Sayfa 140/1000 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240640 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bir soru da benden..

beyan gerektiren herhangi bir gelirim yok, kiraydı temettüydü vs vs.. ancak 2018 kasım ayında babamın vefatından dolayı bu sene içinde bir miktar miras intikal edecek gibi görünüyor. biraz nakit ve gayrimenkul hissesi.

bu durumda 2019 yılında ilk defa eurobond alımı için "beyan sınırı altında kalma hesabı yaparken" bunu da hesaba katmalı mıyım acaba?

syg.

not: evet sn martind hala alamadım seçim sonrası inşallah.
    Veraset ve intikal vergisinde anladığım kadarıyla yıllık gelir vergisinden bağımsız olarak ayrı bir tablo söz konusu. Bu durumda kişinin kendi gelirinden bağımsız olarak aşağıdaki tablo geçerli olmalı. Bu benim şahsi yorumum. Başka kaynaklardan da mutlaka teyid ettirmek gerekli olabilir. (Kademeler güncel olmayabilir ama yakın meblağlar olabilir.)

İlk 190.000 TL için 1
    Sonra gelen 430.000 TLiçin 3
    Sonra gelen 940.000 TLiçin 5
    Sonra gelen 1.800.000TL için 7
    Matrahın 3.360.000 TL’ yiaşan bölümü için 10
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. '' Bankamız kayıtlarına göre sizde burada belirtilen ülkelerden birinde ikamet etmekte olup, söz konusu raporlama sizin içinde geçerlidir.
    Banka'da bulunan bilgilerin doğru yada güncel olmaması halinde ve sizin düşüncenize göre belirtilen ülkelerden birinde ikamet ettiğiniz bilgisinin doğru olmaması halinde , bu yazıdan itibaren 30 gün içinde bu kayıtların düzeltilmesi için gerekli belgeleri banka'ya ulaştırılmasını rica ederiz''

- İkamet yeri beyanı
    -Vergi amaçlı ikamet yeri beyanında belirttiğiniz ülke tarafından verilmiş (ikamet belgesi- kimlik)
    (bu belgelerin adınız ve soyadınızı içermesi ve genel olarak kimlik belirleme amacı ile kullanılıyor olması gerekmektedir)
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,032
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    '' Bankamız kayıtlarına göre sizde burada belirtilen ülkelerden birinde ikamet etmekte olup, söz konusu raporlama sizin içinde geçerlidir.
    Banka'da bulunan bilgilerin doğru yada güncel olmaması halinde ve sizin düşüncenize göre belirtilen ülkelerden birinde ikamet ettiğiniz bilgisinin doğru olmaması halinde , bu yazıdan itibaren 30 gün içinde bu kayıtların düzeltilmesi için gerekli belgeleri banka'ya ulaştırılmasını rica ederiz''

- İkamet yeri beyanı
    -Vergi amaçlı ikamet yeri beyanında belirttiğiniz ülke tarafından verilmiş (ikamet belgesi- kimlik)
    Acik acik tax status'un nedir diyor adamlar iste...
    Sen vergini nereye odeyeceksin bize bir bildir diyorlar..
    Yok oyle kacis, hem hesabinin oldugu ulkeye odemeyeceksin hem de ikametinin oldugu yere, demeye getiriyorlar.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,032
    https://www.fatca.hsbc.com/tr-tr/cmb...sked-questions

Burada da detayli olarak anlatmis..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. teşekkürler sn rxpu.

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teşekkürler sn rxpu.
    Eyvallah .
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Halkbank Eurobondu almayı düşünüyorum.
    Geçen Cuma Vakıfbank'tan fiyat aldım.

İtfa: 05 Şubat 2020
    Kupon: 3.88
    Temiz Fiyat: 95.500

Vakıf Binde 5 komisyon alıyor.
    Komisyonlu fiyat: 95.973

Komisyon ayrı bir kalem olarak kesilecek.
    Daha önce İşyatırım'a fiyat sorduğumda komisyonun fiyatın içinde olduğunu ayrı bir kalem olarak gözükmeyeceğini söylemişlerdi.

Brüt getiri %8.77 ye geliyor.
    Net getiriyi %7.22 Mevduat karşılığı 8.80 gibi hesapladım.

05 Ağustos 2019 da kupon ödemesi 40.000 TL nin altında kalacağı için 2019 için beyanname vermeyeceğim.

05 Şubat 2020 itfasıyla ilgili, gelir vergisi matrahı, kupon ödemesi ve itfa geliri toplamı olacak.

Sormak istediğim,

İtfa geliri,
    100 - 95.500 (Temiz Fiyat) = 4.500 mü?

100 - 95.973 (Komisyonlu Temiz Fiyat) = 4.027 mi? olarak hesaplanacak.

8.  Alıntı Originally Posted by ozzy Yazıyı Oku
    Halkbank Eurobondu almayı düşünüyorum.
    Geçen Cuma Vakıfbank'tan fiyat aldım.

İtfa: 05 Şubat 2020
    Kupon: 3.88
    Temiz Fiyat: 95.500

Vakıf Binde 5 komisyon alıyor.
    Komisyonlu fiyat: 95.973

Komisyon ayrı bir kalem olarak kesilecek.
    Daha önce İşyatırım'a fiyat sorduğumda komisyonun fiyatın içinde olduğunu ayrı bir kalem olarak gözükmeyeceğini söylemişlerdi.

Brüt getiri %8.77 ye geliyor.
    Net getiriyi %7.22 Mevduat karşılığı 8.80 gibi hesapladım.

05 Ağustos 2019 da kupon ödemesi 40.000 TL nin altında kalacağı için 2019 için beyanname vermeyeceğim.

05 Şubat 2020 itfasıyla ilgili, gelir vergisi matrahı, kupon ödemesi ve itfa geliri toplamı olacak.

Sormak istediğim,

İtfa geliri,
    100 - 95.500 (Temiz Fiyat) = 4.500 mü?

100 - 95.973 (Komisyonlu Temiz Fiyat) = 4.027 mi? olarak hesaplanacak.
    Komisyonu ilk yılın matrahından düşebilirsiniz, yani 1. şık doğru.
    Saygılar.

Sayfa 140/1000 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •