait 92 üniteden ne kadar hazırlan edinmiş olacsk burdan ne gibi artı değer çıkar acaba? Umarım üniteler doğru fiyatta satılmıştır.

2.Alyağ dan alacakların tahsilatı uzatıldı, bu alacaklar şubatta. tahsil edilmeye başlanıyor. Bu da sürekli şirkete nakit akışı demek.

3.Krsusan elindeki Alyağ hisselerini satacaktı Buda önemli nakşt kaynağı denek.

4.Sinoptaki fabrika faliyeti başlaması da önemli bir gelişme olur.

Umarız Krsan ı kendi borçlu harçlı şirketleri ile birleştirip veya durağan yapıdaki Alyağ ile birleştirip beklentileri köreltip şirketi hantallaştırnazlar. Bu tür birleşmeleri SPK nın onaylanmaması gerekir artık

KRSAN Konsolide 2018/12 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -4168660

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 23/64 İlkİlk ... 13212223242533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •