Sayfa 302/637 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,104
     Alıntı Originally Posted by ekonom Yazıyı Oku
    Dudu hocam.193 sayılı gelir vergisi kanunun 1.maddesine istinaden.gelir,bir gerçek kişinin bir takvim yılı içinde elde ettiği kazançların safi tutaridir. Bu yüzden kişiler gelir unsurlarından elde ettiği kazançlarını ayrı ayrı beyannamelerde değil tek bir beyannameye toplamak zorundadır.kisi hem kira hem temettü geliri elde ediyorsa istisna tutarlarının dikkate alarak tek beyanname verir. Bu arada beyanname için illaki muhasebeci şart değil herhangi bir vergi dairesinden alınacak yıllık gelir vergisi beyannamesini manuel doldurarak ikametgahının bağlı olduğu vergi dairesine verilebilir. Temettü den dolayı iade çıkmışsa 252 nolu gelir vergisi tebliğinin menkul sermaye iradi için gerekli belgelerin ibrazı ile iade gerçekleşir.
    Bilgilendirme icin tskler.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hekts artik eski Hekts degil.
    Eski kriterlere gore degerlendirilmemesi gerekir.
    200 gunluk EMA takip edilerek alinabilir.
    Poltk alaninda belki tek rakipsiz sirket. Pazari buyuyor.
    Ortaklik sorunu cozuldu. 2 sene sonra cok farkli bir yerde olabilir ciro ve karlilik anlaminda.
    Brisa borc yuksekligi harici hic bir problemi yok. Fabrika acildi calisiyor. Teknik olarak beni AL diye bagiriyor. Bundan sonra tek bir yon var o da kuzey.
    Syg,
    Üstad,

200EMA'yı tek başına gösterge varsayımı altında bu rakama en yakın seviyeden mi yoksa altından mı almak daha mantıklı?

Şu an BIST özelinde kapanış küçük 200EMA'dan hisse çok sınırlı
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,104
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    i bir şey soracağım bilenlere ..bende 5 tane hisse var diyelim bu ay alım yapacağım ..sistem ne olmalı fiyatı düsenden mi yoksa yükselenden mi yani kar gozukenden mi almalı ...düşük dediğim hisse tuprs ..syg

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Zor soru..
    Icine sinenden al hocam.
    Yoksa tasiyamazsin.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ortaklik sorunu cozuldu. 2 sene sonra cok farkli bir yerde olabilir ciro ve karlilik anlaminda.
    Brisa borc yuksekligi harici hic bir problemi yok. Fabrika acildi calisiyor. Teknik olarak beni AL diye bagiriyor. Bundan sonra tek bir yon var o da kuzey.
    Syg,
    Değerlendirmeler için teşekkürler Sn. Dudu; Brisa'yı her gün ufak ufak ekliyorum, son zamanlarda önceliği ona verdim. Ancak alım önceliklendirmesini nasıl yapacağımı henüz tam bilmiyorum, sanırım teknik bilmemem nedeniyle.

Poltk'de araştırmlara devam, deve biraz dinlenirse giriş yapacağım gibi.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    hektaş benim 4 ve 8 yıl, 4 ve 8 kat kriterlerimden geçmiyor..5,x li fiyatlara düşmesi lazım ki..krtierleri karşılasın...yoksa harika kağıt...ama bu işte duygusallığa yer yok.
    Şu kriterleri bize de öğretseniz

6. Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar.
    BIST TEMETTÜ endeks hisseleri için neredeyse bütün siteler 89 hisse gösteriyor ancak Borsa İstanbul sitesinde 80 hisse var.
    Örneğin CEMTS çeşitli sitelerde temettü endeksinde varken Borsa İstanbulun listesinde yok görünüyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,271
     Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Şu kriterleri bize de öğretseniz
    geçmişe doğru okursanız orada yazıldı

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    100 brut 85K net alirsaniz..
    Baskaca hic bir gider yazmazsaniz..
    50K beyan edilir.. (yarisi kafadan istisna)
    50K nin vergisi yukaridaki tarifeye gore ((50K-30K) X 27% +5370 TL )= 10.770 TL
    15K kesilmis kaynaginda 15000-10770= 4230 TL iade cikar.
    100K nin yarisi 50K ve bunun %10 u kadar egitim ve saglik gideri de gider olarak gosterirseniz, yani 5K lik hastane, ilac veya ozel okul, kitap, kirtasiye v.s gideri ile iade daha da artar..
    Syg,
    yanıt için teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    200 günlük Ema Hektaş için fazla değil mi, bu durumda uzun bir süre alım fırsatı vereceğe benzemiyor. 100 günlük EMA'ya yeni yeni yaklaşmaya başlamış, 200 günlüğe uzun süre uğramayacak gibi duruyor.

https://hizliresim.com/BL0yMj
    YTD

Sayfa 302/637 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •