Sayfa 301/637 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. İnsallah hayirli

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun Sn Cautionary, ben araştırmaya devam ediyorum. Yaptıkları eloksal işlemi ile ilgili biraz detay öğrenmye çalıştım, yaptıkları işi anladıktan sonra finansallarına bakacağım. Ancak forum arşivindeki konuda uzun vadeci tecrübeli birçok kişi gördüm, bu güzel bir güven unsuru oldu benim için.

Brisa'yı ~6.5'tan beri topluyorum, Hektaş konusunda ise beklemeli miyim yoksa biriktirme usulü devam mı etmeliyim kararsızım.

Yatırım tavsiyesi içermemektedir.
    hektaş benim 4 ve 8 yıl, 4 ve 8 kat kriterlerimden geçmiyor..5,x li fiyatlara düşmesi lazım ki..krtierleri karşılasın...yoksa harika kağıt...ama bu işte duygusallığa yer yok.

3. Hisse netin son zamanlardaki en kaliteli ve Bilgi dolu topigi
    Emegi gecen herkese tesekkurler

4. Dudu hocam.193 sayılı gelir vergisi kanunun 1.maddesine istinaden.gelir,bir gerçek kişinin bir takvim yılı içinde elde ettiği kazançların safi tutaridir. Bu yüzden kişiler gelir unsurlarından elde ettiği kazançlarını ayrı ayrı beyannamelerde değil tek bir beyannameye toplamak zorundadır.kisi hem kira hem temettü geliri elde ediyorsa istisna tutarlarının dikkate alarak tek beyanname verir. Bu arada beyanname için illaki muhasebeci şart değil herhangi bir vergi dairesinden alınacak yıllık gelir vergisi beyannamesini manuel doldurarak ikametgahının bağlı olduğu vergi dairesine verilebilir. Temettü den dolayı iade çıkmışsa 252 nolu gelir vergisi tebliğinin menkul sermaye iradi için gerekli belgelerin ibrazı ile iade gerçekleşir.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    hektaş benim 4 ve 8 yıl, 4 ve 8 kat kriterlerimden geçmiyor..5,x li fiyatlara düşmesi lazım ki..krtierleri karşılasın...yoksa harika kağıt...ama bu işte duygusallığa yer yok.
    "Grafik pahalı" kriterinden kaldığını tahmin etmiştim. Bu arada Poltk bu kriterden geçiyor mu ve siz Brisa hakkında ne düşünüyorsunuz?

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    "Grafik pahalı" kriterinden kaldığını tahmin etmiştim. Bu arada Poltk bu kriterden geçiyor mu ve siz Brisa hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Poltk kıl payı kalıyor, ama az biraz esneme payım var...brisa tüm kriterlerimi rahat rahat sağlıyor...hektas da grafik pahalı kriterinden kalıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Poltk kıl payı kalıyor, ama az biraz esneme payım var...brisa tüm kriterlerimi rahat rahat sağlıyor...hektas da grafik pahalı kriterinden kalıyor.
    Anladım.. Sizin uzun vadeli portföyünüzün son halini çok merak ediyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,988
    Hekts artik eski Hekts degil.
    Eski kriterlere gore degerlendirilmemesi gerekir.
    200 gunluk EMA takip edilerek alinabilir.
    Poltk alaninda belki tek rakipsiz sirket. Pazari buyuyor.
    Ortaklik sorunu cozuldu. 2 sene sonra cok farkli bir yerde olabilir ciro ve karlilik anlaminda.
    Brisa borc yuksekligi harici hic bir problemi yok. Fabrika acildi calisiyor. Teknik olarak beni AL diye bagiriyor. Bundan sonra tek bir yon var o da kuzey.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 301/637 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •