Sayfa 289/1000 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Şirketlerden; ''adınıza ......TL temettü verilmiştir'' mealinde bir yazı ilave ediyormusunuz beyanname ekine ?(aracı kurumdan alınan yazı haricinde)
    Ilk zamanlarda 7-8 yil onceye kadar isi bilmedikleri icin stopaj odeyen her sirketten sizin adiniza su kadar stopaj odedik diye kagit istemisti eski vergi dairem.
    Yani tam bir gavur iskencesi idi. Bunlar borsa sirketi, hisseler hamiline, sirket nereden bilecek kimde kac tane hissesi var? Toplu halde takasbanka temettuleri yatirir stopaji kestikten sonra diye vergi dairesi mudurune bile anlatmak zorunda kalmistim.
    Sonradan yavas yavas ogrendiler sanirim. MKK'dan iade dilekcesine ek olarak tum araci kurumlardaki hisseleri ve odenen temettuleri gosteren bir belge alip konulunca baska bir belge istemez oldular.
    Bazi vergi daireleri gider konusu yapilan egitim ve saglik faturalarini da isteyebiliyor.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ilk zamanlarda 7-8 yil onceye kadar isi bilmedikleri icin stopaj odeyen her sirketten sizin adiniza su kadar stopaj odedik diye kagit istemisti eski vergi dairem.
    Yani tam bir gavur iskencesi idi. Bunlar borsa sirketi, hisseler hamiline, sirket nereden bilecek kimde kac tane hissesi var? Toplu halde takasbanka temettuleri yatirir stopaji kestikten sonra diye vergi dairesi mudurune bile anlatmak zorunda kalmistim.
    Sonradan yavas yavas ogrendiler sanirim. MKK'dan iade dilekcesine ek olarak tum araci kurumlardaki hisseleri ve odenen temettuleri gosteren bir belge alip konulunca baska bir belge istemez oldular.
    Bazi vergi daireleri gider konusu yapilan egitim ve saglik faturalarini da isteyebiliyor.
    Syg,
    Benden hisse ihraç tarihi, hissenin adı ve vergi numarasını istemişlerdi.

Bütün gider belgelerini de taranmış olarak istediler.

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,

MKK iade dilekçesini biraz detaylandırabilirmisiniz ?

Nerden , nasıl vsvs ...

Vergi daireniz Beşiktaş VD mi ?
    Son düzenleme : british; 05-03-2020 saat: 20:20.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Çok ilginç bir durum oluşturmuşsunuz, hiçbir bilgim yok ama bana mümkün olmaz gibi geldiyor. Bono kiminse kupon da ona yatar mantıken.
    Aslında garip değil tabi çocuğun hesabına yatacak ama veli ben olduğum için çekme hakkım olacak zaten
    Ama zır cahil oldukları için uğraşmak istemiyorlar.

Sent from my iPad using Tapatalk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    MKK iade dilekçesini biraz detaylandırabilirmisiniz ?

Nerden , nasıl vsvs ...

Vergi daireniz Beşiktaş VD mi ?
    Sariyer v.d mukellefiyim ancak Sariyer'den hic iade almadim.
    Onceden ikitelli mukellefi idim oradan bir kac defa aldim, kardesim Ikitelli v.d'den hala da aliyor, sanirim bu sene de iade cikacak ve dilekce ile isteyecek.
    Iade dilekcesini beyannameyi elektronik ortamda bir mali musavir araciliginin sistemi uzerinden verdikten sonra ayni anda iade dilekcesini de eletronik ortamda veriyor..
    Arkasindan 15 gun sonra vergi dairesine gidiyor ve indirim olarak beyannamede var ise tum egitim ve saglik faturalarinin bir kopyasini ve MKK dan aldigi tum temettuleri gosteren listeyi veriyor.
    Sonra beklemeye geciyor..
    Arada bir ariyor, iade isim ne oldu diye taciz ediyor..
    Genelde 2-3 ay icinde, yaza dogru iadeyi dilekcede verdigi banka hesabina yatiriyorlar..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. bilgisi olan

Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Beyler,
    18 yaşından küçük çocugum adına Eurobond alıp hesabına koymak kupanlarını ben almak ama anaparının ona kalmasını istiyorum.
    TEB ile konuştum tıkandılar. Bunu TEB'DE başaran var mı ?
    bilgisi olan var mı

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    MKK dan aldigi tum temettuleri gosteren listeyi
    Sn. Dudu , MKK kısmını sormuştum.

MKK'ya mı gidilecek ?

Tşk.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Dostum, siz kendi adiniza yatirin bondlari, sizde kullanin kuponlari, anapara donemi de siz hayatta iseniz ceker cocuga verirsiniz siz bu hayatta degilseniz zaten ona miras kalacak ucacak degil ya bond...

Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Aslında garip değil tabi çocuğun hesabına yatacak ama veli ben olduğum için çekme hakkım olacak zaten
    Ama zır cahil oldukları için uğraşmak istemiyorlar.

Sent from my iPad using Tapatalk
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 289/1000 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •