Sayfa 309/1000 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    miras kalan tahviller , sınırı aşıyor ise vi vergisine tabidir.

eğer vergi çıkar ise , başka kaynaktan veya tahvil satılarak ödenebilir.

tahviller , mirasçının hesabına virmanlanır

alış maliyeti , ölüm tarihindeki fiyat arasındaki vergiyi araştırmak lazım .

babam vefat ettiğinde , limit altında kaldığından hiç bir vergi çıkmamıştı

ancak araştırmak lazım.
    Teşekkürler Bilgi için

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    80 yasindaki kisi hele ki corona ortaminda 2040 vadeli bond ile napmayi dusunuyor
    cennete EFT mi
    Bak işte buna çok güldüm. İnsanoğlu yaşa bakmaksızın elindeki birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmek ister. Olay bu. Servet beyan ya da zamanından önce satmak gibi durumlarla uğraşmamak için 2023 vade gibi tahvil alınması mantıklı mıdır? Ya da sakıncası var mı? Benim aklıma faiz kaybı düşüncesi geliyor ama başka bir şey olabilir mi bilmiyorum. Görüşün nedir?

3. Faiz kaybi yaninda hafiza kaybini da dusunmek lazim. Malum ileri yaslarda hafiza kaybi oluyor....aldigin bondlardan senden baska kimsenin haberi yoksa sen de hatirlamazsan bondlar devlete kalir !!!!
    Ileri yaslarda insanlar en yakinini bile hatirlamiyor....
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bak işte buna çok güldüm. İnsanoğlu yaşa bakmaksızın elindeki birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmek ister. Olay bu. Servet beyan ya da zamanından önce satmak gibi durumlarla uğraşmamak için 2023 vade gibi tahvil alınması mantıklı mıdır? Ya da sakıncası var mı? Benim aklıma faiz kaybı düşüncesi geliyor ama başka bir şey olabilir mi bilmiyorum. Görüşün nedir?
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

4.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    80 yasindaki adam o parayi yiyecek hali varsa catir catir yemeli..
    Cennette para gecmiyo diyemediniz mi......
    85 yaşındaki doğan yatırım bankası kuruyor .

O niye yemiyor acaba işte o yüzden .

Sağlık harcamaları çok oluyor belli yaş olduğu için onun için gerekli oluyor

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by cem1473 Yazıyı Oku
    … Eşim ve benim üzerime 35biner yıllık gelir olacak şekilde erobond alımı yaptım. Daha fazla almaya cesaret edemiyorum, Dolar kuru ne olur ilerde belli olmaz. Bu kurla ayda 5800 tl, Allah bereket versin. Ülkeye bir şey olmadıktan sonra sıkıntı olmaz.

Eurobond olunca temettü, kira ve bunun gibi şeylere yatırım yapamıyoruz. Vergi açısından dara düşürmeyecek ne önerirsiniz.
    eurobondla karşılaştırınca çok cazip olmasa da.. nadiren bazı bankalar "kapalı" eurodond fonları çıkarabiliyor. dolarla alıyorsunuz dönüşü dolar oluyor. içeriğinde kısa vadeli devlet ve/veya özel sektör eurobondları oluyor. vadeye kadar tutmak amaçlı. erken çıkma durumunda kesintisi var. vergisi stopajla kesiliyor. ek vergi vermiyorsunuz. geçen sene yapı kredi ve garanti çıkarmıştı (başka banka da çıkardıysa benim bilgim yok). %3 "mevduat karşılığı" civarında getirileri vardı.. ama çıkarsa ne zaman tekrar çıkar, kaçla çıkar kim çıkarır vs bilinmez.

yalnız.. bunu tl ile alınan eurobond borçlanma araçları fonlarıyla karıştırmayın. şubat ayında pek bir tavsiye ediyordu banka MT leri bunları. yahu bunca zamandır soluksuz yükseliyor, almam ben demiştim. allah korumuş. dolar bu kadar yükselmesine rağmen son bir aydaki düşüş %10 larda.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=YBE

ayrıca naçizane.. bence yıllık kişi başı 40k eurobond gelirine kadar korkmadan çıkılır çünkü 40k tl gelirin 49k yı aşması için iki kupon vadesindeki dolar kuru ortalamasın 8 i aşması lazım ki, mazallah o durumda endişe edecek çok başka şeylerimiz olur:)

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Her zamanki kötümserliğimle risklere dikkatinizi çekmek isterim.

Yatırım yapılabilir notuna sahip şirketlerin etf'i 10 yıllık kazancını geri verdi.
    biraz açar mısınız?

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    biraz açar mısınız?

Amerikan şirketlerinin kredi notuna göre hazine bonoları ile arasındaki faiz farkı

Olaya 2 açıdan bakalım.

1-) Değerleme açısından bakarsak notu bizim notumuzdan(fitch hariç) daha yüksek notu olan şirketlerin (yeşil çizgi) spread'i %7,43 dün abd 10 yıllıkları %0,85'ten kapadı eklersek %8,2-8,3 arası bir şey çıkıyor. Bunların arkasında, bir yükümlülüğü olmamakla birlikte, bu borçlanmaların konusu olan doları basabilen bir FED var.

2-) Temkinli bir yatırımcı olarak bakarsak görüyoruz ki spread'ler devamlı yükseliyor, bu zamanda almaktansa belki biraz daha düşük faizle zirveden dönüşte almak daha doğru bir davranış olur gibime geliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku

Amerikan şirketlerinin kredi notuna göre hazine bonoları ile arasındaki faiz farkı

Olaya 2 açıdan bakalım.

1-) Değerleme açısından bakarsak notu bizim notumuzdan(fitch hariç) daha yüksek notu olan şirketlerin (yeşil çizgi) spread'i %7,43 dün abd 10 yıllıkları %0,85'ten kapadı eklersek %8,2-8,3 arası bir şey çıkıyor. Bunların arkasında, bir yükümlülüğü olmamakla birlikte, bu borçlanmaların konusu olan doları basabilen bir FED var.

2-) Temkinli bir yatırımcı olarak bakarsak görüyoruz ki spread'ler devamlı yükseliyor, bu zamanda almaktansa belki biraz daha düşük faizle zirveden dönüşte almak daha doğru bir davranış olur gibime geliyor.
    tebrikler.

ben tum bu soylediklerinize ek olarak tahvil konusunda sadece turkiyeye yatirim yaparak yuksekce bir tekil ulke riski almanin da cok mantikli olmadigini dusunmeye basladim. portfoyumun 50% civari 2020 ve 2025 tc hazine eurotahvillerinde olan birisi olarak soyluyorum bunu yanlis anlasilmasin. 7,5% orta vadeli faiz iyi guzel de 580 bps cds'in ima ettigi batma riski (40% kurtulma ihtimaliyle) 9,7%. sanki vergisiyse vergisi diyip cesitlendirilmis bir distributing uluslararasi yuksek getirili bond etfi almak daha mantikli olacak gibi dusunuyorum faizler tepeden dusmeye basladigi noktada..
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 309/1000 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •