Sayfa 27/1000 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 209 - 216 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by fdogan3438 Yazıyı Oku
    Ben bir konu da bilgi almak istiyorum, şuan iş bankasından aldığım eurobond alış fiyatı 1.040,00 satış 1.030,00 burdan bir 10$ zararım var o kabul, fakat anlık banka kuruna baktığım da 4,66 gözüküyor, yani tl karşılığı 4800 tl olması lazım.

Fakat ben de tl karşılığı 4650 gibi bir rakam gözüküyor. Burada ki 150 tl farkın sebebi nedir ?

Birde eurobond %3,5 faiz oranı var fakat 11/09/2018 de benim tutar 1035$ olacak yazıyor, yani ben 3 ay beklememe rağmen alış satış arasında ki zararı hala çıkaramamış oluyorum. Bu konu da bilgi verebilirmisiniz
    1) TL yi isin icine katmadan dusunmende fayda var yoksa isin icinden cikamazsin

2) Isyatirim in sayfasindan getiriye baktigin zaman o sana dolar cinsinden yillandirilmis getiriyi verir. Bu getiri her zaman pozitiftir ve pozitif oldukca senin kazandigini gosterir. Yani obur ayrintilara girersem simdi matematiksel hesaplara girmek gerekecek

Asagida verdigim ornege bakabilirsin

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...04935989_1.pdf

Asagida satis getiri ye bakarsan mesela %3.88 diyor o senin getirin eger 99.957 den satin alirsan onemli olanda budur

2. Minimum Eurobond alım miktarları nedir bilen var mı? Banka aracılığıyla bin dolar kadar az alımlar yapılır mı?

Ayrıca her hangi bir ülkenin Eurobondları alınır mı?

3.  Alıntı Originally Posted by Birinsan Yazıyı Oku
    Minimum Eurobond alım miktarları nedir bilen var mı? Banka aracılığıyla bin dolar kadar az alımlar yapılır mı?

Ayrıca her hangi bir ülkenin Eurobondları alınır mı?
    Bankanın elinde istediğiniz Eurobond'un stoğunun olup olmamasına bağlı. Stok yoksa banka onu da gidip piyasadan alacağı için en az 100-250 bin USD gibi kıstaslar koyar. Elinde stok varsa da bankanın keyfine kalmış ancak 1.000 USD için telefonu dahi açacaklarını sanmıyorum. En az bir 25 bin USD koymanız lazım.

Herhangi bir ülkenin eurobondu için bankaya değil uluslararası piyasalarda işlem yapan aracı kuruma gidin. Onlar gidip satın alacaklar ve bundaki minimum ise en az 250 bin USD olur diye tahmin ediyorum. 1.000 gibi eurobond piyasası için anlamı olmayan rakamlarla ancak eurobond fonlarına yatırım yapmak mümkün olur.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

4.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Bankanın elinde istediğiniz Eurobond'un stoğunun olup olmamasına bağlı. Stok yoksa banka onu da gidip piyasadan alacağı için en az 100-250 bin USD gibi kıstaslar koyar. Elinde stok varsa da bankanın keyfine kalmış ancak 1.000 USD için telefonu dahi açacaklarını sanmıyorum. En az bir 25 bin USD koymanız lazım.

Herhangi bir ülkenin eurobondu için bankaya değil uluslararası piyasalarda işlem yapan aracı kuruma gidin. Onlar gidip satın alacaklar ve bundaki minimum ise en az 250 bin USD olur diye tahmin ediyorum. 1.000 gibi eurobond piyasası için anlamı olmayan rakamlarla ancak eurobond fonlarına yatırım yapmak mümkün olur.
    Sn. jondowes. Eurobond için merkezi bir saklama kuruluşu var mıdır? Bu kuruluş bu saklama işlemi için yıllık bir ücret talep eder mi?. Eurobond satın alındığında hisse senetlerinde olduğu gibi takasbankta veya benzeri bir kuruluşta mı kayıt altında tutuluyor?
    Tutuluyorsa bu işlemler anında mı kaydediliyor, yoksa işlemi başka bir kuruluş yapıp daha sonra veya belirli bir zaman sonra bu kayıt kuruluşuna mı bildiriyor? Genel olarak alım satım işlemini kayıt kuruluşuna bildirme zorunluluğu var mı?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sn. jondowes. Eurobond için merkezi bir saklama kuruluşu var mıdır? Bu kuruluş bu saklama işlemi için yıllık bir ücret talep eder mi?. Eurobond satın alındığında hisse senetlerinde olduğu gibi takasbankta veya benzeri bir kuruluşta mı kayıt altında tutuluyor?
    Tutuluyorsa bu işlemler anında mı kaydediliyor, yoksa işlemi başka bir kuruluş yapıp daha sonra veya belirli bir zaman sonra bu kayıt kuruluşuna mı bildiriyor? Genel olarak alım satım işlemini kayıt kuruluşuna bildirme zorunluluğu var mı?
    Eurobond'lar genel olarak Avrupa borsalarında takas edilir (Euroclear ve Clearstream). Eurobond borçlusunun Türkiye Devleti olması dışında işlemin hiçbir yerinde Türk kurumları veya kuralları veya hukuk sistemi yok. Bu nedenle diğer sorularınızın cevapları da önemsiz.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Eurobond'lar genel olarak Avrupa borsalarında takas edilir (Euroclear ve Clearstrem). Eurobond borçlusunun Türkiye Devleti olması dışında işlemin hiçbir yerinde Türk kurumları veya kuralları veya hukuk sistemi yok. Bu nedenle diğer sorularınızın cevapları da önemsiz.
    Çok uzun vadeli elde tutulma imkanı olan bir enstruman olduğu için Türkiye devleti kupon ödemelerini ya da anapara ödemelerini nereye ödeyeceğini nasıl bilecek , bunu organze eden merkezi bir operasyon merkezi var mıdır diye merak etmiştim. Sonuçta 30 yıl içinde bu kağıt 10.000 kez el değiştirebilir ve kupon ödemesinin yatırılacağı hesabın dinamik olarak güncellenmesi gerekli olabilir.
    Bilgi için teşekkürler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. Halkbank yurtiçinde saklanamaz demiş.
    https://www.halkbank.com.tr/6253-eurobond
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 27/1000 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •