Sayfa 651/1000 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701751 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,201 - 5,208 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Eurobond işlemleri euroclear üzerinden dönmüyor mu? Mkk ile eurobond'un ne alakası var?
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    CEPTETEB vadesiz dolardan, muhtemelen eurobond içindir.

TEB vadesiz dolar hesabı olanlar hesabını kontrol etsin derim.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    Eurobond işlemleri euroclear üzerinden dönmüyor mu? Mkk ile eurobond'un ne alakası var?
    aynen alakasız. MKK'da topu bankaya atıyor. E tabi bankadan ses yok. twitter olmasa iletişim kuramıcaz TEB'le eurobonddan bi haberler.
    Son düzenleme : Trade Shark; 27-08-2021 saat: 11:39.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. Arkadaşlar bir müddet topikten uzak kaldım. Geriye dönük okudum bulamadım ve konuşulmamasına şaşırdım.

İş Yatırım'ın SGMK bülteni paylaşımında bir politika değişikliği var sanırım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bireysel yatırımcı için en iyi kaynaktı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir müddet topikten uzak kaldım. Geriye dönük okudum bulamadım ve konuşulmamasına şaşırdım.

İş Yatırım'ın SGMK bülteni paylaşımında bir politika değişikliği var sanırım. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bireysel yatırımcı için en iyi kaynaktı.
    evet siteye üyelere ve müşterilerine açık sadece.

bu linkten ulaşabiliriz artık. raporlar için ayrı site yapmaları güzel olmuş.
    https://arastirma.isyatirim.com.tr/w...08_2021_TR.pdf
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. Teşekkürler Trade Shark

Açıkcası mail bülteni de çok faydalıydı. Muhtemel ticari kaygılar veri toplama hastalığı sebep oldu.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    Türk ve Rus eurobondları bir senedir kısmen teminat kapsamında değildi avrupa bankalarında.
    Gün itibari ile ispanya madrid xxx bizde bankası olanın şubesi bile Türk eurobondunu teminat olarak kabul edemeyiz demiş.

ülkenin özeti.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

7.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    Türk ve Rus eurobondları bir senedir kısmen teminat kapsamında değildi avrupa bankalarında.
    Gün itibari ile ispanya madrid xxx bizde bankası olanın şubesi bile Türk eurobondunu teminat olarak kabul edemeyiz demiş.

ülkenin özeti.
    Sıkıntılı bir haber. Bari Eurobond faizlerine yansısa da faydalansak. Bu faiz oranları ile Eurobond bile çekici değil. Orası da ölmüş iyice. Geçen sene Berat görevden alınınca alanlar iyi kar etti.

ytd

8. merhabalar, bir soeum olacak eurobond vade tarihinde o anki aktif fiyat uzerinden mi yoksa nominal 100 birim fiyat uzerinden mi ana para odemesi yapiliyor?

yani yakin tarihli bir eurobondu 105 tl den aldik varsayalim 2024 de vadesi geldi ve o anki fiyat 108tl bana 100 TL den mi odeme yapacak?

Sayfa 651/1000 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •