Sayfa 201/637 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kriz her zaman gelebilir.
    Gelmesi sizin mal alabileceginizi garanti etmez.
    Ben irili ufakli bi duzine kriz gordum.
    Kriz psikolojisi bambaska bir seydir, yasamadan bilinmez, yasamayana anlatilamaz.
    Blok alim icin bile endeks olarak uzun vadeli ortalamalarin altindayiz. Hisse bazli ise pek bir sey ifade etmez bu durum.
    En guzeli bismillah deyip son zamanlarda cok da sismemis (Asels) temettu hisselerine oncelik vererek aylik duzenli alimlarla baslamak.
    Aksi halde daha hic hayatinda hisse almamis birisinin olasi bir krizde maliyet yapabilmesi yapsa bile aldiklarini tutabilmesini beklemek bence fazla iyimserlik olur.
    Ben kriterlerimi tekrar yazayim.
    1. Sahibi kim?
    2. Temettu veriyor mu?
    3. Son 10+ yillik aylik grafiginde 45 derecelik bir yukselis kanali var mi?
    Olmazsa olmaz kriterlerim bunlardir.
    Ikincil kriterlerimi de yazarim ama su an isleri komplike yapmama acisindan gereksiz buluyorum.
    Syg,
    Katılıyorum...hep söylediğim gibi aylık düzenli alım için kriz beklemeye gerek yok...seçici olmak kaydıyla hemen alıma başlanabilir...ama blok alım yapılacaksa, çok daha dikkatli olunmalı, giriş maliyeti çok daha önemli bir hal aldığı için hisse seçiminde kılı kırk yarmak gerekir.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    haha...nereden aklına geldi yaklaşık 1,5 sene önce yazmışım yazıyı...aslında 3 aşağı 5 yukarı dediğimizi yapıyoruz sayılır şu an

Başlık uzun ömürlü olursa, çok proje geliştiririz.
    Sessizce o günün gelmesini bekliyoruz bir buçuk yıldır

Bence de bu sayfa da çok güzel şeyler olacak, göreceğiz sağlık elverdikçe

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Sevgili cauti,

Şahsen , babo abi gibi duayenler dahi bist de sadece düzeltme beklerken ki bir çok saygın forumdaşın da bu fikirde olduğunu gözlemliyorum , ben ise bilinç altında pozisyonumun etkisinin de olduğunu kabul ederek , çok sağlam bir düzeltme bekliyorum. Ama özellikle seçime kadar da bunu önleyecek her türlü atraksiyonun da hükümetimiz - varlık fonu vasıtası ile yapılacağına da eminim.

Aportta bekliyorum. 2018 , 2019 hatta 2020 yi de beklerim (ölmez isek) , sorun yok. Hisse senedi seçimi ile ilgili Dudu bey'in , sizin ve diğer değerli forumdaşların iyi niyetli paylaşımlarını okuyorum. Zamanı geldiğine inandığımda , her zaman yaptığım gibi gene tek hisse ve blok alım yapmayı düşünüyorum. Bunu önceden topiğinizde de paylaşmıştım. Bu şahsi bir takıntım. Çok faydasını da gördüm , elbet zararını gördüğüm gibi. Mesela 1 milyon TL lik ve tek hisse alımı düşünüyorum. Borsamızın , Bovespa seviyelerinin üstünü köpük olarak değerlendiriyorum. Yani , oraya kadar sağlam bir düzeltme bekliyorum. İki endeksi birbirine paralel ve belli bir süre majör olarak ayrışmadan seyir ettiğini gördüğümde girmeyi düşünüyorum tekrar Bist'e.

Sağlam düzeltmeler , genelde ilk olarak banka ağırlıklı arttığını gördüğümüz borsamızda , banka ile sanayi şirketleri arasında tercihimi henüz olgunlaştırmadım. Genelde , düzeltme sonrası ilk lokomotif bankalar artıyor , daha sonra diğer sektörlere sıra geliyor . Borsamızda , endeks seviyesi ile hisse fiyatı arasındaki korelasyona ki buna beta katsayısı diyorlardı zannedersem , senedin sağlamlığı , sahipleri kadar önem veriyorum. Temeli sağlam olmayan şirket ile kesinlikle işim olmaz ki bu kriterlere uyan , işlem hacmi belli bir montanda olan şirketlerin hisse fiyatları ile , bist 100 endeksi arasında enterpolasyon hesabı yapıp , beklentim olan düzeltme gerçekleştiğinde temeli sağlam , belli hacmi olan senetlerden bu düzeltme esnasında enterpolasyon değeri en olumsuz ayrışan yani geçmiş zaman serisindeki değerine göre daha iskontolu olan , Dudu bey'in deyimi ile ucuz olan - ama bunun altını matematiksel bir hesap ile doldurmak şartı ile - bir senetten en az 1 milyon tl lik bir alım planlıyorum.

%100 olması gereken şartları özetlemek gerekirse ;
    1. Bovespa ya paralel belli bir süre gittiğini gördüğüm bir bist 100 endeksi (bu olmazsa borsamız ile işim olmayacak)
    2.Temeli sağlam hisseler (aşağı yukarı bilinen 40-50 senet)
    3.Lineer enterpolasyon hesabına göre en ama en ucuz olanı
    4. Tek senet olacak

Fikirlerinize, eleştirilerinize açığım başta siz ve diğer değerli forumdaşlarımızın.

4. ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Şuana kadar konuşulmadığını düşündüğüm bir konuda soru sormak istiyorum,

eğer uzun vadeli düşündüğümüz hisse seçimimiz yanlışsa ne yapacağız?

diyelim brisa biriktirmeye başladım 2021 e kadar her ay alıyorum..

Fabrika açıldı üretim başladı ama talep düşük anca fabrikanın giderini karşılayabiliyor bilançoya pozitif etkisi yok. Pazara başka oyuncular girdi vesaire yani işler planladığımız gibi gitmedi.
    Ve hisse 2021 de 7-8liralarda olsun ne yapacağız? Beklemeye devam mı edeceğiz.

Yada öncesinde nasıl uyanabiliriz? Bu riskin analizi nasıl yapabiliriz?

YTD.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Tugsel78 Yazıyı Oku
    Merhabalar,
    Vakıfbank da bulunan hisselerimi ziraat yatırıma virman emri verdim fakat 95 lira gibi bir masraf çıktı.
    Bu masraf normal midir?
    Teşekkürler.
    Saygılar.
    Sn Tugsel78 virman işlemi nasıl yapılıyor. Bende halk bankasından ziraate geçmek istiyorum

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sn. Metcel34 çok.özel.değilse neden halkbankdan ziraate geciyorsunuz?

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by metcel34 Yazıyı Oku
    Sn Tugsel78 virman işlemi nasıl yapılıyor. Bende halk bankasından ziraate geçmek istiyorum

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bankaya gidiyorsun gişeden oluyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,103
     Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Sevgili cauti,

Şahsen , babo abi gibi duayenler dahi bist de sadece düzeltme beklerken ki bir çok saygın forumdaşın da bu fikirde olduğunu gözlemliyorum , ben ise bilinç altında pozisyonumun etkisinin de olduğunu kabul ederek , çok sağlam bir düzeltme bekliyorum. Ama özellikle seçime kadar da bunu önleyecek her türlü atraksiyonun da hükümetimiz - varlık fonu vasıtası ile yapılacağına da eminim.

Aportta bekliyorum. 2018 , 2019 hatta 2020 yi de beklerim (ölmez isek) , sorun yok. Hisse senedi seçimi ile ilgili Dudu bey'in , sizin ve diğer değerli forumdaşların iyi niyetli paylaşımlarını okuyorum. Zamanı geldiğine inandığımda , her zaman yaptığım gibi gene tek hisse ve blok alım yapmayı düşünüyorum. Bunu önceden topiğinizde de paylaşmıştım. Bu şahsi bir takıntım. Çok faydasını da gördüm , elbet zararını gördüğüm gibi. Mesela 1 milyon TL lik ve tek hisse alımı düşünüyorum. Borsamızın , Bovespa seviyelerinin üstünü köpük olarak değerlendiriyorum. Yani , oraya kadar sağlam bir düzeltme bekliyorum. İki endeksi birbirine paralel ve belli bir süre majör olarak ayrışmadan seyir ettiğini gördüğümde girmeyi düşünüyorum tekrar Bist'e.

Sağlam düzeltmeler , genelde ilk olarak banka ağırlıklı arttığını gördüğümüz borsamızda , banka ile sanayi şirketleri arasında tercihimi henüz olgunlaştırmadım. Genelde , düzeltme sonrası ilk lokomotif bankalar artıyor , daha sonra diğer sektörlere sıra geliyor . Borsamızda , endeks seviyesi ile hisse fiyatı arasındaki korelasyona ki buna beta katsayısı diyorlardı zannedersem , senedin sağlamlığı , sahipleri kadar önem veriyorum. Temeli sağlam olmayan şirket ile kesinlikle işim olmaz ki bu kriterlere uyan , işlem hacmi belli bir montanda olan şirketlerin hisse fiyatları ile , bist 100 endeksi arasında enterpolasyon hesabı yapıp , beklentim olan düzeltme gerçekleştiğinde temeli sağlam , belli hacmi olan senetlerden bu düzeltme esnasında enterpolasyon değeri en olumsuz ayrışan yani geçmiş zaman serisindeki değerine göre daha iskontolu olan , Dudu bey'in deyimi ile ucuz olan - ama bunun altını matematiksel bir hesap ile doldurmak şartı ile - bir senetten en az 1 milyon tl lik bir alım planlıyorum.

%100 olması gereken şartları özetlemek gerekirse ;
    1. Bovespa ya paralel belli bir süre gittiğini gördüğüm bir bist 100 endeksi (bu olmazsa borsamız ile işim olmayacak)
    2.Temeli sağlam hisseler (aşağı yukarı bilinen 40-50 senet)
    3.Lineer enterpolasyon hesabına göre en ama en ucuz olanı
    4. Tek senet olacak

Fikirlerinize, eleştirilerinize açığım başta siz ve diğer değerli forumdaşlarımızın.
    Her yigidin bir yogurt yiyisi vardir..
    Kedi siyah mi beyaz mi fark etmez, fare tutabiliyor mu ona bakmak lazim.
    Basarilar dilerim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 201/637 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •