Sayfa 102/637 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 809 - 816 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Baktık ki, endeks 110-115 bandını aşti, 125 lere gidecek gibi...yıl sonu rallisi moduna girdi.. bu durumda fazla ihtiyata gerek yok diyoruz.endeks kısa pozisyonumuzu kapıyoruz...portföyümüzle baş başa kalıyoruz.
    Bu yaptığın stratejiye göre Turkcelli'in endeksten fazla yükselmesi gerekiyor. Doğru mu anlıyorum?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by beyazyakalı Yazıyı Oku

ESAS SORU BU BENCE ? ZATEN CEVAP ARADIGIMIZ NOKTA BU SU ANDA...
    Bu soru, yasiniza, beklentilerinize ve bilginize gore degisir.

Eger saglam defansiv hisseleri bulur, uygun fiyattan alirsaniz, kazanirsiniz.

GARAN mesela, 2016 da 6.50 lerdeydi.

O donemde, eger yeterli sure takip ettiyseniz, " yahu bu 4 TL.ye dusermi." endiseniz olmazdi ve kazanirdiniz.

Eger bu sorularin yanitini herkes bilse, pek kaybeden olmazdi.

Diger konu, zamaninda konuyu cok iyi calisip vade anlayisiniza gore sectiginiz kagidi almak.

Yoksa, 6.50 GARAN, 8'e vardiginda satarsiniz.

Bu borsa isinde en zor konu Karin uzerinde oturmayi basarabilmektir.

TUPRS'i 25 TL.den alan 50'den satti mesela, ama bazilari 117 TL.den satti.

Sonuc olarak en onemli konu, temel analizi cok iyi bilmek ve bilgidir.

Bunlar varsa size kimse yenemez.

Zaten bunlar varsa, 350 Bin'e konut alip, kiraya vermezdiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu yaptığın stratejiye göre Turkcelli'in endeksten fazla yükselmesi gerekiyor. Doğru mu anlıyorum?
    Evet, u-30 dan dağa çok yükselmeli.

Ama bunu portföy olarak düşünün, biz anlatımı kolay olsun diye bir hisse uzerınden gidiyoruz...yoksa bir orta vadeli portföyde en az 5 hisse olmalı bence...ideali 10 dur benim için.

4.  Alıntı Originally Posted by whale Yazıyı Oku
    Trendleri (krizleri) önceden tespit edebilsek çok daha iyi kazanırız ancak bunu yapabilmek neredeyse imkansız gibidir. Ancak bunu yapamasak da basit uygulamalarla krize hazırlıklı girebilirsiniz.

50 hisse -50 nakit (döviz & faiz sepeti) ile bir portföy oluşturun. Her sene portföyü tekrar 50-50 olacak şekilde dengeleyin. Yani 100 bin TL bir sene sonunda 80 bin TL hisse, 60 bin TL nakit olmuşsa bunu 70-70 olarak dengeleyin. Bu şekilde uzun dönemde hem faizden hem de endeksden daha fazla kazandığınızı göreceksiniz. Kararları bir seneden daha kısa sürede vermeyin, eğer yeterince sabırlıysanız 2 senede bir de bu gözden geçirmeyi yapabilirsiniz.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Fazla kazanmanın tek yolu fazla risk almak.
    Birbiri ile ters hareket etme potansiyeli olan yatırım araçlarına %50-%50 yatırım sizi zarardan koruyabilir. Ama uzun dönemde diğer enstrümanlardan fazla kazandırma potansiyelinin çok olduğunu düşünmüyorum.

En son örneğini geçtiğimiz 10 ayda yaşadık sayılır. 2016 Kasım'da veya Aralık'ta %50$ - %50 Endeks yatırımı yapan birisi, %100Endeks yatırımı yapana göre epey az kazandı.

Çok kazanmanın yolu, çok risk almaktır.
    Kişi önce ne istediğini, ne tip bir yatırımcı olduğunu kendi özelliklerini sorgulamalıdır. Risk almayı seviyormuyum, seviyorsamda kaybedince sakin kalabiliyor, panik yapmadan bekliyebiliyormuyum veya yeri geldiğinde kesip atabiliyormuyum, yoksa gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi kalamı kalıyorum.

Tek bir reçete ile her hastayı tedavi etmek mümkün olmadığı gibi tek bir strateji ile yatırım yapmakta makul bir yaklaşım değil.
    Sayın Whale bu arada sözüm size değil, genel olarak ortaya yazıyorum. Yazdıklarınıza saygım sonsuz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,088
     Alıntı Originally Posted by ctugrul Yazıyı Oku
    Fazla kazanmanın tek yolu fazla risk almak.
    Birbiri ile ters hareket etme potansiyeli olan yatırım araçlarına %50-%50 yatırım sizi zarardan koruyabilir. Ama uzun dönemde diğer enstrümanlardan fazla kazandırma potansiyelinin çok olduğunu düşünmüyorum.

En son örneğini geçtiğimiz 10 ayda yaşadık sayılır. 2016 Kasım'da veya Aralık'ta %50$ - %50 Endeks yatırımı yapan birisi, %100Endeks yatırımı yapana göre epey az kazandı.

Çok kazanmanın yolu, çok risk almaktır.
    Kişi önce ne istediğini, ne tip bir yatırımcı olduğunu kendi özelliklerini sorgulamalıdır. Risk almayı seviyormuyum, seviyorsamda kaybedince sakin kalabiliyor, panik yapmadan bekliyebiliyormuyum veya yeri geldiğinde kesip atabiliyormuyum, yoksa gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi kalamı kalıyorum.

Tek bir reçete ile her hastayı tedavi etmek mümkün olmadığı gibi tek bir strateji ile yatırım yapmakta makul bir yaklaşım değil.
    Sayın Whale bu arada sözüm size değil, genel olarak ortaya yazıyorum. Yazdıklarınıza saygım sonsuz.
    Katiliyorum.
    Burayi okuyanlarin once yatirim anayasasinin temel kurali olan ne kadar risk o kadar kazanc veya kayip gercegini icsellestirmeleri lazim.
    Ben mesela yillardir %100 hisse gidiyorum, halimden memnunum bazi kisiler icin boyle bir sey dusunulemez olsa da.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Evet, u-30 dan dağa çok yükselmeli.

Ama bunu portföy olarak düşünün, biz anlatımı kolay olsun diye bir hisse uzerınden gidiyoruz...yoksa bir orta vadeli portföyde en az 5 hisse olmalı bence...ideali 10 dur benim için.
    Sonuç olarak endeksi yenen kağıtları bulmamız gerekiyor. Peki endeksi yenmek yerine risksiz getiri olan mevduat faizini yenmek daha rasyonel değil mi?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sonuç olarak endeksi yenen kağıtları bulmamız gerekiyor. Peki endeksi yenmek yerine risksiz getiri olan mevduat faizini yenmek daha rasyonel değil mi?
    Bence daha rasyonel.

başlıkta bahsi geçmiş.

aslında ev alıp kiraya vermek iyi bir yatırım mıdır? bence çok şüpheli.

350.000 tl ye alınan bir evin kira geliri 160-200 ay arası amorti etmeli. yani en az ayda 1500 lira getirisi olmalı.

onun yerine misal akçansa hissesini 12 tl den alsak 29 bin lot eder. her yıl hisse başı 1 tl temettü verirse yılda 29 bin tl ediyor. ayda 2400 tl. hissenin değer artışı da cabası.

ayrıca kiracıyla uğraşma, akma, kokma derdi de yok.

ille bu hisse olması da gerekmez. çok daha iyi temettü verimi olan hisseler var. tabii bahsettiğim vade uzun.

Sayfa 102/637 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •