Sayfa 300/637 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,103
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn. @Dudu ,

POLTK'i nasıl keşfettiğinizi sorsam çok detay bir soru olur mu acaba? Sahibi Koç, Oyak, Sabancı, veya İş değil ancak radarınıza girmiş ve güvenmişsiniz, nasıl keşfettiniz ve hangi detayları inceledikten sonra karar verdiniz? İleride önümüze ikinci bir POLTK potansiyeli taşıyan şirket çıkarsa nelere dikkat etmeliyiz, kritik noktalar nedir?

Şu anda POLTK'i araştırmaya başladım, forum arşivindeki konuda detaylı bir tarama yapmaya aşladım ancak hikayesini sizden de duymak isterim.

Teşekkürler.
    Calistigim araci kurum onerdi.
    Ben yoksa halka arzdan mal almam.
    Bir miktar halka arzdan aldim. Sonra sirketin yabanciya satilmasi ve gelecek planlarini inceledim ve artirdim.
    Basligini okursaniz her seyi ogrenirsiniz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, forumda araştırdımda bulamadım,

temettü için e-beynname hazırlama dökümanı hiç bulamadım.

Malimüşavir arkadaşımız yada tecrübesi olan varsa aramızda, adım adım nasıl hazırlanır yaparsa çok güzel olur.

Ben programı indirdim, inceledim ama 2.fotoğraftaki yerlere tıklamaya çalışıyorum tıklanmıyor.

Verileri giremiyoruz.

Hiç vatandaşa uygun kolaylıkta değil gördüğüm.

Satır bilgisi girmek istediğiniz yerin yanındaki + işaretine basın

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bir miktar halka arzdan aldim. Sonra sirketin yabanciya satilmasi ve gelecek planlarini inceledim ve artirdim.
    Syg,
    Teşekkür ederim Sn Dudu,

Başlığı ve Atilla Yaman'ın röportajlarını okumaya başladım, biraz daha çalıştıktan sonra devenin de dinlenmeye başladığı yerde yavaş yavaş toplamaya başlayabilirim.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,103
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    Ben 4 yildir biriktiriyorum.
    Halka arzdan aldigimi 4 yilda x6 yaptim, cok memnunum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben 4 yildir biriktiriyorum.
    Halka arzdan aldigimi 4 yilda x6 yaptim, cok memnunum.

Syg,
    Dudu hocam, potk ile uzun vadeli portföy oluşumunda ilk ciddi adımı attım...daha önce çok hisse alım satımı yaptım...son bir yıldır da uzun vadeli alım-satım işlemlerim oldu...deneme amaçlı...ama bu pozisyonları taşımadım.

39,4 den %10 alım yaptım...25 tl stop olmak üzere her 5 birim de %10 alımlarım olacak (35-30....45-50-55 gibi)...bir nevi canlı örnek case de olur bu işlemler.

poltk dışında alım için takipte olduğum(alım kriterlerimi sağlayan) brisa ve aksa yı yakın takip ediyorum....fiyat koşulunu sağlaması için gevşedikleri durumda almayı planladıklarım da petkim, pegasus ve hektaş.

6. şunu da belirteyim..uzun vadeli al ve takip et amaçlı ilk işlemlerimi yapıyorum...vadem ilgili hisse sat vermezse en az 5 yıl.

ancak yarı profesyonel olduğum için, viop ta, yani vadeli işlemlerde endeks ve hisse bazında long-short yapıyorum...belli bir uzmanlık düzeyinde olmayanlar için kesinlikle önermiyorum vadeli işlemleri.

7. i bir şey soracağım bilenlere ..bende 5 tane hisse var diyelim bu ay alım yapacağım ..sistem ne olmalı fiyatı düsenden mi yoksa yükselenden mi yani kar gozukenden mi almalı ...düşük dediğim hisse tuprs ..syg

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dudu hocam, potk ile uzun vadeli portföy oluşumunda ilk ciddi adımı attım...daha önce çok hisse alım satımı yaptım...son bir yıldır da uzun vadeli alım-satım işlemlerim oldu...deneme amaçlı...ama bu pozisyonları taşımadım.

39,4 den %10 alım yaptım...25 tl stop olmak üzere her 5 birim de %10 alımlarım olacak (35-30....45-50-55 gibi)...bir nevi canlı örnek case de olur bu işlemler.

poltk dışında alım için takipte olduğum(alım kriterlerimi sağlayan) brisa ve aksa yı yakın takip ediyorum....fiyat koşulunu sağlaması için gevşedikleri durumda almayı planladıklarım da petkim, pegasus ve hektaş.
    Hayırlı olsun Sn Cautionary, ben araştırmaya devam ediyorum. Yaptıkları eloksal işlemi ile ilgili biraz detay öğrenmye çalıştım, yaptıkları işi anladıktan sonra finansallarına bakacağım. Ancak forum arşivindeki konuda uzun vadeci tecrübeli birçok kişi gördüm, bu güzel bir güven unsuru oldu benim için.

Brisa'yı ~6.5'tan beri topluyorum, Hektaş konusunda ise beklemeli miyim yoksa biriktirme usulü devam mı etmeliyim kararsızım.

Yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Sayfa 300/637 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •